mod 88

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar haziran başında hatsan mod 88 aldım tüfek işimi görüyor dürbün hediyeside vardı dükkanda dürbünü sıfırlattım ve 80-100 atıştan sonra nişan şaştını farkettim ve dürbünü yeniden sıfırladın bugüne kadar 500 den fazla atış yaptım ve 5 kez dürbünü sıfırlamam gerekti sürekli yukarı kayıyor artıkın dürbünün yukarı-aşağı ayarı tıkandı daha fazla aşağı gitmiyor lütfen yardımcı olun

• Dürbünün içinde artıkılın üstünde bulunduğu erector diye tabir edilen bir tüp vardır. Büyük ihtimal o kaymıştır.
    [Resim Engellendi: http://www.kemalelitemiz.com/images/erector/erector1.jpg]
    Çözümü basit dürbünün ayar vidasını sola doğru sonuna kadar çevirin dikkat edin merceği ve erektorü kırmayın daha sonra ayar vidasını sayarak sağa çevirin (genelde 440 çıt) oluyor. Çıkan sonucun yarısı kadar tekrar sola kadar çevirin böylece çevirmiş olduğunuz istikamette erector ortalanmış oluyor.
    [Resim Engellendi: http://www.kemalelitemiz.com/images/erector/erector4.jpg
    Bunları yaptıktan sonra mukavva bir kutuyu eşit bir şekilde v şeklinde kesin ve dürbün gövdesini bu ve oluğa yerleştirin karşınıza bir hedef koyun ve artıkılla hedefi ortalayın eğer artıkıl hedefin çevresinde bir daire veya elip çiziyorsa veya artıkılda bir eksen kayması varsa tekrar kayan kısmı tesbit edip ince ayarla sıfırlayın erector sıfırlandıktan sonra tüfek üzerinde silahı sıfırlamak çok daha kolay olacaktır. Genelde dürbünlerin sıfırlanamamasının başlıca sebebi budur.

• Çözümü basit dürbünün ayar vidasını sola doğru sonuna kadar çevirin dikkat edin merceği ve erektorü kırmayın daha sonra ayar vidasını sayarak sağa çevirin (genelde 440 çıt) oluyor. Çıkan sonucun yarısı kadar tekrar sola kadar çevirin böylece çevirmiş olduğunuz istikamette erector ortalanmış oluyor.

abi erektor nedir bilmiyom ama sanırım demek istediginiz seyi anladım. ama daha basit bir yolu daha var. dürbünü aynaya dayayınca 2 artıkıl cıkıyo abi.2 sini üstüste getirene kadar dürbün ayarıyla oynayın.sanırım erector dediginiz sey bölece ortalanmıs oluyor

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Erector dediğim dürbün tüpünün içinde bir tüp daha var bizim sağ-sol ve yukarı-aşağı ayar çektiğimiz artıkılın üzerinde bulunduğu tüp.
    [Resim Engellendi: http://i1008.hizliresim.com/2010/8/18/2668.jpg]
    Aynayı hiç denemedim çok ilginç geldi açıkçası eve gidince deneyebilirim ama sağlıklı bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Çünkü neye göre odaklayacağız artıkılı birde öyle birşey var.

• dediklerinizi uygulamak için beklemem gerek bu aralar pek vaktim yok ama şimdeden saol ama benim bir sorum daha olacak dürbün ayarı neden kayıyor stoper yada tek parça ayaklık işimi görür mü mod 88 için dampa almak gerekmez diye düşünüyorum

• dediklerinizi uygulamak için beklemem gerek bu aralar pek vaktim yok ama şimdeden saol ama benim bir sorum daha olacak dürbün ayarı neden kayıyor stoper yada tek parça ayaklık işimi görür mü mod 88 için dampa almak gerekmez diye düşünüyorum

Bir stoper ve tek parça ayak işini görür pek fazla tepmiyor mod 88, zaten ne kadar az teperse tepsin 500 atışta bozuluyor dürbün ayarı...

• Aynayı hiç denemedim çok ilginç geldi açıkçası eve gidince deneyebilirim ama sağlıklı bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Çünkü neye göre odaklayacağız artıkılı birde öyle birşey var.

abi kaba bir sıfırlama oluyor zaten.dürbünü aynaya dayadıgımızda 2 tane artıkıl oluyor.bunları ustuste getırıyorum ben ayarlayarak.tek artıkıl görünümü alıyo aynada.sonra tüfege takıp 3-5 atışla asıl ayarı cekıyorum

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)