Posts by skmergen

  Sayın TheNightHawk, arkadaş olarak sizi kabul ettim ama halen mesaj gönderemiyorum. Açıkçası size sormak istediğim konu Z-SATILMIŞTIR Satılık Webley Longbow SE 177 sayfasında ilgilendiğiniz longbow se'yi sizin satın alıp almadığınız idi. Ve aldı iseniz memnun musunuz ve halen durmakta mıdır?


  Sayın mrksmn, raptorx, shooter54, konu ile alaksız bir konuda sizleri tekrar meşgul ettiğim için özür dilerim.

  Sayın TheNightHawk, size özel bir soru sormak için mail atmak istiyorum. Ama sanırım pm kabul etmiyorsunuz. Mümkün ise e-postanızı rica ediyorum.


  Konuyu açan ve yorum yazan arkadaşlardan özür diliyorum. Kendisini online yakalamayınca buraya mesaj bırakma ihtiyacı duydum.

  Merhaba,


  Ustaların gurupmanlarından gaza gelmek sureti ile yeni zoraki marka tabancamın sıfırlama atışlarını belgelemek istedim.


  Zoraki HP-01 Ultra
  .22 cal. / 5.5 mm.
  Gamo Pro Magnum Pellet
  Mesafe 8 mt.
  Nişan noktası 6 ve 7 bölgelerinin arasında kalan çemberin en alt noktası.


  İlk 3 atış serisinde sıfırlama atışlarını görmektesiniz. Atışlar destekli, oturarak ve 2 el ile gerçekleştirilmiştir.


  4. atış serisinde ise ayakta tek el ile atış gerçekleştirilmiştir.


  İlk 2 atış serisi için tabanca 3 defa pompalanmış fakat diğer 2 seride 2 pompa yapılmıştır


  Her seride 4 defa 3'er atış yapılmıştır.


  2011_11_23-01.jpg


  2011_11_23-02.jpg


  2011_11_23-03.jpg


  2011_11_23-04.jpg


  Uzun süren hedef atış serilerinde sadece 2 pompa hem ürettiği güç açısından yeterli hem de yorulmadan konsantrasyonu koruyarak atışa devam etmek için gerekli. En azından benim için öyle.


  Bu atış sırasında beni rahatsız eden tek konu ise, atıştan yaklaşık 0.5-1 sn sonra silahtan gelen tık ile dık arası bir ses idi. Bu konuda da yorumlarınızı rica ediyorum.

  Dün itibari ile tüfeği elime aldım. :thumbsup: Çok mutluyum :thumbsup:


  Yalnız eve gelip dürbün ayaklarını takmak istedğiöde gördümki bu tekli ayakların arası webley üzerindeki kanallar için dar geliyor. Almayı istediğim Dampa Mount da böyle mi olur sizce? Önerilerinizi almak isterim.


  Mustafa Bey, tekrar tekrar teşekkür ederim.

  Bendeki CP99 Compact'ı aldıktan 2 hafta sonra hava kaçırıyor şikayeti ile aldığım yere götürdüm. Serviste tüpün bağlantı contasını değiştirdiler. Arıza sebebi olarak sürekli basınca ve gazın soğuk etkisine maruz kalması olarak gösterdier. Anladığım kadarı ile gereğinden hassas bir conta malzemesi kullanmışlar. Bende bu sebeple tüp takılı ama tam sıkıştırılmamış olarak tutuyorum ve atışlarda tkesinlikle üpü bitiriyorum. Sonra yenisini aynı şekilde bağlıyorum.

  Daha pazartesi günü Veli Bey'den kendime Patriot 5,5 ısmarladım.


  Cahilliğime verin ama gelen tüfekteki namlunun Lother Walther olup olmadığını nasıl anlayacağım? Üzerinde böyle bir ibare olacak mı? :huh:

  Mustafa Bey, Ülkemizde geleneksel okçuluk ne mutlu ki tamamen kaybolmamıştır.


  Üyesi olduğum OKADER Okçuluk Araştırmaları Derneği geleneksel stilde okçuluğu en iyi şekilde temsil etmekte, uluslar arası müsabakalara katılmaktadır. Yurtdışında makaleleri yayınlanmakta, seminerler vermektedir. Yurtiçinde de düzenli antrenmanlar organize edilmekte, tanıtıcı seminerler verilmekte, her ne kadar uluslararası kurallara uygun düzenlensede maalesef federasyon tarafından tanınmayan turnuvalar düzenlemektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenlerin www.kemankes.com adresinden faydalanabilirler.


  Şu bilinmelidir ki 850 mt menzil atan, İngiliz Okçuluk Kulübünde onların delemediği zırhı delen Türk yayları ve okları geleneksel yöntemlerle ülkemizde üretilmekte ve ecdadın tekniği halen korunmakta ve uygulanmaktadır.


  Konu üzerine daha detaylı bilgi vermek için en kısa sürede ayrı bir sayfa açacağım.


  (Yazım biraz asabi kaçtı ise kusuruma bakmayın kaybolan değerler tekrar çok zor geri kazanılıyor)