ilichramirez adlı kullanıcının mesajları

  Merhabalar,

  04.08.2020 Tarihinde satın aldığım Reximex Throne 5,5 pcp satılılıktır. Pandemi döneminden bu yana kullanma imkanı bulamadığım için satılıktır.

  Tüfeğin yanında 4 adet 5,5 şarjör, Tekli yükleme aparatı, Yeden oring, allen anahtarları, dolum ucu, Kullanım klavuzu, Faturası ve Tüfekle birlikte gelen nuprol tarzı plastik taşıma çantası verilecektir.

  Kozmetik olarak herhangi bir kusuru bulunmamaktadır.
  Fiyat:2300 TL kargo alıcıya aittir.


  Tel:05445421736 Whatsapp veya mesaj yolu ile öncelikli olarak ulaşmanızı rica ederim.

  arkadaşlar mrb. ben de yaklaşık 2 ay önce throne aldım. ve bir kaç test yaptım . regülatörün çok iyi çalışmadığını gördüm. şöyle ki; 200 bar dolum yaptıktan sonra ilk iki şarjör stabil 15-16 fps farkla atış yapıyor. daha sonraki atışlarda, atışlar arasındaki fark birden 50-55 fps düşüyor ve tekrar 15-16 fps farkla atış yapıyor. bu da reg. ün düzgün çalışmadığını gösteriyor. bu sebeple daha önceden elimde olan bir reg.ü ekstra olarak tüfeğe monte ettim. yani tüfek üzerinde 2 adet reg. oldu. fx impact ve mawerick modellerindeki power plenum tarzı düşünün. ilk reg. basıncını 137 bara, ikincisi, yani tüfeğin orjinalinde bulunan reg. ise 125 bara ayarladım. sonrasında yaptığım testte 12 fps farkla 60-65 stabil atış sayısına ulaştım.

  bu denemelerden yaptığım çıkarım şu oldu, tüfeğin orjinal reg.ü yüksek basınca karşı kararlı çalışamıyor. tüpe 200 bar basıldığında ilk 2 şarjör sıkıntı yok ancak tüpteki basınç, 2 şarjör atış sonrasında 190 bara düştüğünde reg. deki basınç hemen eski seviyesine dengelenmediği için atış hızı düşüyor.

  başka ölçüm yapan arkadaşlarda böyle bi sorun oldu mu bilmiyorum ama ben böyle bi problemle karşılaştım ve kendimce çözümünü buldum.

  yapmak istediğim bi değişiklikte, tüpü 500 cc ye çıkarıp atış sayısını artırmak. tahminim yaklaşık 100 atış yapabilirim. herkese iyi forumlar.

  2. Regülatörün bağlantısını nasıl yaptınız üstadım. Bununla ilgili fotoğraf paylaşabilir misiniz?

  Evet aynı durum bende de oldu. Regülatör odacığı değişken basinclarda farklı tepkiler veriyordu. Bunu çözemedik. 250-200 var arası kullandım sürekli

  Bende 2 tane var rexi. İlk cıkan Modelde benim de aynı durum vardı. 2. Aldığım son güncel halinde yok gibi detaylı ölçmedim ama.

  Hocam aliminyum olanı nereden aldınız? Karbon tüpe ne kadar dediler ? Aklımda bi proje var ama uygulanabilir mi bilmiyorum. Throne Huma regülatör , karbon tüp, fx airguns stx namlu gibi ama bilmiyorum sonuç nasıl olur

  Karbon 1000-1300 arası ancak alüminyum için murat abi yardımcı olur cok uyguna gelir ancak stx namlu felan takacagınıza fx dreamline alabilirsiniz. Daha verimli olacagına inanıyorum ancak reximexin de isabeti mükemmel

  Merhaba dostum,

  Yıllarca yaylı tüfek kullandım. İlk hatsan mod 99 isabetli nispeten hafif gücü de orta sınıf idi yatagun dampa ve hawke 4-12-50 dürbünle problem yaşamadım. acemiliği atınca daha güclü bir şey alayım dedim ve diana mod 48 aldım. Gücü yüksek, isabeti güzel, tepmesi dengeli ama sert bir tüfekti zevkle kullandım ve hala envanterimde. Ancak yatagun dampayı resmen parçaladı bende sportmach dm60 aldım onunla devam ettim. Bu hobiye alışınca insanın kanı kaynıyor ve Airking diye tabir edilen Diana mod 54 aldım. Gerçekten Airkingtir kendileri isabeti ve gücü o kadar yeterli ki insanı kendine hayran bırakıyor. Tek dez avantajı ağırlı ve retroge denelin tepme emen sistemi öyle ki atıcı hissetmiyor tepmeyi ama dürbün perişan oluyor üstünde. Eğer ki dianalardan birini seçecek isen sana tavsiyem ZR veya Protector ayak ile hawke dürbün kullanman yoksa hobiden soğursun. Kaliteye gelecek olursan hatsan fena değildi ama Dianalar gerçekten deden toruna miras kalacak şekilde üretilmişler.

  güç ve isabet nispeten ters orantı içindedir ve dianalar tam bu çizgide yer alır hem güclü hemde isabetli magnum sınıfı yaylılar. Güclü ve isabetli silahlar her zaman ağır olur ki meydana gelen tepmeyi dengelemek için. Bu hususları göz önünde bulundurarak tercihini yapabilirsin.

  Merhabalar,

  Kral Breaker den sonra reximex'e geçtim. Malzeme kalitesi gayet iyi.Tetik ayarlanabilir ve gayet hassas. regülatör basıncı 150 bardan sonrası kırmızı renkte ama fabrikayla görüştüğümde 170 bar a kadar kullanabilirsiniz dedi ki zaten 200 bar ile çalıştığı için 150 den sonrası gereksiz. chrony cihazım yok ancak 28 graini 850 ile atar diye tahmin ediyorum. Bu konuda internette videolar var araştırabilirsiniz. Servis konusunda bir defa bakıma gitti geldi gayet ilgili insanlar sizi üzeceğini sanmam. Bir de taşıma çantası gayet güzel ürünün.

  Ü

  Sadece kundak farkları olarak baya ciddi bir fiyat farkı var gibi geldi bana da ama sanırım dediğiniz gibi kundaklar farklı. Bu arada sizde baya bir araştırma yapmışsınız size bir sorum daha olacak; ben biraz fonksiyonel bir tüfek arıyorum yani tek tüfekle biraz tahribat birazda hassas atış isteklerimi karşılayacak. Reximex bu iş için daha ideal ama sök-tak ayarla işlerine pek yatkın değilim. Bu konuda da bir tavsiyenizi rica edeceğim.

  Söküm ve ayar için öyle becerilere gere yok reximexte. Sonuçta silaha modifiye değil ayar yapıyorsunuz. Nispeten çok yönlü bir tüfek yapmışlar. Malzeme kaliteside coğu ithal silahlardan güzel. Ben memnunum açıkçası bir hata veya kusur göremedim. Ben pompa ile dolum yapıyorum bu yüzden 250bar tüfeklerden uzak duruyorum. Ama 250 bar pompa ile dolmaz değil sadece uğraştırır.

  Bildiğim kadarı ile sadece kundakları farklı. Reximex ile px5 arasında çok gittim geldim ama reximex i tercih ettim. Hala px5 kafamın bir köşesinde. 50 ve 100 metre grupman performansı reximex kadar iyiyse tadından yenmez

  Aynen Cemal bey çekiç ayarını biraz daha serteştiemek problemi çözdü. Şarjör ler yeni olduğu için arada takılma yapıyor zamanla alışacak. Tekli yükleme aparatı da yapsalarmış tadından yenmez. İlginiz ve cevabınız için teşekkürler.

  Cümleten iyi akşamlar,

  Geçen haftalarda silaha bakım yaptım. Tüfeği kurma esnasında hafif sertlik olmasından dolayı çekiç ve çekiç yayını hafif yağladım. Atışa gittiğimde 50m de 1-1.5cm olan grupmanım 2-3 cm gibi dağılım gösterdi. Bazı 10 atışlık gruplarım da 5 atış toplanırken diğer 5 atış garip şekilde dağılım içinde. Problem çekiçi yağladığım için mi ya da başka bir problem grupmanı bu şekilde dağıtır mı ?

  Merhabalar,

  Bence listenize 48/52 modelini de eklemelisiniz. Ilk Dianam mod 48 idi isabeti, sağlamlığı ve sadeliği ile beni çok memnun etti. Çıtayı yükselterek mod 54 satın aldım. Şahsi fikrim olarak mod 48 i daha çok özlüyorum. Mod 54 tepmesiz evet ama dürbünü üzerinde sağlam tutmak mesele.