recep794 adlı kullanıcının mesajları

Forumu araştırırsan buna benzer pek çok ar-ge çalışması yapıldığını görüceksindir.Dürbünü dürbün ayağına yapıştıranlar,dürbünle ayağın arasına kauçuk(kağıt,çift taraflı bant) tampon koyanlar hatta dürbünü kanala kaynatmaya çalışanlar vardı.Belki ilk etapda iş görür gibi görünse de uzun vade de kesinlikle sağlıklı olmayacaktır bu uygulamalar.Dürbün mercekleri zarar görecektir,ayar tutmayacaktır buna benzer bir sürü sorun çıkacaktır.Bana göre yaylı tüfeklerde en iyisi bir kere paraya kıyıp bir dampa sahibi olmak..

Merhabalar arkadaşlar, yazdıklarınızı okuyorum. 10-15 metreyi zaman ve mekan bulunca yapacam.

Dün evde 7-8 metreden atış yaptım yine alta vuruyordu.

Click'i Up ın en sonuna getirdiğin halde 7-8 metreden alt vuruyorsa mesafe uzadıkça daha da alttan vuracaktır.Dürbün ayağına (ya ön ya da arka tarafı olması lazım onu tam bilmiyorum deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin ) çift taraflı bant ya da kauçuk parçası gibi bir şeyle destek yapman lazım.Anca öyle yukarı vurur dürbünün...

Kundağın orjinalliğini bozmamak için kundak lastiğini tutan vidalardan alttakini çıkartıp yerine tornacıda askı kayışı takılabilecek şekilde bir vida yaptırsak kundağı delmeye gerek kalmaz sanırım...

Ankarada bir abimizin Diana tüfeğinde kurma koluna bağlı olan kolun eğildiğini gördüm ve çok şaşırmıştım. Benim gördüğümde aynı vakanın ikinci tekrarıymış hatta.

Şu yaylılara ben nasıl ısınayım şimdi...

Hocam vallahi bende fiyat politikasından mı ?? yoksa ambleminden mi ?? henüz karar veremediğim sebeplerden dolayı Diana markasına hiç sempati duymuyorum nedense..

Birader sen Almanya'ya yakınsın al bir Weihcrauch HW 97 K keyfine bak.Türkiye de 1.200 TL - 1.400 TL satış fiyatı var.Almanya dan 900 Liraya filan alırsın gibime geliyor. 700 Lira bütçen varmış üzerini biraz daha tamamla kalite ve isabet konusunda kendini ispatlamış bu tüfeği al derim...

TheNightHawk hocam nerden buldun o fotoyu . 460 da bahsettiğimiz emniyetten olması işe yaramış demek ki pellet yüklerken milin koptuğunu düşünsenize , kurma kolunu tutmak da fayda etmez...

Ben cidden şuna takıldım Hw 97 i tasarlayan mühendisler tüfeği dizayn ettiler piston tetikten kaçarsa diye emniyet unsuru koymayı unuttular ( kendilerine göre emniyet unsuru vardır ama şu an da kastettiğim konu Tx200 ve Diana modellerindeki emniyet unsuru) ya da dediler ki boşver ne olucak kullanıcı pellet yüklerken kurma kolunu zaten elinde tutacak ve tüfek atışa hazır hale gelene kadar elinden bırakmayacak boşu boşuna extra bir güvenlik unsuruna gerek yok...

Arkadaşlar burda herkes kendi görüşünü paylaşıyor ve düşünceleri sadece kendini bağlar.Kimse kimseye bir şey ispatlamak ya da kabul ettirmek durumunda değil.Ben sadece kendi fikrimce bir markada kullanılmayan emniyet sisteminin neden olmadığını sordum.Yoksa her markanın kendine göre üstünlükleri vardır.Yorumlarda kırıcı değil yapıcı olalım lütfen...

Ben Weihrauch ya da Airarms olsun hiç böyle bir kaza ne duydum ne gördüm. Bir kaç çinli tüfek markasında yaşayanlar olmuştu. Bir diana nın da piston stem denen, pistonun ortasındaki demirin pistondan kurtulması gibi bir olay yaşandığı internette resimleriyle var. Silah işi tehlike demek. Ne kadar çok güvenlik önlemi alırsak bizim ve çevremizdeki sevdiklerimizin yararına. Saygılarımla.

Benim başıma gelen kaza ise gamo cfx ile yaşanmıştı. Tetikten kurtulan kurma kolu başparmağımı kırmıştı. Ama bu kazada gamo'nun bir suçu yok. Tüfeğin kundağı takılı değildi. Kundak tetik mekanizmasının hareket etmesini engelleyen bir parça. Hiç bir zaman kundağı takılı olmayan silahı kurmaya çalış

Bakım ya da modifiye gibi bişey yaparken olmuş bu olay anladığım kadarı ile ama dediğim gibi Weihrauc kalitesinde bir markanın emniyet önlemlerine daha çok önem vermesini beklerdim..

Namludan kırma tüfekle konunun ne alakası var anladım. Diana nın bazı modellerinde emniyet olması beni fazla ilgilendirmiyor benim üzerinde durduğum olay Weicrauh gibi bir markanın böyle bir emniyet unsurunu nasıl atladığı veya önemsemediği ....