Hw 97 Vs TX200

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • O kadar övülen Alman malı tüfekte piston emniyeti yok.Tetik pistonu kaçırırsa emniyeti kurma kolunu tutarak sizin yapmanız lazım.Bence bu gözardı edilemez bir eksiklik.Kalite ve mühendisliği ile meşhur almanlar tüfeğe emniyet koymayı unutmuşlar mı ?? yoksa emniyet işi angarya mı gelmiş??Her türlü TX200 daha üstün bence..

http://www.youtube.com/watch?v=mmLoNqOEJnk TK200

http://www.youtube.com/watch?v=gIHLPJWQNZU HW97TK

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Hangi namludan kirma tufekte namlu emliyet var??benim bildigim yok!ister namludan kirma olsun ister altan kurma tufegi kurduktan sonra namludan kirma tufegin namlusunu ve alttan kirma tufegin kurma kolunu asla birakmamalisiniz!hw97k ve tx200 videolarinda tufek dolumunu izleyiniz.kol asla kurulduktan sonra birakilmaz.unutmamali ki mekanik olan hersey arizalalanabilir.ayrica begenmediginiz almanlarin diana tufegi 80li yillarin basindan beri 48 ve 52 de tx200 de kullanilan emniyet sistemini kullanmaktadir!

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Namludan kırma tüfekle konunun ne alakası var anladım. Diana nın bazı modellerinde emniyet olması beni fazla ilgilendirmiyor benim üzerinde durduğum olay Weicrauh gibi bir markanın böyle bir emniyet unsurunu nasıl atladığı veya önemsemediği ....

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen recep794 ().

• En iyi emniyet sistem getboganında dediği gibi diana markasındadır, kademeli emniyet sistemi mevcuttur piston 1 dişten kurtulsa bile diğer dişlere takılarak kesin duracaktır. ben denemek için tüfeği kuruluyken patlattım hiçbir problem olmadı mükemmel emniyetli dianalar özellikle yandan kurmalı modelleri pelet yüklerken kesinlikle kurma kolunu tutmanıza gerek yok.
    alttan kurmalılarda durum farklı tx200 emniyetli olsada sistemi diana kadar güvenli değil her ihtimale karşı kurma kolunu tutmalı, ama hw97k gibi dünyanın en iyi yaylılarından sayılan bir silah için emniyet sistemi olmaması muaazam bir eksiklik, benim gibi dagınık dikkatli kişiler için adeta bir parmak giyotini hw97k, zaten pelet yüklerken kolu tutmakta çok anlam ifade etmiyor zaten o ensada kola ne kadar kuvvet uyguluyoruz? silah bir şekilde boşalsa kolu tutmamız en fazla parmagımızın kopmasını önleyecektir. ama kırılması ve ciddi yaralanmasını kesinlikle önlemez.

TX200 ve hw97k beylik sorusudur başlıbaşına zaten, TX200 daha güçlü , güçlü olmasına rağmen tepmesi daha az, kesinlikle daha iyi işçilik ve parça kalitesine sahip bir silahtır. modifiyeye daha uygundur,emniyet sistemi bir artısıdır.
    hw97 içinse isabette bir tık önde denilir ama farkı hw10 ise tx 9 puan olacak şekilde azdır.
    hw biraz daha hafif kısa ve kompakt bir silahtır, yukarıdada belirttiğim gibi isabetide bir tık öndedir, ha birde almanların taş gibi sağlamlıgını unutmamak lazım , hw zarif ingilizden bir alman panzeri edasıyla daha saglamdır, daha uzun yıllar sorunsuz hizmet eder, çeliği tabiri caizse vur duvara duvar yıkılsın edasındadır. Ayrıca tüm diana modelleride ingiliz airarmslara göre daha saglamdır, almanların özellikle çelikleri ve çelik işçilikleri meşhurdur, bir diananın yada weihreauch un gövdesini çekiçle vursanız ezemezsiniz

• Tufegin nereden kuruldugunun onemi yok! Demek istedigim her nereden kurulursa kurulsun emniyetiniz acisindan namluyu tutmalisiniz.hw97k da da diger tum yayli tufeklerde oldugu gibi boyle bir emniyet malesef yok.ama bu da sihahin mühendisliğini kotuleyelim anlamina gelmiyor olasa gerek.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Tüfek açıkken tetiğe basılırsa pistonun kurtulmasını önleyen "anti beartrap" ve otomatik olarak devreye giren emniyet sistemi Weihrauch'a yeterli gelmiş olabilir. Şimdiye kadar herhangi bir Weihrauch silahın pellet konulurken tetikten kurtulduğunu ve kullanıcıya hasar verdiğini duydunuz mu? Ben Hatsan silahlarda çalışmayan ayı kapanı "anti beartrap" mekanizmaları gördüm. TX200 güzel bir silah. Fabrikasyon haliyle 97k dan mekanik olarak üstün olabilir. Bu kadar popüler bir silahı kötülerken tx200 ün kilit sistemine de kullanıcıların güvenmeyip yine de kurma kolunu tuttuklarını duyuyorum. Tutar ya da tutmazsınız bu sizin tercihinize kalmış. 97k ların "antibeartrap" mekanizmalarını söküp kullananlar, kolu tutmadan dolum yapanlar da var. Ben tüfeği decock yapabilmek istiyorum diyen ve o şekilde kullananlar var. Tamamen tercih meselesi ve bana göre de olmazsa olmaz bir şey değil. Ben çoğu zaman kolu tutmadan dolum yapıyorum ve mekanizmanın sağlamlığına güveniyorum. Gördüğüm arkadaşlara ise kolu tutarak dolum yapmalarını öneriyorum. Çünkü emniyete güvenmeyip alınabilecek fazladan bir önlem her zaman daha iyidir. Her türlü tx200 üstündür yorumunuza ise kesinlikle katılamıyorum.

TX200 lerin ilk modellerinde de bu kilit yoktu.

[Resim Engellendi: http://www.flickr.com/photos/15338358@N07/7129628499/]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Avci hocam yazmaya usendigim herseyi bir guzel yazmış. Dahada yazilacak çizilecek birsey yok.zaten bu konu forumda onlarca defa tartışılmis yazilmis çizilmiş.biz her halukarda emliyeti elden birakmayalim!

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Pardon mutat abi seni unutmusum:) hw97k deyince murat hocami tek gecerim.forumda hw97 ile ilgili n yazip cizdiyse okumusumdur.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Ben Weihrauch ya da Airarms olsun hiç böyle bir kaza ne duydum ne gördüm. Bir kaç çinli tüfek markasında yaşayanlar olmuştu. Bir diana nın da piston stem denen, pistonun ortasındaki demirin pistondan kurtulması gibi bir olay yaşandığı internette resimleriyle var. Silah işi tehlike demek. Ne kadar çok güvenlik önlemi alırsak bizim ve çevremizdeki sevdiklerimizin yararına. Saygılarımla.

Benim başıma gelen kaza ise gamo cfx ile yaşanmıştı. Tetikten kurtulan kurma kolu başparmağımı kırmıştı. Ama bu kazada gamo'nun bir suçu yok. Tüfeğin kundağı takılı değildi. Kundak tetik mekanizmasının hareket etmesini engelleyen bir parça. Hiç bir zaman kundağı takılı olmayan silahı kurmaya çalışmayın.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Tx200 ve Hw97k ya sahip olmus ve uzun sure kullanan birisi olarak kesinlikle Hw97 derim.
    Isabet ve saglamlik olarak Tx & Prosport'tan bir tik onde.Ben bu yuzden Tx200'u sattim ama Hw97 halen kolleksiyonun bir parcasi ;)

• Ben Weihrauch ya da Airarms olsun hiç böyle bir kaza ne duydum ne gördüm. Bir kaç çinli tüfek markasında yaşayanlar olmuştu. Bir diana nın da piston stem denen, pistonun ortasındaki demirin pistondan kurtulması gibi bir olay yaşandığı internette resimleriyle var. Silah işi tehlike demek. Ne kadar çok güvenlik önlemi alırsak bizim ve çevremizdeki sevdiklerimizin yararına. Saygılarımla.

Benim başıma gelen kaza ise gamo cfx ile yaşanmıştı. Tetikten kurtulan kurma kolu başparmağımı kırmıştı. Ama bu kazada gamo'nun bir suçu yok. Tüfeğin kundağı takılı değildi. Kundak tetik mekanizmasının hareket etmesini engelleyen bir parça. Hiç bir zaman kundağı takılı olmayan silahı kurmaya çalış

Bakım ya da modifiye gibi bişey yaparken olmuş bu olay anladığım kadarı ile ama dediğim gibi Weihrauc kalitesinde bir markanın emniyet önlemlerine daha çok önem vermesini beklerdim..

• Daha önce de belirttiğim gibi böyle bir sisteme ihtiyaç duymamış olabilirler. Bazılarımız için bu fazladan kilitler ve otomatik emniyetler angarya olarak görülebiliyor. Her defasında emniyet düğmesine basmak ya da her seferinde kolu kapatmak için ekstradan bir kilitten kurtarmak bazılarımız için gereksiz gelebiliyor. Misal otomatik emniyet sistemi olmaması ben hw100 kullanırken bende memnuniyet yaratıyor. Günümüzde Amerika birleşik devletlerinde satılan silahların üzerinde görünür şekilde "See Owner's manual" "kullanım kitapçığına bakın" yazar. 6 inç namlu nikelaj bir colt piton un üzerinde bu yazıyı ve uyduruk emniyet kilidini görünce nerde o eski silahlar diyorsunuz. AA Tx200 deki olay da buna benzer. Bazıları emniyetsiz sever, bazıları kitapçığı hiç okumaz. Bilmem anlatabildim mi.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Hocam demek ki ben emniyet sever kısmına dahil oluyorum :thumbup:

• Evet, aynen öyle. Bazı kullanıcıların alacakları silahta ekstradan emniyet bulunması alım tercih sebebi olabiliyor. Bazıları ise ben tetiğe basmadığım sürece ateş almasın yeter diyor.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Evet, aynen öyle. Bazı kullanıcıların alacakları silahta ekstradan emniyet bulunması alım tercih sebebi olabiliyor. Bazıları ise ben tetiğe basmadığım sürece ateş almasın yeter diyor.

katılıyorum at 44 ten alıstıdığımdan dolayı her seferinde gamoyu emniyet acmaya calısıyorum :D

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Siz ne yapın ne edin, işin içinde namlu,dipçik,kabze, kurma kolu vesaire olan bir şey varsa, her zaman en emniyetli şekilde davranın. Askeri Okulda arkadaşım M1 tüfeğine parmağını kaptırmıştı, inanın tedbir almak en iyisidir. ÖNCE EMNİYET !!!!

• TX200 bence HW97k nın bir gömlek üstüdür. LW namlusu , Weihrauch namlulardan "eğer bir defosu yoksa" daha kalitelidir. Ayrıca pistonlu tüfeklerde ağırlık oranınca tepme dizginlendiğinden TX200(HW97k dan daha ağır) daha isabetli olmaya yakındır. FT müsabakalında TX200, HW97k dan daha fazla başarı göstermiştir.

Ama yinede yaylı tüfek kullanılacaksa namludan kırma mesela 4kg ağırlığında ki hw80 i tercih ederim. Ne olur ne olmaz, başparmaktır lazım olur :)

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Benimde sahsi tercihim kesinlikle ceviz kundakli bir tx200 olurdu hc degil normal versiyonu. Yayli tufek secim kriterlerimde her yonuyle hw97k ya ustun gelir bana gore ceviz kundakli bir tx200 mk3 , diananin mod56 th sonra en iyi yaylidir.