schfrhnd adlı kullanıcının mesajları

Hobidaşlarım çok çeşitli silah kullandım. Silahlarla birlikte olduğum yirmi senede pratik yanında teorik olarak da öğrenmeye çalıştım. Bir Magnum 350 ve dürbün alıp yüzlerce atış yaptıktan sonra 30 metrede ancak 20 cm içine grupman yapabiliyorum. Silahının kundak ve dipciği sabit sehpada, iki el ve omuz silahta klasik şekilde, ayrıca iki kolda sehpa üzerinde, yani silah yedi noktadan sabit şekilde atış yapıyorum. Birikimlerimden sonra sonuca ulaşamamam ciddi stres yaptı. Dürbün montajı, kundak gevşemesi, Pellet kalitesi, yiv-set temizliği, yorgun atış gibi sorun olacak nedenleri gözden geçirdim.Çare olarak her zaman 100 metrede 25 cm grupman yapabilen bir arkadaş izin verirse bir pazar günü mesafe önemli değil yanına gidip silahlarımızla atış yapmak istiyorum. İddialı olmasın 60 metrede 15-20 cm grupman yapan arkadaş da olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hobidaşlarım çok çeşitli silah kullandım. Silahlarla birlikte olduğum yirmi senede pratik yanında teorik olarak da öğrenmeye çalıştım. Bir Magnum 350 ve dürbün alıp yüzlerce atış yaptıktan sonra 30 metrede ancak 20 cm içine grupman yapabiliyorum. Silahının kundak ve dipciği sabit sehpada, iki el ve omuz silahta klasik şekilde, ayrıca iki kolda sehpa üzerinde, yani silah yedi noktadan sabit şekilde atış yapıyorum. Birikimlerimden sonra sonuca ulaşamamam ciddi stres yaptı. Dürbün montajı, kundak gevşemesi, Pellet kalitesi, yiv-set temizliği, yorgun atış gibi sorun olacak nedenleri gözden geçirdim.Çare olarak her zaman 100 metrede 25 cm grupman yapabilen bir arkadaş izin verirse bir pazar günü mesafe önemli değil yanına gidip silahlarımızla atış yapmak istiyorum. İddialı olmasın 60 metrede 15-20 cm grupman yapan arkadaş da olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler.

350 mag. güzel silah ama keşke namlusu lw tarzı daha kaliteli olaydı, almayı düşünebileceğim bir silah olurdu. sırf namlusu yüzünde, birde plastik kısımları yüzünden eliyorum bu silahı.

Dostum benim magnumda plastik parça yok.Karıştırıyorsun sanırım namlusuda en üst kaliteli silahlar arasındadır.

diana 350 magnumu henüz yeni aldım.Tüfek istediğiniz gibi cüsseli, sağlam, kaliteli, güçlü ama bana göre çok fazla tepiyor.İnsanın atış zevkini ve lüksünü alt üst ediyor.Bunları başka havalılarla kıyaslayarak söylemiyorum.Fakat üç tabancam iki 12 kalibrem ve bir ateşli yivli silahım var.Yirmi senelik avcılık tecrübemden sonra 350 magnuma ve diğer yaylılarda böyleyse silah diyemeyeceğim.Belki pcp ve co2 ler beklentime cevap verirler.Eğer isterseniz silahım en fazla 50 atış yapmış olduğundan %25 iskontolu verebilirim.Hem eleştirdim hem satıyorum:)

MERHABALAR

Yazılanlara bakınca silah kulanım sıralamam sanırım sizlerin tersine olmuş gibi görünüyor. Kara avcılığına başladığım yıllarda 12 kalibre silahları, sonrasında ateşli yivli silahları kullandım. Şimdi kara avını bıraktım ve serbest dalışla balık avlıyorum. Fakat karadaki isabetli atışları özlediğim için Diana 350 Magnum aldım. Ateşli yivli silahım Erma werke nin dürbününü çok kolay ayarladım. İki kilometre menzili var ama 300 - 400 metrede isabetli atışlar yapıp çok av vurdum. Bu merakımı daha risksiz tatmin etmeyi düşündüğüm havalının dürbününe ayar tutturamadım. Anladığınız üzere dürbün nasıl ayarlanır, atış nasıl yapılır biliyorum. Bu nalet havalıya kullandığım pellet de 60 tl lik bir ürün , namlu temiz, sehpa avrupa sabit, hava durumu uygun, dürbün yivlinin dürbünü, kendimden şüphelendim diğer silahla sorun yok. Fakat 40 metrede bazen iki pellet üst üste vuruyor sonra 5-6 tanesi dağılıyor. Teşekkürler