Barış 35 adlı kullanıcının mesajları

Golf gerçekten bir klasik.Her kasası büyük rağbet görmüş bir model.Alan arkadaşıma hayırlısı olsun.Allah kaza bela vermesin.Ama şahsi fikrim araç ne marka olursa olsun benzinli varken dizele binmem.İyi günlerde kullanın Caner bey.

Kardeşim resmen cennettesin.Bu fotoları görünce şehir hayatından bir kez daha nefret ettim.Şanslısın.Kıymetini bil.Sağlık ve huzur dolu harika bir yaşantı.Kendine ve tüm kanatlılarına iyi bak.

Sn legatus safir t-14 en son domuz avı yapılacak tüfek.Allah korusun mutlaka bir gün yarı yolda bırakacaktır.Diğelimki safir aldınız türlü türlü revizyondan geçirdiniz ve bir nebze olsun problemlerini hallettiniz ama gene olmaz.Nedeni kalibresinin çok düşük olması.Azılı bir domuzu 36 calibreyle indirmek biraz fantaziye kaçıyor.55 cm 12 calibre slug namlulu bir tüfek domuz avı için ideal bir seçim olur.Hatta 51 cm slug namlulu 12 cal bir tüfekle bile bu avın hakkını verebilirsin.Ayrıca 51 namlu alırsan çokta güzel bir home defence tüfeğin olmuş olur :thumbup: .Bereketli avlar........

Sn lichazalin yerli otomatik olarak armsan-armtac rs-a2 güzel bir tüfektir.Asla sizi yolda bırakmaz.Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.Bu tüfeği 1000-1100 lira gibi bir fiyat aralığında bulabilirsiniz.Ancak ev savunması olarak yarı otomatikde saplantınız yoksa size pompalı almanızı öneririm.Pompalıdada winchester sxp defender tavsiyemdir.Bu tüfeği ise 1200-1400 gibi bir fiyat aralığında bulabilirsiniz.Alacağınız tüfek şimdiden hayırlı olsun.Saygılar....

Sayın meenet daha öncede belirttiğim üzere bu hobiye yeni adım atmaktayım.Havalılar konusundada çok cahilim.Hatta o kadar cahilimki ilk beğendiğim tüfek walther lever action idi.Daha sonra bu sitedeki arkadaşların uyarıları ve benim araştırmalarım sonucu ne kadar hatalı bir karar verdiğimi anladım.Sumatra 2500 ilk gördüğümde almak istediğim bir tüfekti ama bu tüfekte benim durumumda olan birinin ilk tüfeği olmamalı diye düşünüyorum.Bu işten hiçbirşey anlamayan birinin sumatra 2500 sahibi olması yeni ehliyetlinin tır kullanması gibi birşey.Cuma günü envanterime son yivsizimi ekledikten sonra bu işe ciddi ciddi kafa yormaya karar verdim.Ama haddimi bilerek önce gidip stoeger x20 suppressor 5.5 mm alacağım ve bolbol antrenman yapacağım.İkinci tüfeğimde eğer o zamana kadar fikrim değişmez ise fx t12 synthetic 5.5 olacak.Daha sonrası ALLAH kerim....Saygılar....

sn.miller01 eğer pompalıda karar kıldıysanız benelli süper nova gerçekten mükemmel bir seçim olur.Ancak armsan-armtac,ata ve sarsılmaz markalarınıda gönül rahatlığıyla ve güvenle kullanabilirsiniz.Benim envanterimde armtac rs-a2 yarı otomatik var ve şıkır şıkır çalışıyor.Ayrıca rs-x2 ilede hatırı sayılır bir atış tecrübesine sahibim ve çok kısa bir süre sonra bu tüfeğide envanterime katıcam.Yani demek istediğim odur ki tabiki ilk tercihiniz benelli olmalıdır ama rs-x2 de yabana atılacak bir tüfek değildir.Saygılar....

Bora bey 09 serisi ile başlayanlar metal alt gövdedir.Ararsanız metal alt gövdeli safir bulabilirsiniz.Firmada kiminle görüşüldü bilemiyorum ama artık metal gövdeyi unutun.Polimer gövdeli olarak satılacak.Kabul ediyorum çok yakışıklı bir silah ama harcayacağınız para hatta daha önemlisi sağlığınız açısından bu ucubeden uzak durun.Saygılar...

Herkeze merhabalar.Safir t-14 almayı düşünen arkadaşlar 1 kere değil bence 111 kere düşünsünler.Fiyat performans açısından bu kadar kötü bir tüfeğe bence ülkemizde rastlanmamıştır.Uğruna timler kurulan siteler açılan bir ürünün senelerdir bırakın kendini geliştirmeyi her geçen sene gerilemeside akıllara durgunluk verecek düzeydedir.Bu tüfeğin fanatikleri bile bir zaman sonra bu tüfeği elden çıkarmak durumunda kalmışlardır.Üretimden sonra satılan her tüfek mutlaka defalarca arızalanmıştır.Bin tüfekten belki bir tanesi çalışmıştır ama oda bir gün mutlaka sahibini yarı yolda bırakacaktır.Ufacık işletmelerin bile ar-ge çalışması varken safir firması bu konuda tam bir komedidir.İlk çıkan modellerde gövde metal iken yeni modellerde tamamen plastiğe geçilmiştir.Bu tüfek tamamen bir yetişkin oyuncağıdır.Tek artısı yakışıklı görünümüdür.Hakkıyla yapabildiği tek bir av bile yoktur.Savunma silahı olarak son tercih bile olmamalıdır.2005 yılında üretime başlamış olan bu silah geçen yedi sene içinde bir arpa boyu yol katedemediği gibi birde kullandığı malzemeden sürekli ödün vermiştir.Sadece ve sadece diğer tüfeklerinizin yanında veya duvarınızda güzel bir aksesuar olabilir.Genede zevk ve para bizlerin yani kullanıcılarındır.Benim acizane tavsiyem tüm tüketicilrin bu silahtan uzak durması yönündedir.Hepinize saygılar.....

Herkeze merhabalar.Safir t-14 almayı düşünen arkadaşlar 1 kere değil bence 111 kere düşünsünler.Fiyat performans açısından bu kadar kötü bir tüfeğe bence ülkemizde rastlanmamıştır.Uğruna timler kurulan siteler açılan bir ürünün senelerdir bırakın kendini geliştirmeyi her geçen sene gerilemeside akıllara durgunluk verecek düzeydedir.Bu tüfeğin fanatikleri bile bir zaman sonra bu tüfeği elden çıkarmak durumunda kalmışlardır.Üretimden sonra satılan her tüfek mutlaka defalarca arızalanmıştır.Bin tüfekten belki bir tanesi çalışmıştır ama oda bir gün mutlaka sahibini yarı yolda bırakacaktır.Ufacık işletmelerin bile ar-ge çalışması varken safir firması bu konuda tam bir komedidir.İlk çıkan modellerde gövde metal iken yeni modellerde tamamen plastiğe geçilmiştir.Bu tüfek tamamen bir yetişkin oyuncağıdır.Tek artısı yakışıklı görünümüdür.Hakkıyla yapabildiği tek bir av bile yoktur.Savunma silahı olarak son tercih bile olmamalıdır.2005 yılında üretime başlamış olan bu silah geçen yedi sene içinde bir arpa boyu yol katedemediği gibi birde kullandığı malzemeden sürekli ödün vermiştir.Sadece ve sadece diğer tüfeklerinizin yanında veya duvarınızda güzel bir aksesuar olabilir.Genede zevk ve para bizlerin yani kullanıcılarındır.Benim acizane tavsiyem tüm tüketicilrin bu silahtan uzak durması yönündedir.Hepinize saygılar.....

Sayın mythshaman öncelikle merhabalar.Savunma amaçlı olarak çift kırma tavsiyesinde bulunulmasını istemişsiniz.Fakat çift kırmaların savunma amaçlı kullanılmamasını düşünenlerdenim.Adı üzerinde çift kırma.Yani sadece iki şansınız var.Allah korusun ama eğer kendinizi gerçekten korumak durumunda kalırsanız seçeceğiniz tüfek pompalı veya otomatik olmalı.Artık ülkemizdede çok kaliteli pompalı ve yarı otomatikler imal ediliyor.Ben size pompalıda armtac rs-x2 yarı otomatiktede rs-a2 yi tavsiye ederim.Fiyat performans açısından her ikiside çok iyidir.yok ben bir kere alıcam evladiyelik olacak derseniz pompalıda benelli süper nova yarı otomatiktede benelli m4 tavsiye ederim.Mutlaka çift kırma sahibi olmak istiyorum dersenizde huğlunun 103 veya 104 serisinden bir tane alın.Senelerce dönüp arkanıza bakmayın.Saygılar.

Forumdaki tüm kardeşlerime ustalara ve abilere selamlar.Havalılara merak sardım ve uzun araştırmalarım sonucunda başlangıç için stoeger x20 suppressor da karar kıldım.Bir sezon boyunca bol bol pelet harcadıktan sonrada ya sumatra 2500 yada 357 recluse sahibi olmayı düşünüyorum.Bu iki tüfek arasında şimdilik gidip geliyorum.Karar veremiyorum.Saygılar.....