Posts by serkan78

  Yalniz arka ayak icin oluk olmadigindan havada kaliyor durbun yamuk duruyo ve ayagin tirnaklari raylara oturmuyo. Bu yuzden ya bitane daha oluk acmak gerekiyo ve ya benim yaptigim gibi arka ayagin civata ve somununu sökup ince bir civata-somun taktim. Boylece durbun oturmus oldu.

  bu konu ne kadar uzarsa uzasın son sözü söyleyecekler LW ve Hatsan namluları aynı koşullarda karşılaştırıp kullananlar olacak. bu da tam olarak mümkün değildir çünkü her namlunun sevdiği pelletten tutun da o namluların entegre olduğu tüfeğin şarjörüydü tetiğiydi oringiydi standart basıncıydı hep değişken olacağından sağlıklı karşılaştırma da olmayacaktır. fakat ne kadar çok karşılaştırma sergilenirse ortak bir kanaat getirebiliriz. isabetleri aynı ise de LW namluya fazla para kaçırmaya gerek yok. Daha kaliteli olup da daha uzun yıllar gitse ne olacak en kalitesiz tüfeğin namlusunu bile kim eskitebilmiş yivlerini aşındırabilmiş ömrü hayatında. !

  ben de bu konuyu güngör av ile konuşmuştum. güngör av hatsanın akraba koluymuş ki forumdaki bazı arkadaşlar daha iyi bilirler yakınlık derecelerini. lw namlunun daha iyi olduğunu ve lw namluların hepsini dışarıdan getirdiklerini hiçbirşekilde turkıyede üretilmediğini söylediler. ( tabi adamlar burda uretıp uzerıne LW arması yapıştırıoz demezler ama samimi bir konuşma olmuştu doğru olma olasılığı yüksek)

  bizim kapalı bir bahçe var orada kendi doldurduğum fişeklerden atıyorum yaklasık bir leblebi hacminde barut ve bunun 2 katı hacminde saçma ile alfamax 5,5 den daha sessiz bir şekilde hedefe 80 tane saçmayı gönderiyorum :)

  kesinlikle oldukça kaliteli ben çok ağır fişekler kullandığım için muhtrmelen kırılmış ve düşmüş. yoksa isabeti falan gayet iyidir. silindir 51cm namlulu. tek kurşunla ben vuramasam da kardeşim 50-80 mt den 2,5luk pet şişeleri vurabiliyo. üstelik yerli kurşunlarla. belki iyi fişekle iyi bir atıcı 100 mt üstü de vurabilir. çok hafif ve katlanır olması fişeklerinin çok hafif plması bu tüfeğin bağlayıcılığı. avcılıkla ilgilenmiyorum ama av tüfekleriyle atışın da Zevki başkadır

  Arkadaşlar yaklaşık 6-7 senedir kullandığım atüs marka 36 kalibre tek kırma tüfeğimin fişek çıkarmaya yarayan tırnağı düşmüş ve kaybolmuş. atüs silah sanayii hala varmı bu konuda bilgisi olan forumdaşlara şimdiden teşekkürler.

  yağ ile ilgili bilgi hala yok. atakarms ile gorusen tecrubeli arkadaslar bizi aydınlatırsa çok seviniriz wd 40 uygunmudur bir de kullandıgımız yagın dizel etkisi olurmu olursa ne olur bilen arkadşlarımızın önerilerini bekliyoruz teşekkurler

  bende hava hacmi azdır diye düşünmüştüm Zaten zorakiyi yapan usta en güzel haliyle yapmış . :thumbup: bir de zorakiyi uzun zamandır kullananlar var ki daha iyi bilirler nikula 2-6x28 e dürbün düşünüyorum sizce nasıldır. boşta bi 3-9x44optıma var cok ağır oluyo takınca

  peki bu kadar yuksekk basınc varken uzun namlu neden iş görmesin sadece 10cm lik uzatmanın üstü neden işe yaramasın kullandığı hava hacmimi cok az. yani belki birçok kişi için ugrasmaya degmez ama düşünsenize 55 lik namlunuzu ses moderatoru takar gibi kolaylıkla takıyorsunuz ve belkı 5-6 pomp ama 100 mtye atış yapıyorsunuz. bunu eminim herkes düşünmüştür ve kesin olarak neden olmadıggını bilen de açıklamak isteyen de muhakkak vardır. açıklamalar ve cevaplar için tesekkurler.

  Mantikli. Peki kac barlik hava kullandigimizi biliyjormusunuz benim tahminim 100 bar yoktur bile
  Sesine bakilirsa tabancalarda namlu kisa oldugundan ayni basincta tufeklerden daha cok ses cikariyo 200 barlik tufek sesine bakilirsa daha azdir diye dusunuyorum

  arkadaşlar bildiğim kadarıyla zorakinin light ve ultra modelinde namlu uzunluğu dışında başka fark yok. eğer doğruysam ultrada hızı arttıran sadece namlu uzunluğu farkı. peki namlu daha da uzun olsa daha mı hızlı olurdu. takılabilir 60 cmlik namlu olsa mesela pcp tufekler gibi olurmu? ayrıca 4 pomp kurulduğunda basıncı kaç bara kadar çıkar bu konuda tecrubeli biri varmı denemiş yada araştırmış olan?