serkan78 adlı kullanıcının mesajları

Sonunda pcp alabildim hatsanmıydı lw miydi longmuydu tabancamıydı at mı bit mi derken güç ayarı cazibesine ve kampanyasına kapılarak kral puncher w 230cc 48 namlu tüfeği pompa kampanyası ile birlikte 830₺ ye aldım. Kutuyu açmadan önce kafamdaki sorular şunlardı:
    1) daha önce hiç pcp kullanmadığımdan acaba önceki 5,5 alfamaxa göre hızı nasıldır 2) isabeti zoraki ve gamo cfx royalimdeki gibi çok hassasmıdır
    3)forumda konusu geçen şarjör sıkıntısı olacakmı
    4) yivleri gerçekten çalıyla açılmış gibi mi çıkacak
    5)pompayla nasıl hava basacaz pompa ısınıp ikide bir oringleri yakacak mı
    Diğer sorularımı aklıma geldikçe yazarım öncelikle kutuyu açar açmaz ilk baktığım tüp basıncı 80 bar idi üretim yılı 07/15 di. Şarjörü yükledim yerine taktım indexleme sorunundan çok bahsedildiğinden nefesimi tuttum ve kurma kolunu kapatmaya başladım. Ama yarıda kaldı zorladım ve pellet namluya çok zor girdi. Atış yapmadan şarjörü söktüm ve saçmayı harbiyle çıkardım. Saçma üstten traşlanmıştı. 2 şarjörle de denedim 2si de indexleme sorunlu. Daha sonra namluya baktım. Yivler kurumlu soba borusu gibi. Hemen temizledim ve yivleri görünce hayret ettim temizleyince cam gibi pırıl pırıl çıktı. Harbi ile bi kaç saçma geçirdim ve heryerden aynı sıkılıkta harika bi şekilde geçti. Işıkla baktım zoraki ve gamo gibi yivleri çok derin değil ama çok düzenli ve temizdi. Fotosunu çekmeye çok uğraştım ama olmadı. Pelletleri elle yükleyerek atışa karar verdim en düşük gücü bile akla zarar alfamaxtan fazla. Wrangler moderatörle birlikte bu sessiz güce aşık oldum. 4. Güçte (fotolarını yükleyeceğim) ince mehmet 32 gr 10 metrede parçalandı. Uyduruk victorysport5,5 lar bile 10 mtde aynı yere vurdu. Jsb 14,gr ile 75 -80mt de yumurta kadar hedefi 2-3 kez desteksiz vurunca namlu olayına tamam dedim ve devam ettim incelemeye. Şarjörleri av bayiine gönderdim yenilerini gönderecekler. Tüfeği söküp tetiğini inceledim ama basit yöntemlerle yumuşatamadım. İnvaziv yollara başvurmadan yumuşamıcak belli. Çekiç sesini azalmak için çekiç arkasındaki büyük vidalı yayın dayandığı kapağı sökeyim dedim sökemedim çeyrek turdan daha az sağa sola dönüyo ama ne ileri ne geri alttan ve üstten tutan vida ve alyanı söktüğüm halde çıkmadı. Bu konuda bilir kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var. Bunu başaramayınca tüpü söktüm. Tüpün çekiç yiyen pim gibi parçasının üzerine zımbayla delerek hazırladığım şamlen parçasını bali ile yapıştırdım. Hızı sanki bi tık azaldı. Ama en azından metal-metal çarpma sesi bitti. Ses bariz çok azaldı. Sonuç olarak. Pompaya gelince 80 bardan 200 bara ara vermeden direkt bastım. Ne çok güçlü biriyim ne sportifim ne de daha önce pompaya dokunmadım bile. Tamamen forumdan videolardan baka baka topladım pompayı ve 80-200 arası aralıksız bastım. Kaç kez bastım saymadım 5-10 dakikada rahat doldu. Ve çok az ısındı. Göstergesi çalışmıyodu. Tüfeğin göstergesine bakarak doldurdum. Kralarmsdan teknik servisle konuştum göstergeyi çok sıkmışındır dediler. Doğruymuş gevşettim düzeldi. Bi de servise eski model pcplerle yeni modellerin yivler aynımı dedim. Aynı tezgahtan dediler. Doğrudur dedim. Ben yivlerden çok memnunum çünkü. Şarjör derdini hiç takmadım. Düşünmek lazım sonuçta pompayı düş 350₺ , 450 ₺ye pcp yaylı fiyatına ve çok güzel gerçekten. İyiki almışım teşekkürler kralarms. En sevdiğim taraflarından biri yapısı çok basit modifikasyon manyağı yaparım ben bunu :))))

Yeni bir bilgi ya da video yokmu np01den. Yabancı kaynaklarda da birşey yok. Bu firmalar ne kadar ilgisiz aklım almıyo. Ürünün var piyasaya sürüyosun sitende Ne bir bilgi ne bir video ismi bile geçmiyo.

kral arms namlu olayını çözse sanırım rakipsiz olur. Namlu tartışması başlasın istemiyorum ama Namluları düzeldi mi acaba kralın. Şu tabancalara bari zoraki gibi ithal namlu alsalar

Ne güzel söylemişsiniz calimero55. Firmalar silah yapıyo ilk biz test ediyoruz :S Bu arada izlediğim bi belgeselde atış tekniklerini anlatıyordu. Yukarı ve aşağı yönlü atışlarda pratik bir bilgi verdi; merminin yolunu balıkçıların kullandığı olta kamışı gibi düşünün dedi yani yere paralel tutarsan olta kamışı eğilir. Ama yukarı veya aşağı doğru dik tutarsanız herşekilde kamış bükülmez. Yani yukarı ve aşağı atışlarda mermi yolu düz olduğundan hedefin hep altına nişan alıyoruz. g;$i

basit bi elektrik bandı ile buradaki contadan kaçağı önleyebilirdiniz. Zoraki 2 üstü pompada bi de sıkı giren yada ağır saçmalarda bıradan biraz hava kaçırıyo. 1-2-3 ya da 4 kat elektrik bandı sorunu çözüyo. Benim zoraki hem güçlendi hem de moderatörün aslında sesi ne kadar iyi kestiğini anladım asıl ses barrel girişinden çıkıyomuş meğerki yasin kardeşime tekrar sevgi ve saygılarımla

Merhaba. Kusura bakmayin sanirim sizin ir olayi konusunda tecrubeniz var. Bende led siparisi vercem 3w ama degisik dalga boylari var hangisini secsem daha guzel goruntu verir:730nm 850 ve 940nm birde zaten gece kullancam ir filtreyi kameradan soktukten sonra baska bi filtreye gerek varmi negatif film gibi. Cok tesekkurler

sayin abilerim sevgili kardeslerim forumda hatsanin namlulari ile lw namlulari arasinda sayisiz karsilastirma var simdi de bu yarisa kralarmsin namlulari girdi. Bu isin profesyoneli degilim ama bu 3 namlu arasindaki kalite farki sirasiyla lw, hatsan ve kral diye siraliyorum ama bunlarin karsilastirilmasi profesyonel bir sekilde yapilamiyor. Tecrube ve hissiyatla siraliyoruz sanki. Atislari bilgisayar makine vs.. yapmadikca da asla kesin bir sonuc cikmayacak bence. Cunku atis yaparken nem sicaklik ruzgar o anki kalp atislari nefes kontrolu ki bu otonom sinir sistemiyle ilgili bir durum. .inanmadiginiz guvenmediginiz bir tufekle veya sacmayla da iyi bir atis yapamayabilirsiniz. Hic kalp atislari 100 iken yapilan atisla 60 iken yapilan atis bir olabilirmi?