s3k0 adlı kullanıcının mesajları

bu silah 800fps değilmi o gücüne rağmen 300 e yakın gidiyor hellal valla kac x zoomla vurdun onu 50x felammı hedefin çok kücük olması lazım bırak grupman isabet bile çok zor olmalı :) kutlarım sizi :thumbup:

bendede hatsan 1000s var üzerinde tek parça ayak olmasına karşın 2 tane optima dürbün bozdum tepmesi öle ahım şahımda değil ya dürbünler çok adiydi ya da bilmiyorum artık daha önce kullanan oldumu...

hatsan striker ile 2 dürbün kırdım :)(bu yaylı hatsanlar tabut gibi :) dampa şart ama 180 liralık tüfeğe dampa parası verilirmi orası ayrı açıkcası dürbünsüz kullancam pcp gecene kadar böle idare edicem
    kırılan dürbünlerin ikiside tascoydu(3-7x20rf----3-9x40) biri atışdan sonra ayakları çıkıp yere düştü o kadar sıkmama rağmen :) diğeri ilk önce içindeki crosshairi yerinden çıktı neyse açtım yaptım japonladım taş gibi oldu sonra bu zoom ayarı yapılan yerdeki metal yeri olan yerden 2 ye ayrıldı bildiğiniz karpuz gibi yarıldı...

birde bir sorum olucak bu piyasada satılan crosman 25m dampa ayak gerçekten dampamı yoksa tek parça ayakmı fiyatı çok düşükde...

açıkcası banada gereksiz geldi 4-5 pellet silahı sıfırlamak için yeterli şahsen evde 3 pellet ile hallettim sadece silahı sabitleyip ilk attığınız pelleti dürbün ile üzerine gelicek şekilde ayarlamak...tabi uygun fiyatı ile de bunlada yapmak mümkün ama buna vericeğim para ile 3 kutu pellet alır atış yaparak sabitlerim hem daha keyifle olur hemde ekipmanınızı daha iyi tanırsınız...

Niye satsın adamlar yurt içine? , yurt içi satış kaygıları yokki, yurtdışına satmak daha karlı, servis olayı yok, parça fiyatları 2 katı kar getiriyor, dünyada isim yaptıkça başka ülkelrede satılıyor, belli bir standartta belli fiyat satıyor.
    burada satıp ne olacak ahmetin mehmetin tüfeği arızalandı bozuldu bir dünya telefon kargo işçi maliyeti. servis ağı bayi ağı kurmak zordur.
    yurt dışı satış basit yap partiyi distribitör kontrol etsin ok derse başka hiçbirşeye karışma . belli sayıda firede distribitöre ait zaten baştada kontrol ediyor sat gec 2 katı kar ile.

hatsan çok büyüdü adamlar 2 ci fabrikayı açtı şimdi 3 cüyü düşünüyorlar.
    ben onların yerine olsam yurt içine kesinlikle satış yapmam. birsürü prosedüre karsılık az kar marjı kesinlikle tarzım olmazdı

kesinlikle katılmıyorum buna sonuçta bizden kazandığı ile yaptı onları,büyüdü genişledi ben yurtdışına satmasına karşı değilim akisin daha çok satsın kazansın ihraç önemli birşey ülke adına fakat türkiye için de stok ayırması lazım hatsan için hala önemlidir iç pazar yoksa elin ingilizine felan kalır ortalık hatsandan daha ucuz ve kaliteli,servis destyteği olan bir firma yok tr içinde hatsanın ürettiği malların %98 ni yurtdışına sattığını biliyorum %2 çok düşük bir rakam av dükkanlarını arayın ellerinde çoğunun stoğu yoktur hatsan ürünlerinden bence üretiminin en az %5 ni tr ye ayırmalı...
    Bu tutumlarından dolayı bir dahaki alacağım havalı yabancı bir firmadan olacak..beni bizi düşünmeyen firmayı bende düşünmem.... :thumbdown:

burdaki asıl sorun hatsanın bunu tr içinde neden satmaması sorun bu ayrıca pcp ile yaylıları ile kıyaslayan mantığı kınıyorum neden nitro piston iyi olduğun açıkladım sessizlik soğuk havada sorunsuz bir şekilde çalışması ingilizce olarak

Here are the benefits of the Nitro Piston:

Smoother cocking
    Smoother shooting
    No spring torque
    No spring fatigue, even if you leave it cocked for hours
    Functions perfectly in cold weather
    Lasts longer than a metal spring

nitro pistonun +ları
    -tüfeği kurmak normal olanlara göre çok kolay
    -normal olan yaylılara göre çok daha sessiz
    -recoil yani tepmenin çok daha az olması dampa ayak olmadan mod125 kullanma şansı :)
    -daha stabil atışlar

benim uzun süreden beri takip ettiğim tr de çok fahiş fiyattan satılan abd de 300$ olup tr 1200tl olan benjamin np xl modeli çok hoşuma gidiyor fakat tüfekde şöyle sorun var fps si çok yüksek olan yaylı örneğin bu dediğim silahın 4.5mm olanı 1500fps çok isabetsizmiş uzun atışlarda 5.5 olanı alınabilecek düzeyde iyi bi nevi mod125 türevi fakat daha iyi gtr3 tetikde takılabilmekte..