s3k0 adlı kullanıcının mesajları

üst gövde tekrar birleştirirken püf noktası kurma kolunu az çekip yani tam kurulum yapmadan birleştirmek gerisini çok kolay çözebilirsiniz...

avrupalılar havalı grubunda doğu ülkerinden bayağı bir önde zaten başı ingiltere çekiyor sonra da almanya son zamanlarda da rusya baya bir önde son çıkan edgunın şarjörlü hali isabeti bir hw100 kadar var, yakın da da ft için üretim yaparsa şaşmam :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

grupman fotolarını çekmeyi unuttuk :( fakat bt65 de 35m grupman iç açıcı değildi (ufak pellet kutusu kadar) çok farklı yerlere gidenler oldu 30grainde sıkıntı yok....

elimizde 25grainler mevcut form olarak 30grainden çok başarılılar yani şarjörde çok güzel duruyolar pelletin yükleme namlu girişi sorunsuz grupman olarak denemedik fakat bt65de isabeti gayet iyiydi yarın vakit bulursak deneyip tekrardan fotolu bir şekilde bir grupman yapabiliriz...

arkadaşlar iyi güzel yazmış iç aksamı titanyummu demiş bir arkadaş evet son çıkan regal modeli valf ve çekiç kısmı artı birkaç kısmı daha titanyum :)
    daystate e gelince tüfeğin pahalı olmasının birkaç nedeni var kısaca açıklayayım;
    en büyük nedenlerden biri ingiliz malı olduğu için sterlin x Türk lirası kur farkı artı olarak türkiyeye gelirken yani son kullanıcıya gelinceye kadar bilmem kaç kişin geçirdiği kılıf (kdv+karı+kargosu+gümrüğü+Türk insanın alım gücü GSMH) tüfeklerde kullanılan malzeme gerçekten çok kaliteli, her hafta sonu hatsan&daystate kullanan biri olarak söylüyorum yanyan kullanınca farkı çok daha iyi anlıyorsunuz daystate 16grain 875fps ile atarken pellet başı sadece 2-2.5bar kullanıyor 144cc 230bar tüpe sahip 125-130bara kadar 50 regüleli atış yapabiliyor hatsan da bu rakamları yakalamak çok ama çok zor harper valf çok büyük bir faktör bu konuda tabi bunu nerden anlıyorsunuz diyorsanız tüfeğin üzerinde dijital göstergeden her atış sonrası kalan barı takip edebiliyorsunuz...
    Bunlara artı olarak daystate tüfeklerinin kundaklarını italyan minelli firması yapmakta(www.minelligroup.it) ve kullanılan ceviz 2 ya da 3 numara yani cevizin ham hali bile en az 600-800tl bunun işlenme işlemi-yağı-verniği derken en kötü 1000tlyi bulur(bunları kafandan mı sallıyorsunuz demeyin fbde 2.el daystate kundakları bile 200 pounddan satılyor tabi bulursanız o da) hatta son çıkan regal modelinin kundağı çok yüksek kalitede sanırım kök cevizi bunların hepsi birer maliyet bunların yanı sıra firmanın üretim amacı fiyat/performans ya da pazarda yer edinmek değil tamamiyle kalite ,adamlar artık bu havalı tüfek olayın amiral gemisi olan firmalardan biri...
    Ek olarakda bu tüfekler ülkemizde malum herkesin alım gücü yok 2.el piyasasında fazla gezmiyorlar yoksa 2.elde bu tüfekleri 3000tl gibi fiyata almak mümkün bir at44 bir AA,hw gibi piyasada fazla el değiştiren tüfekler değil çünkü çok tüfek değiştiren kişiler bunun daha üstünü bulamıyor :)
    Kısaca toplamak gerekirse Hatsan bu pcp olayında giriş seviyesinde iken Daystate en üst seviyesinde...her zaman diyorum hatsanın daha iyi tüfekler üretmesi için 1xxxfps olayından vazgeçmesi lazım yap 900fps regüleli zaten kuvvetli tüfeğin piyasada mevcut(bt65) nedir bu hala fps takıntın ?
    2 fotoğraf koyuyorum aşağıya 2 firmanın piyasadaki en üst modelleri elinize almadan resimden bile insan fikir sahibi olabiliyor....Burdaki amacım hatsanı kötülemek değil sadece kıyaslamak açıklamak istedim kimse fanatiklik yapmasın bunları yazan biri olarak bende at44 kullanıyorum ve bu fiyata bana pcp deneyimini yaşattığı içinde çok memnunum...
    [Resim Engellendi: http://www.hatsan.bg/userfiles…galatian%20presents01.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img829.imageshack.us/img829/7964/m11p.jpg]
    daha detaylı fotoları şurdan bulabilirsiniz...
    https://www.facebook.com/pages…437730?ref=ts&fref=ts

öncelikle forumda ondan sonra internet üzerinde bununla ilgili sayısız konu ve yazılar var,kısaca bir şahinle mercedes arasında ne kadar fark varsa o kadar fark var kalite,işçilik....

ülkemizde kullanıslı olmasada yurtdışında fare küçük av amaçlı çok güzel kullanılaibilir hafif portatif olması, küçük hafif bir dürbünle çok güzel bir kombo oluşturabilir onun dışında 50m üstünde çok isabet aramamak lazım... eğer tüpü daystate de ki gibi 230bar olsa biraz daha tüp ve namlu uzun olsa(5cm gibi) ve de güzel bir shroudlu namlusu(ses kesme özelliği barındıran) çok güzel bir seçenek olabilirmiş açıkcası p2 den terk farkı kundağı olmuş bu yüzden hatsanı kınıyorum...

ankara bunu yapabilcek arkadaşlar vardır eminim, a takımındaki arkadaşlara sorun derim mutlaka size yardımcı olurlar..

ar6 da en güzel verimi 25.4 grain ya da 30grain pellet ile alırsınız.. 16grain ile uzun mesafelerde çok uçan(flyer) pellet olur zira benim at44long bile eski güçlü halinde iken(fabrika ayarı) 16graini en fazla 70mt atabiliyordum 100mt de bütün pelletler uçarak hedefe varıyordu..şimdi biraz gücünü kıstım tüp valfinin yayını felam kuvvetlendirdim şimdi sesi bile çıkmıyor garibimin :)

Çok güzel hayvanlardır en son baktığım 11 sene sonra benden ayrıldı yaklaşık 2 yıldır bu yüzden almak istemiyorum ama kısa zamanda şu tatil işlerinden sonra bir sultan papağanı almayı düşünüyorum..
    haftada 1 gün marul ve yumurta sarısı verin çok severler...

illa regülatör isteniyorsa bt65 için olanını yurtdışından (200TL) alınır,birde böyle ufak bir bloğa sahip olan bir tüfeğin tüpüne değilde neresine takacaklarmış o regülatörü çok merak ettim bence telefondaki kişi sanırım bu konuda bilgi sahibi değil...
    Benim bu tüfekdeki en büyük korkum 255cc gibi büyük bir tüpe sahip olup bt65 gibi normal halde 35 atış yapması eğer böyle ise bt65 den sadece şarjör farkı var demektir hatsan at44(normal versiyon) baz alınıp geliştirilmeli diye düşünüyorum.. at44 e regülatör takılıp 860-870fps(16grain) ayarlandığında çok stabil bi tüfek elde ediliyor
    hatsan artık 1xxxfps sevdasından vazgeçmeli ya da stabil atış yapan 1000fps altı tüfeklerde üretmeli piyasadaki çoğu ithal marka 1000fps üzerine çıkmıyor çıkmak istemiyor çünkü verim düşüyor.. g;$i