Ortalama bir tüpün ömrü ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi forumlar öncelikle.

Tabancanın kendi orjinal çantasının içinde kullanılmamış bir tüpün ömrü ne kadardır ? Herhangi ısı,sıcak yada neme maruz kalmadı.Zamanla işlevini yitirme söz konusu mudur ?

Ayrıca tabancanın içinde takılı duran tüpün ömrü ne kadardır ? Sızıntı vs.gibi bi durum olur mu ?

• kutusunda ya da üzerinde raf ömrü yazabilir

Tüpün üstünde herhangi bi yazı yok hocam.Benim asıl merak ettiğim silahın içinde takılı vaziyette kalması bi sorun olur mu ? herhangi bi sızıntı yada güç eksikliği vs.

• Silahın içinde takılı kalması tüp açısından sorun oluşturmaz, fakat tüpü taktığınız kısımdaki conta sürekli basınç nedeniyle bir süre sonra aşınacak ve normal kullanıma göre ömrü daha kısa olacaktır. Tabancanızda bir süre sonra gaz kaçırmaya başlayacaktır. Dolayısıyla tüp bitmeden yarım kalsa bile tabanca üzerindede bırakmamak gerekir.

• Silahın içinde takılı kalması tüp açısından sorun oluşturmaz, fakat tüpü taktığınız kısımdaki conta sürekli basınç nedeniyle bir süre sonra aşınacak ve normal kullanıma göre ömrü daha kısa olacaktır. Tabancanızda bir süre sonra gaz kaçırmaya başlayacaktır. Dolayısıyla tüp bitmeden yarım kalsa bile tabanca üzerindede bırakmamak gerekir.

Anladım hocam teşekkür ederim.Peki bozulan yada aşınan contaları nasıl tamir edebiliriz ? Yenisi satılır mı ? Satılırsa nereden temin edebiliriz.

• Oyle kolay kolay bozulmaz. Üstünde bırakın ama cok uzun süre olmasın.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Kullanan ve benzer problemleri yaşayan arkadaşlar conta temini konusunda daha sağlıklı yorumlarda bulunacaklardır fakat ben bu tarz tabancalarda yedek parça pek bulunmuyor diye biliyorum. Bir noktayıda eklemek gerekir, eğer tüpünüz yarım kaldı ve daha fazla atış yapmak istemiyorsanız, contayı en uzun süre kullanabilmek adına CO2 tüpünüde bir anda çıkarmayın, tüp bir seferde conta üzerine boşalacaktır. Yapacağınız en iyi işlem boş atışlarla tüpü bitirmek olacaktır. Tüm bu işlemler contanın ömrünü arttırmak adına yapılabilir, fakat conta yedek parça olarak temin edilebiliyorsa ne ala, bunları kafaya takmaya hiç gerek yok.

• 1992 senesinde ilk havalı tabancamı almıştım. CO2'li bir Daisy marka bilye atar tabancaydı. O zamanlar Co2 tüpleri bir servetti. Tanesini 10 Milyon TL ye (şimdiki parayla 10 TL) alıyorduk. Neyse gelelim conta oyalına, Bu tip bir silahı eğer kendiniz sökebiliyorsanız contasını da conta satan hırdavatçılardan temin edebilir yada silikon ile kendiniz yapabilirsiniz. Tüplerin ömrüne gelince içindeki Co2 zamanla bozulmaz, azalmaz. Ancak tüp paslanacak olursa (ki sanıyorum paslanmayan bir malzemeden) 100 yılda geçse bir sorun olacağını sanmıyorum.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• 1992 senesinde ilk havalı tabancamı almıştım. CO2'li bir Daisy marka bilye atar tabancaydı. O zamanlar Co2 tüpleri bir servetti. Tanesini 10 Milyon TL ye (şimdiki parayla 10 TL) alıyorduk. Neyse gelelim conta oyalına, Bu tip bir silahı eğer kendiniz sökebiliyorsanız contasını da conta satan hırdavatçılardan temin edebilir yada silikon ile kendiniz yapabilirsiniz. Tüplerin ömrüne gelince içindeki Co2 zamanla bozulmaz, azalmaz. Ancak tüp paslanacak olursa (ki sanıyorum paslanmayan bir malzemeden) 100 yılda geçse bir sorun olacağını sanmıyorum.

Sağolun hocam yorumunuz için.Silahta ki contaya baktım,nalburlarda bulunan cinslerden.