Dampa Ayak ve Red Dot

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,

Webley Patriot 6,35 ve Hatsan Mod 90 tüfeğimde kullanmak için Dampa ayak ve Red Dot almayı planlıyorum. Patriotum 1. nesil ve Hatsan Mod 90 tüfeğimde yaklaşık 10 senelik bir tüfek fakat daha kundağında ve metal aksamında bir tek çizik bile yok çünkü ilk tüfeğimde ve oldukca titiz bir insan olduğum için çok iyi baktım ve bakımlarınıda aksatmadım. Sağolsun o da bana hiç ağrıza çıkartmadı : ). Gel gelelim Hatsan ların birçoğunda olduğu gibi gez ve arpacık sisteminde sorun var ki bir türlü sıfırlama yapamıyorum ve hep yukarı atmakta ısrarlı bizim emektar. Bu sebepten ötürü hem Hatsan mod 90 hemde patriotumda kullanmak için;

sideprensi07 nickli arkadaşımızın konusundaki red dot dan almayı planlıyorum

yeni red dot um geldi :)

bu red dot acaba Patriot ve Mod 90 tek başına kayma yapar mı? Eğer yaparsa sportsmatch da incelediğim bir dampa ayak almayı planlıyorum ilerde dürbüne geçersem bu ayağı tekrar kullanabilirim diyerekten şunu buldum;

[Resim Engellendi: http://i1005.hizliresim.com/2010/5/11/4948.bmp]

1" - 25,4 mm çaplı dürbünler içindir. Ayak genişliği 9-11 mm

tabii bu dampa ayak olmadan red dot tek başına tüfek üstünde durabilecekse eğer alma gereğide duymam malum biraz tuzlu. Ama alın ilerde tekrar dürbünle kullanırsınız ve iş görür derseniz alabilirim.

Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Hayırlı akşamlar ...

• reddot un boğaz çapı 30mm,25mm boğaz çaplı dampa ayak olmaz,30mm boğaz çaplı dampa ayağada oturmaz,çünkü gövdesi şişkin reddot un,2 bileziğin arasına sığmaz,ancak bir göz bileziği takarsan olur,
    hal böyle iken boşta kalanbilezik boğazı çirkin görüntü oluşturur,

reddot un kendi ayak yan sıkıştırma somunu pek güven vermiyor yaylı tüfek için,yinede denemekde fayda var,
    reddot un ağırlığı gayet makul pek kaydırma yapacağını sanmıyorum,sigorta olarak aşağıda verdiğim linkdeki ayak dan alın,hiç kayma yapmaz,her bir ayakda kalın çift alyan vida var,satıcı sağlam dır,

http://cgi.ebay.com/Scope-Moun…&hash=item418498bfd3f

• Merhabalar tekrardan,

sizin almış olduğunuz red dot dan bende aldım az önce. Dealextrem den sadece bir mail geldi takip numaralarını falan içeriyor. Çok iyi ingilizcem yok fakat yazdıklarından anladığım kadarıyla adres onayını gerektiren bir mail değil ve paypal aracılığı ile alışveriş yaparken alımın 2. aşamasında adres bilgilerinin onayını yaptırıyor zaten. Ama vermiş olduğunuz 30mm. dampa ayağın linkine ulaşamadım birde e-bay için sanırım kayıt yaptırmak gerekiyor. Dealextrem de kayıt istemedi direk paypal a yönlendirdi. Akşam üzeri evden tekrar deneyeceğim verdiğiniz linke ulaşmayı. Umarım red dot um günrükte takılmaz. Teşekkürler ...

• yatagun de varmış aynı ayakdan,o ayakdan ve başka ayakdan sıpariş geçilmişti,sanırım stokda kalmadı başka sayfa açılıyor,

burdan da alabilirsin

http://www.yatagun.com.tr/deta…werful_Mount_=&ID=961

• Mustafa abimden de birşeyler almak nasip olacak sanırım sonunda : ). Ben bu red dot ın gelmesini bekleyim ilk önce sonra ayağın siparişini vereyim malum gümrükte takılma ve gelmeme riski olabilir sonra elimizde kullanmayacağımız dampa ayakla kalmayalım : ). Bu arada bu ayakların 14mm ve 21mm yüksekliğinde olan 2 modeli var hangisi uygun düşer acaba benim için? ...

• en altdaki 30mm boğaz çaplı olanı alacaksın,reddot 15 gün içinde gelir

Yok boğaz çapı olayı tamam 30mm birde yüksekliği farklı olanları var. 14mm ve 21mm olarak değişiyor. Sanırım 14mm uygundur ...