hatsan at44-10 long barrel ile acaba 100 metrede ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hatsan at44-10 long barrel almaya karar verdim gibi.ama hala biraz tereddütlerim var.100 metrede acaba etkili ve isabetli atış yapabilirmi ? bu tabiki biraz banada bağlı . 100 metrede soda şişesini kırabilirmiyim mesela ?stabil olurmu atışlarım?

• Vurabilirsen kırarsın.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Vurur Evren Vurur g;$i

Biz denedik vuruluyor,gayet te güzel kırar şişeyi.

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• vurmayı başarabilirsen kırılacağını düşünüyorum....

;atlise; ;atlise; ;atlise; şimdilik bi tüfeğim yok , kılıçla idare ediyorum ;atlise; ;atlise; ;atlise;

• Kırar.
    Çoğu PCP 100-150metre mesafede isabet ettiği şişeyi kırar. En son kafasi Alper'le S410-SL pcplerimiz ile sert rüzgarda 136 metrede bir sürü şişe kırmışız. Şişeler o kadar kolay kırılıyordu ki mesafenin o kadar olduğunu farketmemişim bile. Daha sonra saydığım adımlar aklıma gelip Google Earth'den mesafeyi teyit edince ben de oldukça şaşırdım.
    Daha önce yine S410-SL ile 200 metreden şişe kırmışlığımız da var AnkaraTeam'de.

Webley Raider 10 .22

• peki bu hatsan long barrel ile 100 metrede isabetli atabilirmiyim??dogru söylüyosunuz önce hedefi tuturmak lazım sonra tahribat.

• şanslıysanız ve size güzel bir ürün rastlarsa hem isabetli hem hesaplı bir silahınız olur, kaliteli bir yaylı (hw, diana vs) ile bile 100metrede bir şişeyi rüzgarsız havada rahatlıkla vurabilirsiniz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• sizce bu hatsan at44 uzun namlulu yu alıyım mı? nasıl olur isteklerimi karşılarmı *yoksa dediğiniz gibi bu iş şans işimi ?

• 100metrede istediğinizi ikiside yapar, long olan daha güçlü ve daha büyük tüpü var. tercih sizin...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hatta long fazla güçlü bir silah.benim ilk pcp silahımdı. krono ölçümleri fazla yüksekti. long a regülatör takıp bide 900 fps ye ayarlanırsa bence güzel iş çıkarır bozuk olmadığı zamanlarda

S410

• fazla güç derken kontrolsüz güç mü demek istiyorsunuz?100 metrede isabet ve tahribat için namlu çıkış hızı ne kadar olmalı? bir de fazla hız isabet kaybı yaparmı ? ve bu fazla hızı ağır pelltler ile çözemezmiyiz?

• Fazla hız özellikle 1050fps'den sonrası isabet kaybına yol açar ve evet ağır pellet kullanarak hızı düşürebilir ve enerjiyi artırabilirsin.

Webley Raider 10 .22

• merhaba

at44 long bilmiyorum ama ben at44-pa kullanıyorum ve son derece memnunum yüz metre ve 130 metre arasında çok soda şişesi patlattım çok daha uzaklardada vurabilirsen yine patlatacağına inanıyorum ben daha uzagını denemedim.

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• Dün yaylı tüfek ile 90-100 metrede oldukça isabetli atışlar yaptım.Hiç pcp kullanmasamda,at44 ile çok daha kolay ve isabetli atışlar yapabileceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca at44 long ile yapılan sıkı grupmanlar da görmüştüm.

• Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay kadar önce AT44-10 Long pcp aldım. Gayet güzel ve rahat bir pcp. Atış yapıpta beğenmeyen olmadı. Diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi 100-150 metre aralıklarında performansı gayet tatmin edici ( tabi hedefi vurabilme becerisine sahipseniz ). Sıfırlamanız ve pelet seçiminiz uygun olursa, bahsettiğiniz mesafelerde başarılı olursunuz. Ayrıca moderator kullanmak isterseniz Yatagunda satılan moderatorler gayet uygun bir seçim olur. Saygılar...

• moderatör silah performansında azalma yaparmı acaba?

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon