saçma tasarımı ve 7,65 saçma önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • verimli olmamasının sebebi tepmenin ciddi miktarda artması olabilir eğer tepmenin önüne geçilirse mümkün bide eğer piston içinde yanma olursa pistonu yağsız bırakacaktır kuru çalışan piston da problemlere yol açar sanırım dizel etkisi yapmayan gres kullanın demelerinin sebebi de bu olsa gerek.

bu konuya açıklık getirecek biri çıkar umarım.

• Bahsettiğiniz dizel etkisini kullanan 1954 tarihli bir silah vardı aslında: Weihrauch Barakuda EL54

Her atışta piston içine ufak bir miktar eter buharı enjekte ederek çalışan bir tüfek. Sorunları ise piston keçesini paralaması, oluşan ani ters basınça nedeniyle yay kırması, eter ampüllerinin zor temin edilmesi, peletlerin kafalarının kopup eteklerinin namlu içinde kalması nedeniyle yalnızca kurşun BB atabilmesi ve teknik olarak ateşli silah sayılması. ^^

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ne düşünsek birden önce yapılmış oluyo zaten yanlış zamanda yanlış yerde doğmuşuz be u½%;

• Bazen ben de diyorum dünyaya gelmekte geç kalmışız diye.

Webley Raider 10 .22

• Bu arada pelet tasarınımı beğendim. Özellikle namluya temas eden yüzeyinin küçük olması iyi olmuş. Hatta peletin belinde ortadaki çıkıntıdan da vazgeçilebilir.

Bana kalırsa etek derinliğini biraz daha artır. Etrafındaki malzeme kalın olsun ama etek derin olsun. Sadece eteğin çizimde şışa doru açılmaya başladığı yerden sonraki dış kenarlarını incelt. O kısım hava ile şişerek yivleri hava karçırmayacak şekilde doldurabilmeli. Bir de uca koyduğun parçadan vazgeç. Maliyet yükseltici bir unsur olmasının yanısıra isabet ve tahribatı da negatif etkileyecektir. Standart yuvarlak başlı tasarım en güzeli.

Benim fikirlerim böyle.

Bir de çizimleri hangi yazılımla yapıyorsun?

Webley Raider 10 .22

• Microsoft paint ;lol; pc kendini imha etti eski pc mi kullanıyorum oda solid works falan çalıştırmıyo :S

hocam aslında tekli döküm kalıbı yaptırmayı düşünüyorum ama en uygun tasarımı bulmam lazı önce aslında aşağıdaki gibi uzun sivri yapıda bişey yapmak istiyorum ama buda çapın uzunluğa oranından dolayı havalıda atılması zor bu çekirdek yapısında sapo paletler gibi plastik kılıflı yapılsa tahminimce harika olur kılıfıyla 50 kalibre çekirdeği 3 kalibre şeklinde mesela sonra al domuza çık ;avci;

http://images.cabelas.com/is/image/cabelas/s7_213519_imageset_01?$main-Large$

• Microsoft paint ;lol; pc kendini imha etti eski pc mi kullanıyorum oda solid works falan çalıştırmıyo :S

:!: İmzandaki silahları da mı paint'de çizdin?

Webley Raider 10 .22

• resimleri paintte biraz montajlayarak yaptım üstteki m200 den alttaki m16 dan

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• bu arada pcp mekanizma tasarımını da paint te çizdim ölçü değeri olarak mm yerine piksel kullandım o yüzden orantısız olan yerler mevcut 8|