Hatsan Torpedo 155

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Abilerim kardeşlerim bir hayır sahibi yokmu içimizde şu tüfeği alıp inceleyecek ^^ çatladık valla,arkadaşlar yaz bitti bir tüfeği alamadın bize diye kızıyorlor...

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Darbe anlamında etkili bir tüfek.30 metre gurubu da buna dahil olarak benim hoşuma gitti.Mekanik olarak da şuan için bir sıkıntım yok.

Tüfeği söküp size tanıtım yapmak isterdim ancak bu konuda amatörüm.Kendime güvenemediğim için bunu yapamayacağım.

• Hatsan Torpedo 150 th 22 cal. Tüfeği alalı nerdeyse 2 ay oldu 300'e yakın atış yaptım. Güçlü silah 500 - 1000 atış olunca dürbünü takmayı planlıyorum çok güçlü üstünde dürbün zor dururyor! mutlaka dampa ayak ve stoper lazım! 50 - 60 metreden boş bira kutularını vurduğunuzda kutu hiç hareket bile etmiyor 20 - 25 metrede yağ teneksini önlü arkalı deliyor. 1 cm kalınlığında mdf yi delip arkasını patlatarak çıkıyor. 50 metreden bira şişesini patlatıyor. Ardı ardına 4 boş bira kutusu 3 boş pet su şişesini dizdik hepsini delip geçti en son pet sallandı sadece. Saçmaları dağıtmasına gelince 50 metrede bir futbol topu kadar dağılma oluyor ki o da bizden de kaynaklanabilir ki direk yatarak destekli atış yapıyoruz.. Ayakta zaten atmak zor çünkü çok ağır. Ses olayına gelince, çok ses çıkartıyor bu da kötü yanlarından biri. Yan vidalarıda her 50 atışta bir sıkmalısınız ne yaptıysam olmadı hep gevşedi ;$.,
    Ben 50 metreden 3 cm falan grup murup yapacam (tam olarak bilmiyorum terimleri 8o ) diyorsanız bu tüfeğe yaklaşmayın! ama şişe kıracam mahallede gürültü yapan veletlerin bahçelerinde duran topu patlatacam. karşı apartmandaki uyuz komşmuzun çanak antenini, ucundaki lnb yi kevgir gibi yapacam bilimum çevreye zarar verecem aha beyle kodummu otutturacam diyorsanız tam sizlik! ;şrofls;.

• Kalitesi nasıl acaba Kullanan arkadaşlar

- Kullanılan mazeme Sağlamlık yönünden not verirse almayı planlıyan arkadaşları aydınlatmış olur

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• ben havalı tüfek konusunda çok kısıtlı bilgiye sahip bi insamın ama torpedo 150 th bana çok güzen verdi vede çok hoşuma gitti mazeme kalitesi iyi gibi ama hiç sökmedim

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• Mustafa abi ufak bir sorum olcaktı

Torpedo 155 150 metreden bir şişeyi kıracak enerjisi warmıdır ?

• 150 metreden şişeyi vurabilirsen kesinlikle vardır. Vurabilirsen ama....

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• ben de bir keresinde evde atış yapıyordum duvara kitap koymuştum saçmalar kitabı delmiş sıvayı da dökmüştü.tuğla görünüyordu. sonra evde atış yapmamaya karar verdim. e biraz fırça yemiştik. ;şrofls;.

• tüm arkadaşlara selamlar,

yaklaşık 2 aydır sessiz üye olarak başta sn.mustafa bey ve siz diğer arkadaşların tecrübe ve bilgilerini takip ediyorum.
    sizlerden aldığım cesaretle almış olduğum torpedo tüfeği bugün parçaladım ve sonuç:

1-kesinlikle hiç yağ yok
    2-kundak vidaları toplam 5 atişta gevşedi
    3-yay ucu dengeleyicisi paslı(adı o idi herhalde)
    4-piston içinde çapaklar var
    5-hava transfer deliği merkezden kaçık ve diğer ucunda konik havşa baş yok
    6-piston keçesi hasarlı ancak yedek olmadığı için geri taktım
    7-tetik grubu optima ile aynı

tüfeği söktüm,fırlayan yay ve ucundaki ağırlığı koltuğun altından çıkardıktan sonra diğer parçalarla birlikte temizledim ve
    hepsini meşhur yeşil gres(bp energrease) ile yağlayıp geri taktım.

bu arada kundağı kazıyıp vernikledim.

tüm bu işlemlerin sonunda makinası torpedo 150 kundak 155 bir tüfeğim oldu.
    satın aldığım firma sağolsun ???

herşey bittikten sonra evde yaptığım ve daha sonra sesten dolayı pişman olduğum atışta 23mm çam tahta ile 460 sayfa
    kitabı ' daisy precision max' pellet ile delip duvarı oyarak testi tamamladım.

sevgiler

ekleyebilirsem fotolarıda eklerim.

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar

• Maşallah )) Fabrika neden yağlamaz düzgünce tüfeği anlamam sonra sıkıntı verdiğinde kendileri uğraşıyor extra parça değiştirme ....) ;box;x

• o kıyağıda hatsan dan başka kimse yapmaz,kullanıcı hatalarının nerdeyse tamamını garantiye alıp yapıyorlar ;d;

• o kıyağıda hatsan dan başka kimse yapmaz,kullanıcı hatalarının nerdeyse tamamını garantiye alıp yapıyorlar ;d;

;lol;

• batca,

çam tahtayı delmişsin onu anladımda , matematik kitabı ne hale gelmiş :) düşünce ve fikirlere kurşun işlemez diye biliyodum ;lol;;lol;;lol;

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Arkadaşlar ben Torpedo 155 aldım. İlk önce güçü filan inandırıcı gelmedi ama bu tam bir canavar. yaklaşık 120 metre ilerideki yağ tenekesini iki taraftan geliyor. 10 - 15 metre arası bozuk parayı kağıt gibi ikiye katlıyor. isabetlilik süper. 10 üzerinden 10 veriyorum

• Arkadaşlar ben Torpedo 155 aldım. İlk önce güçü filan inandırıcı gelmedi ama bu tam bir canavar. yaklaşık 120 metre ilerideki yağ tenekesini iki taraftan geliyor. 10 - 15 metre arası bozuk parayı kağıt gibi ikiye katlıyor. isabetlilik süper. 10 üzerinden 10 veriyorum

hayırlı olsun, isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png