Evanix Hunting Master AR6 PCP

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • marhaba arkadaslar Evanix Hunting Master AR6 PCP lerde kı namlu cıkıs hızını sanıyede 1315 feet olarak soylenıyo buda yaklasık sanıyede 400,8 metre oluyo ve bu HATSAN AT44 LONG dan daha guclu bı sılah oldugunu gosterıyo kullanan arkadasların ısabetlılık ve gucu hakkındakı yorumlarını beklıyorum tesekkur ederım.

• Fatih Bey AR6 benim ilk kullandığım PCP dir. Bir hafta önce Evanix Windy City aldım. Aslında AR6 dan memnundum, hem çok güçlü, hem de gücüne göre fena sayılmayacak bir isabetliliği vardı (100 metrede 4 cm gibi gurupmanlar yapılabilir). Takas yolu ile Windy City' yi almamdaki tek neden AR6'nın tetiğinin ayarlanamaması nedeniyle çok sert oluşu idi. Kısacası tetiğinin sertliği dışında fiyatına göre güzel bir tüfek.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• ar6 pcp tüfeğim benim 2. tüfeğim ilk olarak optima trio yaylı kullanıyordum. tabi bu iki tüfek karşılaştırlamaz.
    ilk olarak çok güçlü bir tüfek bendeki özellikle daha güçlü çünkü çekiç yayını değiştirdim.(en hızlı 16gr pelet 1430fps gördüm)
    isabetlilik olarak güce oranla güzel adından da anlaşılacağından hunting master yani av tüfeği deniliyor bu yüzden grupman lar dağınık
    tabi ülkemizde havalılarla av yasak +;tuftabV#
    tahribatı çok yüksek internetteki videolarda abartı yok aynı ordaki gibi deliyor geçiyor forumdaki çaydanlığn halini görmüşsündür.
    tetik biraz sert ona hak veriyorum ama g3 tetiğinden hafif
    görüntü itibarıyle güzel bi pcp ben memnunum kemik kıranımdan. ;kihhik,

• Alican Bey 'kemik kıranım' deyince aklıma internette seyrettiğim bir çekim geldi. AR6 ile büyük baş hayvan kemiğine atış yapıyorlar. Hakikaten kemikkıran yani, kemik paramparça oluyor. Yukarıda yazdığım gibi AR6'nın gücüne ve o güce rağmen fena sayılmayacak isabetliliğine ben de hayranım. Ah bir de tetiğini ayarlı yapabilseler, biraz yumuşak olsa inanın başka tüfek kullanmam bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Bir atışımda 100 metreden kahverengi bir cam şişeyi kırmadan delip geçti ki akıllara zarar...

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

hasag.png

• Tetikten bende pek memun değilim ama alıştık
    biraz kurcalansa tetik yumuşatılabilir ama o kadar para veripte kuracalarken bozmak istemiyorum. :him:s
    bide ağır pelet kullanmak istiyorum ama ankarada bulamadım en fazla 20 gr pelet var (torpedo)
    ben eunjın 32 gr atmak istiyorum o zaman taribatı muhteşem seviyelere çıkar kemik değil arabayı deler geçer.(bir kapıdan girip öteki kapıdan geçer heralde)

• Ben AR6' ımda Daystate Rangemaster kullanıyordum, oldukça memnundum. 29 grain olduğundan sonik patlamayı da kesiyor, isabetlilik de artıyor. 30-35 kadar kalmış olması lazım daha fazla da olabilir. Sanıyorum siz de Ankara'dasınız, isterseniz onları size verebilirim, denemiş olursunuz eğer beğenirseniz bundan sonra Daystate kullanırsınız.

hasag.png

• valla iyi olur bir de ankarada böyle ağır peletlerin satıldığı bir yer var mı acaba ben devamlı ulustaki tüfeğimi aldığım av markete gidiyorum orada bile yok
    internetten sipariş etmekte istemiyorum görerek almak en iyisi siz buluşmalara katılıyosunuz heralde bu hafta bende katılmayı düşünüyorum.

• Buluşmalara katılmayı çok istiyorum ama malesef ulaşım problemi nedeniyle katılamıyorum.

hasag.png

• Yakınlarda kimler var bilemiyorum. Bu arada size pm attım bilginiz olsun...

hasag.png

• Geçen hafta sonu 2 silahıda kullandım.Long sahibiyim.Ar 6 güç olarak üstün 100 metredede isabeti fena değil.Long daha güçsüz.1070-1050fps gibi ancak isabettliği ar-6dan fazla.(Hatta yakında aynı atıcı-aynı dürbün bir ar6-long-airranger-t12-at44-10) denemesi yapabiliriz arkadaşlarla bende merak ediyorum hangi silah daha isabettli.Airranger tokatlar gibi ama:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Hatsan, Evanix, Air Ranger ve FX markalarını aynı kefeye koymanız bence yanlış. Birdefa FX ve AirRanger üst seviye silahlar. Hatsan ve Evanix ise orta seviyede kalıyor. Ayrıca AR6 çok yüksek gücü ve kullanım amacının farklı olması nedeniyle bahsettiğiniz modeller arasında ctc olarak en geniş gurupmana sahip silah. Değerlendirme yapılırken AirArms, AirRanger, FX gibi markaları kendi aralarında Hatsan, Evanix, Benjamin, Weblwy, Gamo gibi markaları da kendi aralarında değerlendirmeye tabi tutmak daha mantıklı gibi geliyor bana.

hasag.png

• ar6 namlu ile rangemaster 29 grain uyumu nasıl acaba. 32 gr samyang kullandım ama artık bulamıyorum. 30gr wasp magnum kalibresi düşük olduğundan şarjör den kayıp namlu ağzında sıkışıyor. rangemaster 39 gr kullanan varsa özellikle deneyimlerini merak ediyorum...

• Ben AR6'm varken hiç samyang kullanmadım ama Rangemaster kullandım. Bu pelleti kullandıktan sonra da başka bir pellet kullanmadım. İsabeti çok artırıyor ve tahribat inanılmaz. Windy City kullanmaya başladıktan sonra elimde kalan rangemaster'leri de Alican arkadaşımıza vermiştim geçen hafta. O da çok memnun kalmış. Tavsiye ederim alıp bir deneyin, bence AR6 ile uyumlu bir pellet...

hasag.png

• Evet AR 6 güçlü bir tüfek olduğundan hafif peletler namludan çıkınca ilk anda takla bile atabiliyor. rangemaster ağır olduğundan dolayı bölye savrumaları engelliyor. isabetliliği iyi tahribatı yüksek yani ar 6 da rahat kullanabilirsinz .bende samyang kullanmak isterdim ama piyasada yok heralde tabi onu atacak tüfek te sınırlı ;avci;

• A

Fatih Bey AR6 benim ilk kullandığım PCP dir. Bir hafta önce Evanix Windy City aldım. Aslında AR6 dan memnundum, hem çok güçlü, hem de gücüne göre fena sayılmayacak bir isabetliliği vardı (100 metrede 4 cm gibi gurupmanlar yapılabilir). Takas yolu ile Windy City' yi almamdaki tek neden AR6'nın tetiğinin ayarlanamaması nedeniyle çok sert oluşu idi. Kısacası tetiğinin sertliği dışında fiyatına göre güzel bir tüfek.

AR 6 bende kulalndım kesinlikle 100 metrede 4cm gupman yapması bana göre mucize olur isabeti berbattı,siz hangi pelleti kullanıyorsunuz belki ondandır ?

• AR 6 bende kulalndım kesinlikle 100 metrede 4cm gupman yapması bana göre mucize olur isabeti berbattı,siz hangi pelleti kullanıyorsunuz belki ondandır ?

AR6'yı ilk kullanmaya başladığımda ben de hafif pellet kullanıyordum, dediğiniz gibi gurupman oldukça dağınıktı. Sonik patlamayı engellemek amacıyla Daystate Rangemaster'ı denedim hem sonik patlama engellenmiş oldu hem de gurupmanda gözle görülür bir düzelme oldu. Kısacası AR6'nın ilacı ağır pellet, diğer ağır pelletleri denemediğim için bilemiyorum ama Daystate Rangemaster'ı AR6 kullanan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

hasag.png

• rangemaster ın eteklerı hepsı bırbırnden farklı grupman icin 100 metrede denıyceksenız eunjın ıle deneneyın sıvrı uclu samyang bıle daha ıyı performans verıyor bırde bunlarda olmazsa 21 grain diana yada baracuda 18 gr jsp yi bıle sevmez ar6 bir sevmedigide eley magnumlar sakın alayım falan demeyın

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• O pelletler Evanix'in kendi üretimi zaten. AR6'm varken deneme şansım olmamıştı çünki piyasada yoktu, hala da yok.

hasag.png