AT44-10 LONG bakım HATSANa teşşekkür

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Nisanda AT44-10 long almıştım bugüne kadar farklı illerde ve farklı arazilerde 1000den fazla atış yaptım. Mükemmel bir silah çok güçlü çok memnunum. Geçen hafta balığa giderken tüfeğimide yanımda götürmüştüm. Orada yaklaşık 150 atış yaptıktan sonra birden tüp, dolum yerinden hava kaçırmaya başladı. Çok az hava kaçırıyordu atış yapmayı engellemiyordu ama canımı sıkmaya yetmişti.

Ankara ya dönünce biraz çekinerek Hatsanı aradım. Malum burası canım vatanım Türkiye. İnsan ilişkilerinde diyaloglarında biraz dikkatli ve fazla beklenti(...) içinde olmamak gerek. Ama Hatsan da silah bakımdan Fikret beyle görüştüğümde çekincelerimi boşa çıkararak samimi bi şekilde ilgilendi. Bana bunun pek çok nedeni olabileceğini anlattı. Bundan başkada sorunlar olabileceğini söyledi. Silahı onlara göndermemi, bakmaları gerektiğini, hem tamir olup hemde silahın bakımlarının yapılacağını söyledi.

Ertesi gün yurtiçi kargoyla 12,5 TL karşılığı silahı gönderdim. silahla beraber faturasının fotokopisini birde silahla ilgili kullanım bilgilerimi ve sorunu anlatan ayrıntılı birde not gönderdim. Tüfek ellerine ulaştığında Fikret Bey cepten beni aradı sorunun ne olduğunu, tamir ve bakımlarının yapıldığını anlattı. Sorunun scuba tüpte kullandığım azot gazından kaynaklandığını, scuba tüpte kuru hava kullanmam gerektiğini söyledi.

Toplam 1 haftada silah bana geri geldi 5TL kargo ücretini ödedikten sonra silahımı test ettim. Garanti kapsamında olduğu için ekstra bi ücret ödemedim. Silah şuan çok iyi durumda.

Buradan Hatsan yetkililerine ve özellikle Fikret Beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim.

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• Siz öyle memnunsanız sizin adınıza sevindim ama ben geçenlerde hp yazıcımı yolladım servise garanti kapsamında , gelip evimden aldılar ve nakliye için 5 kuruş ücret ödemedim.

• benim hp yazıcımı tamir etmişti servis gelince kurdum baktım halen aynı arıza devam ediyor ;lol;

• bu konu hazır açılmışken bende hastana teşekkür ederim, hammerli tabancamın gezi bilerek kırmıştım gönderdim her yerini değiştirmişler, pcp içinde oring istemiştim onuda göndermişler, fikret beyle görüşmüştüm bende çok ilgili saolsun.

hp ile ilgili durumu bende yaşadım, ups kargodan kutu geldi ve laptopu görevli kutuya koyup alıp götürdü, bi tek hp yapıyo sanırım böyle bi uygulamayı.

A-TAKIMI

• Siz öyle memnunsanız sizin adınıza sevindim ama ben geçenlerde hp yazıcımı yolladım servise garanti kapsamında , gelip evimden aldılar ve nakliye için 5 kuruş ücret ödemedim.

benim hp yazıcımı tamir etmişti servis gelince kurdum baktım halen aynı arıza devam ediyor ;lol;

Hatsan'la HP'yi aynı kefeye koymak biraz saflık olur... g;$i

Üstelik Hatsan'ın servis hizmeti HP'den iyi gibi gözüküyor ;kihhik,

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Niye olsun ?

Hatsanın elinden gelemeyecek bir şey değil , ben tüketici olarak beklentilerimi söylemezsem esas "saflık" o olur.

• Niye olsun ?

Hatsanın elinden gelemeyecek bir şey değil , ben tüketici olarak beklentilerimi söylemezsem esas "saflık" o olur.

Mustafa, amacım seninle tartışmaya girmek değildi... Yani atıyorum Retay firması bu dediğini yapsaydı o zaman daha değerli olurdu örneklemen... Elmalarla elmalar, muzlarla muzlar hesabı...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Abi tartışma yok , gücenme de yok :thumbup:
    Dediğini anlıyorum , elma-armut meselesi ...

Ama hatsan hp nin firma olarak reel veya ticari anlamda büyüklüklerini karşılaştırmadım ki , dolaylı yoldan Hatsana serzenişimi bildirdim. Hatsan bu şekilde yapsa ki doğrusuda budur hepimiz memnun oluruz.Ben "garanti"den bunu anlıyorum en azından.

Yukarda arkadaş memnun olmuş hatsanın servisinden , Kadir abide demiş benim cihaz aynı geldi diye , bak işte sen de dedin Hatsan Hp nin başaramadığını başarmış ;tacli#

Onuda yapsın o zaman ...
    İyi geceler , saygı selamlar bizden de ;izci;

• Official Post

Sorunun scuba tüpte kullandığım azot gazından kaynaklandığını, scuba tüpte kuru hava kullanmam gerektiğini söyledi.

PCP havalı silahlarda kullanılması gereken en ideal basınçlı gaz AZOT gazıdır, azot gazı kuru havadır, içinde normal havada bulunan oksijen yoktur, tüm dünyada bu sporu yapanların bildiği ve kullandığı bir gazdır, ve bu onu tehlikesiz ve ideal gaz sınıfına sokar.

Sizin silahınızın dolum sibobu 3 nedenle hava kaçırmış olabilir, bunlardan birincisi hızlı gaz aktarımı ile sibop o-ringinin yanması, ikincisi bayat o-ring kullanmak yada zamanla bayatlamış o-ringden, (o-ringde petrol bazlı yağ kullanılmasıda aynı sonucu doğurur), üçüncüsüde hızlı dolum ucu ile siboba farkında olmadan taşıdığınız bir pisliktir, genelde sıklıkla bu PCP silahlarda hızlı dolum ucuna bulaşan pislikler sayesinde siboptan hava kaçırma olayıyla karşılaşırız, buna engel olabilmek için yapmamız gereken en ideal tedbir, hızlı dolum ucunu kullanmadığımız zamanlarda basit bir naylon torba ile korumaktır.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Sayın Mustafa Serdar Bey teşekkür ederim. o-ringler aşındığı için silah hava kaçırıyormuş. Bende azot gazının daha iyi olduğunu biliyordum. Telefonda "kuru hava kullanmanız gerekiyor. HATSAN olarak biz bunu tavsiye ediyoruz. Azot gazı o-ringlerin çabuk aşınmasına neden olur" denildiğinde şaşırdım. Scuba tüpten dolum yaparken asla acele edilmemeli. Kesinlikle yavaş dolum yapılmalıdır. Silahın bakımlarıda düzenli yapılmalıdır.

Bu konu başlığını açmamdaki asıl sebep çevresinde yardım alabilecek birilerini bulamayanlar içindi. Garip benzetmeler örneklemelerle konuyu dağıtmanın anlamı yok. Profesyonel yardım bulabilecekleri en uygun yer AirGunTürk tür. Burada her konuda yardım edebilecek kişiler bulunmaktadır. Ayrıca teknik destek içinde asla çekinmeden üretici firmayıda araya bilirler.

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• Silahınızı garanti kapsamında yaptırmışsınız bu sizin en doğal hakkınız , ve sonucunda memnun olup bir başlık açarak şükranlarınızı sunmuşsunuz Hatsana.
    Benim yazınızdan anladığım bu.Bu bağlamda alakasız bir yorum yaptığımı düşünmüyorum.

Buraya bir konu açarken başkalarından da çeşitli yorumlar gelebileceğini , açtığınız başlığın sizin değil forumun tüm ortak konusu olduğunu saygı , sevgi ve forum kuralları çerçevesinde türlü mesajların yazılabileceği , ve bu konuda başlığı açan kişinin yetkili olmadığını unutuyorsunuz !!