Hatsan Mod60 Modifiye "Emruhu"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam aekadaşlar.Bu aralar biaraz boş vaktim vardı bende tüfeği modifiye etmekle geçiriyim dedim.Ama işin dozunu fazla kaçırdım galiba.Çünkü tüfeğin orjinaliyle hiç alakası kalmadı.Emektar tüfek şimdi bambaşka bir tüfek oldu.Gücü bayağı arttı.ama tepmeside arttı.bu tepme dürbün konusunda negatif yönden bayağı etkili oldu.merak ettiğim husus şu.. Şimdi bu tüfek en çok hangi marka ve model tüfeğe banziyo... :P

saygılarımla...

airgunturk.com/attachment/2576/airgunturk.com/attachment/2577/airgunturk.com/attachment/2578/airgunturk.com/attachment/2579/airgunturk.com/attachment/2580/airgunturk.com/attachment/2581/

Ne dikenler bıraktım ardımda ne dikenler...

ki uçları hala kanıyor ayaklarımda...

• +1 benim tüfeğede geçen hafta operasyaon yaptım sıfır halinden daha ğüçlü oldu anlaşılan yeşil gres dizel etkisi yapmaya devam ettiği taktirde benim namlunun ucundan duman çıkmaya devam edecek ;#taban^l

• modifiyeden sonra en çok hoşuma giden kısımlar namlunun kalınlığı bide kundaktaki eklemeler oldu.Neler yaptığımı sizinle paylaşacağım.çünkü çok basit ve görüntüyü muazzam şekilde değiştiren seyler...

saygılarımla...

• tüfeğin markası hatsan modeli mod 60

yaptığım modifiyeler..

güç:

1.yayı değiştirdim

2.performans deliğini 5.1 mm yaptım

3.piston aksanını gresledim

görsel:

1.namluyu kalınlaştırdım ve uzattım(su tesisatçılarının yarım parmak diye tabir ettiklei boruyu namluya geçirdim)

2.kundağın kenarındaki çizgi şeklindeki motifin olduğu yeri oydum ve yirine resimde görünen ahşap çıtayı taktım

3.gerkli boyama işlemlerini yaptım.

bu değişikliklerden sonra tüfek tanınmaz bi hale geldi... :P :P :P

• şu namlu ya boruyu geçirdinmi yoksa geçirmedinmi? ;şrofls;.;şrofls;. nası yaptın arkadasım o işi ben 12 yıllık su tesisatcısıyım boruyu namluyamı geçirdin yoksa namlu yerine su borusunumu taktın?

• şu namlu ya boruyu geçirdinmi yoksa geçirmedinmi? ;şrofls;. ;şrofls;. nası yaptın arkadasım o işi ben 12 yıllık su tesisatcısıyım boruyu namluyamı geçirdin yoksa namlu yerine su borusunumu taktın?

plastik boru taktım.tabi okadar kolay geçmedi.ısıtıp ısıtıp çekiçle soktum.gerçi sıcak suya yatırdıktan sonrada namluya geçirebilecek kadar yomuşardı ama ben bu yolu pek tutmadım.ama çok şahane oldu.ne atmaya doyabiliyosun nede izlemeye.

düşünün bu hatsan... ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.;

• airgunturk.com/attachment/1418/

orjinal namlunun üstüne birde su borusumu taktın? ağırlaşmıştır iyice ve uç tarafında yiv-set olmayacağı ayrıca geniş olacağı için faydası

bu soruna cevap olmuştur heralde kardeşim.. ;)

• güzel bir calısma olmus arkadasım emegine saglık.yannız boruyu takma işi epey zahmetli olmus gibi görünüyor ısıtarak mı gecirdin :thumbup:

yazınn tamamını okumdan girince böyle olyor işte peki hassasiyeti nasıl oldu grupmanlar yaptıysan paylasabilirmisin

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• anlaşılan tüfeğe gerçek tüfek havası vermişsin..bu arada bende elektirikçilerin kullandığı kaba tesisatdaki elektirik borusunu deniyem benim kıral magnuma bakalım nasıl molacak ;rofl.;

• sahidende güzel bir çalışma olmuş emeğine sağlık iyi atışlar :thumbup:

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) Nikula 6-24x40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

;tufey#karadenizteam.png

• Görünen su borusu namludan biiraz daha uzun gibi. Bunu sesi kesmesi için bilerek mi yaptın yoksa tesadüf mü.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Görünen su borusu namludan biiraz daha uzun gibi. Bunu sesi kesmesi için bilerek mi yaptın yoksa tesadüf mü.

tesadüf diye bişey yoktur ;kihhik, ;kihhik, ;kihhik,sadece görüntü için yaptım.ses beni rahatsız etmiyodu.ama o olguda fena olmadı hani... ;rofl.;

• güzel bir calısma olmus arkadasım emegine saglık.yannız boruyu takma işi epey zahmetli olmus gibi görünüyor ısıtarak mı gecirdin :thumbup:

yazınn tamamını okumdan girince böyle olyor işte peki hassasiyeti nasıl oldu grupmanlar yaptıysan paylasabilirmisin

hassasiyetini ölçmek için fırsatım olmadı daha.ama yazın gel atış yapalım.nerde hem misafirim olursun. ;rofl.;

• Ellerine sağlık, insan kendi emeği ile birşey yapınca ondan ne büyük haz alıyor öyle değil mi?

öyle kardeşim.