Evanix blizzard bolt action (6 raund) vs Evanix ar6

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar merhaba bu iki tüfek arasında kararsız kaldım bolt mekanizmayı çok seviyorum fakat ar6 nın gücü daha fazla sanki değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

FX BOSS.30- Nikko Stirling Targetmaster 6-24x50 HMD

• Daha küçük grupmanlar için pelletin namluya sürülerek (bolt veya sidelever) atış yapıldığı tüfekleri tercih etmekte fayda var. AR6 direk şarjörden atan tek silah. Pelletin şarjörden çıkıp yiv-setlerle buluşana kadar ne yaşadığını bilen henüz yok. Diğer yandan, ufak bir kaç modifikasyonla bolt action bir evanix de AR6 kadar güçlü hale getirilebilir. Eski 6lı şarjörü tercih etmenden, her boyda pelleti kullanmak istediğini anlıyorum, yanılıyor muyum?

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• evet cenk bey doğru düşünmüzsünüz şarjör yapısından dolayı s10 düşünmüyorum ayrıca eski 6 lı bolt ların bolt kolu daha güzel gibi sizce bu silah evanixler içerisinde doğru bir tercih olurmu teşekkürler.

• Fatih Bey, bir önceki silahım AR6 idi. Şimdi ise Windy City kullanıyorum. Evanix'lerin yeni jenerasyonu. Size S10 yerine Windy City'i (Rear Bold - SHB) tavsiye ederim. Bu seçeneği hiç düşündünüz mü?

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Yanlış hatırlamıyorsam eski 6lı bolt actionlarda bolt kolu kromajlıydı, hoş görüntüsü vardı. Bu arada unutmadan, AR6yı güçlü yapan şeylerden birisi de namlu boyu. AR6, 65 cmlik namlu boyuyla da kategoride lider. Bolt action evanixlerde namlu boyu daha kısa gibi fotoğraflarda. Bu da gücü etkiliyor doğal olarak.

Tercihin konusunda özgürsün; bence iyi tüfek kötü tüfek diye bi ayrım yoktur, amaca uygun olan ve amaca uygun olmayan tüfek vardır. Tercihin evanix bir tüfekse, forumu gez, yapılmış incelemelere bak (ki sanırım bunu yapmışsın); senin amacına uygun bir modelde karar kıl.

• cenk bey öncelikle yardımlarınız için teşekkürler aslında haklısınız amaca uygun tüfek benim amacım uzak mesafelerden isabetli hedef atışları (şişe kırmak vs..) 150-200 metre gibi birde 2. el AA S410 seçeneği var sizce evanixlerle kıyaslandığında nasıl bir tercih olur.

• O iki silahı kıyaslamamak gerekir. Evanix av için tasarlanmış, güçlü, isabetlilik konusunda sadece av amaçlı kullananları tatmin edecek düzeyde bir tüfek. S410 ise, çok kaliteli malzemeler kullanılmış, çok yüksek hassasiyetle üretilmiş bir tüfek. Sana anlatmak istediğim de bu işte. Bu söylediğin iki tüfek farklı amaçlar için tasarlanmış tüfekler. Ben ikisini kıyaslamazdım. Eğer vitrine koymayı, arada bir tozunu almayı ve arasıra çıkarıp atışlara katılmayı düşünseydim S410 alırdım. Evanix ise bunlar haricinde, geri kalan herşey için yeter. ;)

• Yani anladığım kadarıyla evanix bolt diyorsunuz.peki AA s410 benim beklentilerimi karşılamazmı sizce.