Tüfeğinize El ve Ev Yapımı Modüler,Tripot ve Kamufulaj

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ekipman,alet edavatdan yoksun olarak yapmış olduğum inanılmaz acemice tüfeğime kamufulaj (arazide sağa sola çarpma sonucu tüfek zedelenmemesi için) , nota sehpasından tripot ve modülar ile airstripper karışımı ; İlker Abi nin airstripper ile kesinlikle boy ölçüşemez sadece kötü bir taklidi (İlker Abi airstripper bekliyoruz senden) ve Mustafa Abi nin modüler(yine kötü bir taklidi) ının kırması bir şey yaptım.

Şekil olarak güzel duruyorda itiraf ediyorum inanılmaz fason bir ürün oldu.. :) 20 metrede sorun yok da kesin uzun mesafelerde mermi saçmalayarak gidecek ;)

airgunturk.com/attachment/1429/ airgunturk.com/attachment/1430/ airgunturk.com/attachment/1431/ airgunturk.com/attachment/1433/

• tüfek mumyalanmış gibi duruyor ;lol; tüfeği ayrı dürbünü ayrı sarsaydın hatta ayrı renklerde bence daha iiyi görünürdü
    tripot güzel olmuş :thumbup:

korfezteam.png

• tam fimlerdeki sniper tüfekleri gibi olmuş, silaha sardığınız malzeme nedir? birde namlu ucuna taktığınız silencermi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bence kamuflaj inanılmaz güzel duruyor.Zaten sizden görüp benzerini crosmana yaptım.Tüfeğin orasından burasından ot saçak sarksaydı daha da güzel olurdu.Tebrik ederim.Bence kötü değiller.Sanırım biraz alçak gönüllüsün :huh:

• Öncelikle tüfek ile birlikte dürbünü sarma konusuna katılıyorum, ayrı ayrı denemek lazım. Ben dürbünün sıfırlamasını bozmak istemediğim için direk üzerinden geçirdim ;) Bilirsiniz ki sıfırlama kolay ama dürbünü tüfek ile birebir parelel oturtmak bana zor geliyor (içindeki artikle ı tüfek ile aynı paralellikte oturtmak)

Ucundaki aparatda valla çıkma modülar mı airstrippermı belli değil şekil olsun diye yaptığım bir şey :) Elastik bandaj sayesinde tüfeği kurma, şarşör doldurma, dürbünün clik lerini ayarlama ve tüfeğinizdeki basınca bakma sorun olmuyor. Kumaş kapladığınızda ise ya tüfeğinizi tam kaplayamıyorsunuz yada kaplarsanızda tüfeğinizi hiç kullanamıyorsunuz :)

Hilal Av dan tüfek için kamufulaj bant almayı düşünüyorum ancak yukarıda bahsi geçen tüfeği kurma, şarşör doldurma, dürdün clikleri, bacınca bakma sorun olur mu bilmyiorum ...

• Zaten ben de o kamuflaj bandını kullandım.Ama kesinlikle birden fazla almalısınız. :)

• gercekten cok sık görünüyor tek sorun bu tip bir kamuflajı pistonlulara yapamıyoruz ;tese;kkur ;tese;kkur

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Yapılabilior bartınsporlu kardeşim. Ama öle üstten geçirme işi değil biraz daha teferruatlı olması kaidesi ile .Yani hareketli parçalara daha özen göstererek yapılır.

Selamlar HAKAN :D

• 3 ve 4 nolu resimlerdeki kamuflaj çok daga şık olmuş ;d; ama türbünle tüfek ayrı sarılsa daha güzel olur kanımca ;grin;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bu tüfekte kamuflaj hoş durmuş fakat namludan kırmalı mesela mod 125 gibi tüfeklerde kamuflaj olayı sanki daha zor olur onun için boyama yapmak gerekebilir denemek lazım aslında mod 125 i boyamak ilginç bir fikir olabilir

• mümkünse resimlerini görsek bakalım nasıl olmuş ;d;

AA S410 5,5

• ;d; bekliyoruz abicim

AA S410 5,5

• Tavsiyeniz üzerine tüfeği ayrı, dürbünü ayrı sardım ve sonuç...(namludaki modatör de gözüksün diye namluyu kamufule etmedim. Zaten kumaş da yetmedi :( )

airgunturk.com/attachment/1443/
    airgunturk.com/attachment/1444/
    airgunturk.com/attachment/1445/

Bu tür kamufulajları Air Soft Türkiye de tamamen kabul gördüğünde ve Air Soft silahlarını da almaya başladığımızda (Mustafa Abi şu işe de al atsan ne iyi olacak) bu tür kamufulajları Air Soft da da kullanmayı amaçlıyorum. Aşağıdaki linki tavsiye ederim (02:39 da predator un konu ile alakasını çözemedim ;) )

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• ellerine emeğine sağlık abi çok güzel olmuş ;d; ama dürbünü ayarlarken sıkıntı yaratacakmı ?

AA S410 5,5

• Bu soruyu bekliyordum. Bu sebeple biraz daha zoomlu foto çektim (foto 2) Açıkçası; şarjör dolumu, hava basma, basınç ayarlama ve tüfeğinzide kaç bar hava kaldığını görme, dürbüne zoom yaptırma ve clik ayarları gibi durumlarda bile zorlanmıyorsunuz. Çünkü bu sargı bezi "elastik". Boşluk kalmaması içinde (foto 2) dikkat edersen, elde dikerek birleştirme yaptım ve bazı yerlerde "paket lastiği" kullandım. Kullanım olarak tek kötü yanı, yeni dürbün aldığımda bu işlemi yeniden yapmam gerekecek :(