16 ŞUBAT 2008 Ankara Buluşması ve Poligon Projesinin Değerlendirilmesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar benim bir sorum olcak bu yapmak istediğiniz poligonun ne kadar geniş olacak uzunluğu ne kadar olacak.şöyle söyleyim eni kaç metre olacak boyu kaç metre olacak?bunu belirtirseniz bende uygun malzeme tavsiyesinde bulunayım sizlere kendimce

• arkadaşlar benim bir sorum olcak bu yapmak istediğiniz poligonun ne kadar geniş olacak uzunluğu ne kadar olacak.şöyle söyleyim eni kaç metre olacak boyu kaç metre olacak?bunu belirtirseniz bende uygun malzeme tavsiyesinde bulunayım sizlere kendimce

8-10m x 100m gibi

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• proje işini ve usta kısmını EMPORTO halleder aklınızdaki fikirleri hep beraber cumartesi tartışırız. adamda 160 tane personel var yaw koça şantiye şefi bizim poligonada bir el attırır.Halleder bu arada ebatlar yukarıda Mustafa Serdar bey in ve Benim nacizane fikrimde belirtmiştim.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• ufff bu çok para tutar ama ben yinede en ucuz yollu bir proje düşüneyim..100 metre çatı için branda sağlıklı olmaz hele hele ankara gibi yerde o paraya yazık olur branda için...ben bu konuda biraz daha düşüneyim..yanlız şunu belirtyim duvar kısmı betoban olsun hesablı ve gerektiğinde sökülüp başka yere taşınması açısından

• kulvarlar 100m. ;şrofls;.
    gölgelik yer 8-10mx 2m falan olur sanırım :)

.

ankarateam.png

• Official Post

Benim paintte çizdiğim bu yukardaki fotoğrafta çatı böyle makas olmayabilir sağdaki boruyu 200 santim,soldakini de 240 santim düşünürseniz,eğik tek çatı olur.

• Benim paintte çizdiğim bu yukardaki fotoğrafta çatı böyle makas olmayabilir sağdaki boruyu 200 santim,soldakini de 240 santim düşünürseniz,eğik tek çatı olur.

böylesi daha iyi olur sanırım g;$i

.

ankarateam.png

• tam anlıyamadım ben kapalı alan 100 metremi olacak;?yoksa ufak kulübe gibi birşeymi olacak? açık arazide mi atış yapacaksınız?

• tam anlıyamadım ben kapalı alan 100 metremi olacak;?yoksa ufak kulübe gibi birşeymi olacak? açık arazide mi atış yapacaksınız?

kapalı alan sadece atış yapacagımız .bizi güneşden koruyacak ve temiz konforlu bir alan saglayacak 10-15 metreye 2,5 mt ebatlarında olacak .diger kısım açık olacak 100 metre kapalı alanda ne yapacaz canım ;şrofls;.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Official Post

+1

2,5 metreye 20 metre olursa ilerde sıkışıklık yaşanmaz.en düzeltme yazımdaki gibi çatının düşük kısmı kuzeye gelecek şekilde yerleşim planı yapılır ve bu düşük olan tarafada branda yaptırılarak rüzgardan korunulur.

• C.tesi günü hava şartları müsait olursa ( Kar bekleniyor) bende aranızda olucam. Proje ile ilgili fikir düşünmekteyim. Ama alanı alıcı gözle bi bakarsak daha üretici oluruz kanaatindeyim. Çünkü mekanı tam olarak bi türlü kafamda canlandiramadım daha...

ankarateam.png[color=#0000ff]

• hava şartları müsait olmasada ben gidelim derim en azından mekan sahipleriyle konuşma fırsatımız olur hemde daha iyi bi durum değerlendirmesi yapmış oluruz

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• konunun dağıldığını söylemiştim, yazdıklarım unutuldu tekrarlıyayım. Bu cumartesi yapabileceklerimizi konuşalım, Emporto projenin uygulanabilirliği ve maliyetini çıkarır. Kararımızı verir sonra yetkililerle konuşuruz.

.

ankarateam.png

• konunun dağıldığını söylemiştim, yazdıklarım unutuldu tekrarlıyayım. Bu cumartesi yapabileceklerimizi konuşalım, Emporto projenin uygulanabilirliği ve maliyetini çıkarır. Kararımızı verir sonra yetkililerle konuşuruz.

+1 haklısın abi

AA S410 5,5

• mekan sahiplerine , kendilerine faydalı olacağına nasıl ikna edeceğiz, bizim kullanmadığımız zamanlarda kiralayıp kendilerine artı gelir sağlayabilirlermi ?

AA S410 5,5

• mekan sahiplerine , kendilerine faydalı olacağına nasıl ikna edeceğiz, bizim kullanmadığımız zamanlarda kiralayıp kendilerine artı gelir sağlayabilirlermi ?

ben örneğin burada atışa başladığımızdan beri ailemle orada bruch, yemek vs. yiyorum, telefon açıp ne balık var biz 3 kişi geliyoruz diyorum, pazar sabahı arayıp biz kahvaltıya geliyoruz diyorum vs. mutfağı güzel, ortamıda güzel dışarıda yemeğe harcadığımın bir kısmını orada harcıyorum. Kyücel'lerle beraber ailecek pazar kahvaltıya gittik, geçen cumartesi işyerimden arkadaşım-eşi ve çocuğuyla gelip orada kahvaltı etti ve çok beğendiklerini söylediler vs. vs.
    baharda Ankarateam olarak paintball maçı yaparız mesela. Geçen cumartesi 30 çay içmişizdir, o çay kaynıyor, içtiğimiz zaman adamlara ufakta olsa bir girdi sağlanıyor.

Bizim düşündüğümüz arazi atıl duruyor, adamları masrafa sokmadan yaptıktan ve kendi işlerini engellemedikten sonra hayır diyeceklerini sanmıyorum.

.

ankarateam.png

• orası doğru bizim şu anda onlara hiçbir eksimiz yok , ayrıca senin söylediğin gibi artılarımızda var böyle prefosyonel bişi yaparsak buluşmlardaki kişi sayısı dahada artacaktır eminim müesseye baya faydası olur çay içse bile vatandaşlar sadece artı bi kazanç

AA S410 5,5

• Epeydir foruma giremedim baya tartışma olmuş. bence burada yapacağımız yapıyı bir de rüzgar yönünden tetkik etmek şart. Geçen sene şantiyede taşeronun biri uyarmamıza rağmen entipüften bir çelik yapı yaptı atelye olarak kullanıyordu. Rüzgarlı bir havada ( çatı yelken gibi davranır) bina çöktü 1 işçi hayatını kaybetti 2 kişi de ağır yaralandı. Gene İskenderun'da Yarıkkaya rüzgarı ile çöken benzin istasyonu sundurması gördüm. Ne yapacağımıza karar verelim ben onu statikçi bir ağabeyime götürür rüzgar, kar, toz yükü için hesaplatırım.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• o zaman yarın gene aynı saatte ordayız havada zaten güzel olacak gibi görünüyo atış yarın ikinci planda olsun şu işi bahar gelmeden çözelim

AA S410 5,5

• Bu başlığı severek takip takip ediyorum :D

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png