webley raider 10 ve tekli fark?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkeze merhaba Şuan trabzonda dağda avdayım bu gün çok güzel 5 keklik 6 ördek vurdum keyifle arkadaşlarla yedik suan kamp yaptık oturuyorum Bunu sizlerle paylaşmak istedim :)

Şimdi sorum şudurki?

Ben webley raider tekli alıcam Bu tekli olan eski nesilmidir?
    Birde webley raider 10 Bu yeni nesilmidiri?

Bunların arasındaki fark nedir güçler aynımıdır?
    Saygılar

:wel:co:m
    ARANIYOR!
    Webley raider single aranıyor ! Pompası dürbünü full+ full olması tercihimdir

karadenizteam.png

• Teklide pelleti elle tek atış tek pellet şeklinde doldurup atış yaparsın. 10 luda şarjör var. Kolu çekip bırakır arka arkaya 10 atış yaparsın. güçleri arasında fark olmaz.

• Teklide pelleti elle tek atış tek pellet şeklinde doldurup atış yaparsın. 10 luda şarjör var. Kolu çekip bırakır arka arkaya 10 atış yaparsın. güçleri arasında fark olmaz.

Tesekkurler hocam! Peki bu havalı tüfek 200 bar alıyormuş bu tüfeği riske almamak için ne kadar basmalıyız?

ARANIYOR!

karadenizteam.png

• 200bar;doğrudur ama en stabil atışı 170-110 arası yapıyor bende ki 177cal raider de,maxımum 180 bar'dan fazlası gereksiz bence..

• Çıkış hızı arttırıldığında 200 barı istiyor. 630 fpsde 180 bardan 50 atış yapıyorduk.

• dediğinize katılıyorum,çıkış hızı arttırılırsa 200bar gerekli.ben tam aksine çıkış hızını düşürdüm,170 ile 100 bar arası 10.34 grain peletle yaklaşık 50 atış yapıyor ve 60-70m civarı gayet başarılı.en ideal stabiliteyi de 170-110 arası veriyor

• Rahmi bey sizin tüfek .177 calibre, bunu .22 calibre yani 5,5 mm pelet ile yapıldığını düşünürsek mesafe biraz daha uzar sanırım değil mi üstadım?

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• 200 bar.

200bar;doğrudur ama en stabil atışı 170-110 arası yapıyor bende ki 177cal raider de,maxımum 180 bar'dan fazlası gereksiz bence..

Teşekkürler.... :)

ARANIYOR!

karadenizteam.png

• hayırlı olsun şimdiden

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Rahmi bey sizin tüfek .177 calibre, bunu .22 calibre yani 5,5 mm pelet ile yapıldığını düşünürsek mesafe biraz daha uzar sanırım değil mi üstadım?

estağfurullah sinan bey,üstadlık kim ben kimim u½%;
    elbette ki,177cal ile 22cal silahın ürettiği enerji farkını göz önünde bulundurursak 22cal. silahla atılan pelet daha uzağa daha isabetli gidecektir ve etkisi de daha fazla olacaktır

• Bu alemde tanıdığım en delikanlı isimlerden birisidir Rahmi bey ;tacli#

Sözüne itimat ederim g;$i

• güveniniz için çok teşekkür ederim sinan bey ama beni bir daha böyle mahçup etmezseniz çok sevinirim,saygılar

• Saygı ve muhabbet karşılıklı..