Hatsan Mod 125 Sniper (Yeni Model)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,

Hatsan'ın sitesine bakarken yeni bir model gözüme çarptı. Mod 125 Sniper diye bir model çıkarmışlar. Kendinden susturuculu, ayarlanabilir yanak yaslama noktası(adını bilmiyorum kusura bakmayın :) ), sırta/omza asmak için askı gibi yenilikler koymuşlar. Benim 2010 Aralık üretimli 12 li namlusu olan 135 imden yola çıkarak bunda da 12 yivsetli namlu vardır diye düşünüyorum. Bu tüfek bana eski 125 in namlu ucu ile kundağınının değiştirilip yeni model diye satılması gibi geldi. Ayrıca 3.8 kg den 4.1 e yükselmiş ağırlığı. Bu tüfek hakkında bilgisi olan var mı?

http://www.hatsan.com.tr/pdf/MOD_125_Sniper.pdf

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• Görüntü olarak airstriker modeline benzetilmiş.

Namlu ucundaki moderatör kanımca kurmayı kolaylaştırır, sese pek etkisi olmaz.
    Yaylılarda sese moderatör çok fazla etki etmiyor.

Boğaz alası iyi düşünülmüş. Bu kullanışlı bir değişiklik olmuş.

Askılık ta arazide dolaşacaklara iyi haber..

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Fabrikada görmüştüm.Güzel bir modele benziyor.Biraz daha estetik duruşu var.DEneme şansım olmadı ama mutlaka geliştirilmiş yönleri vardır.Askılık , yanaklık ve moderatörün de üründe iyileştirmelerle birlikte daha da artısı olduğuna inanıyorum.Deneyince görcez gerisini.Ama yeni model çıkacak diye ben de aralık ayı üretimi bir 125 TH almıştım :)Eminim bu daha başarılı bir model alacaktır.Zaten her üretim , bir önceki üretimlerde ortaya çıkan aksaklıklar giderelikdikten sonra üretliyor.Hayırlı olsun Havalı Tüfek camiasını.Kazasız belasız atışlar dilerim.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Her üretim bir öncekindeki aksaklıkları yok etseydi; bugün hepimizde bir hatsan yaylı olurdu en azından. Övgüler yazardık buraya.

• Yani herkes kendi görüşünde katılır.Ben gördüğümü yazıyorum.Eksik noktaları olduğunda da yazıyorum."Deneyince göreceğiz" diye eklememin sebebi budur.Bakınız Torpedo hakkında yazdıklarıma ve dürbün durmama problemi konusunda üreticiye yapılan önerilere.Yapılan çalışmaları Fabrika'da gördüğüm için de bunu yazıyorum.Ama müşteriden gelen geri bildirimler konusunu en başından takip edildiğini de biliyorum , çünkü fabrikanın İzmir'de olması sebebi ile bunu bir kaç defa gidip gördüm.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Mod 99 ile yaylı ve güçlü sınıf silahlarda ki isabet sorununun halledilmiş olması fabrikanın iyiye gidişinin göstergesidir diye düşünüyorum.
    Bende hatsandan daha iyi ürünler geleceğine inananlardanım.

• bana da 125in kabzasının yenilenmiş hali gibi geldi inşallah iyileştirme yapmışlardır. ama tabi neden tamamen yeni ve eleştirenlere tamam bu sefer olmuş sonunda hatsan bu işi türkiyede yapan en iyi firma dedirtecek bi model üretmesini beklerdim varsın namlu çıkış hızı biraz düşük olsun ama attığımızı da vuralım...

• Onun için mod 99 alacaksınız.

• Nasıl kefil oluyorsunuz Mod 99 a ? Firman ın üretim standardının olmadığı APAÇIK BİR GERÇEK..

• Bana hitaben yazdıysanız ben kefil olduğumu söylemedim.
    Fiyat performans olarak en tercih edilebilir tüfeğin bu olduğu ortaya çıkıyor.

Sonuçta herkesin kesesi ayrı, kimi 300 TL ayırır ve bu hobiyi yapmak ister, kimisi durumu müsaittir 3.000 TL ayırır ve bu işten daha çok zevk alarak yapar.
    Hatsanın Türkiye de satılan en kaliteli havalı değil ama servisinin çok iyi çalıştığı bir gerçek, ben bana sunulan hizmeti gördüm ve takdir ettim doğrusu.

• Sayın nick laf kalabalığı yaparak konuyu dağıtmayın.İsabetli tüfek isteğine mod 99 alın diyerek cevap verdiniz. Resmen kefilliktir bu. Nasıl kefil olabilirsiniz diye sordum sadece. Fabrikanın sahibi misiniz. Yada tüfek isabetsiz çıkarsa parasını mı iade ediceksiniz? Memnun kalmayan arkadaşlara yenisini mi alacaksınız? Meşhur servis isabetsiz diye tüfeği değiştirecek değil. Konunun açılması adına soruyorum. Ne size nede sohbetinize kastım yoktur. Sizin mesajınızı okuyup alışveriş yapacak yeni arkadaşlar adına yazıyorum. Buraya kadar yazdığım şeyi anladığınızdan emin olamadıysanız lütfen tekrar okuyun. Yine servistir fiyattır alakasız yazacaksanız yazmayın. Benide uğraştırmayın.

• ilkertozluklu,

Üslubunuz hiç hoş değil. Burda bulunan çoğu insan nezih bir ortamda fikir alışverişi için bulunuyor. Bu hitap tarzı beni çok rahatsız etti, lütfen biraz daha sakin ve saygılı olalım.

Ayrıca Mod125, yüksek hız üretsin diye içine büyük bir yay ucu ağırlığı konmuş bir tüfektir. Bu yay ucu ağırlığı çıkarılırsa aşağı yukarı 100fps hız kaybı ile isabetlilik istenen düzeye zaten gelecektir. Bu hali ile bile Mod99 dan güçlü olacaktır.

• Bu kouda katılıyorum.Forumun ortamını gerginlik ortamına çekmeye gerek yok.Herkes kendi tecrübesini aktarmakla foruma destek oluyor.Ortamı gererek bir yere varmaktan ziyade tat kaçtıktan sonra hobinin anlamı nerde kalır?
    Seri, üretim yapmak ve üretimde belli bir kalite ve standartı yakalamak çoğu üreticinin amacıdır.Buna istinaden bildiğim kadarı ile ( en az )100 den fazla makina parkı olan ve 300 kişinin çalıştığı bir fabrikada üretim standartı olmadığını belirtmenin doğru olmadığını düşünüyorum.Firmanın tesisisini (tesislerini) görüp yakından yapılan üretim faaliyetlerini görmem sebebi ile üretim standartlarınnın olduğunu söyleyebilirm.Ayrıca gücün yüksek olduğu bir yaylı psitonlu sistemlerde istikrar düşük olacaktır.Belli bir mesafeden sonra sapma daha fazla olacak ve hedefe istenilen noktanın farklı bir yerinden vuracaktır.Ama diğer forumda da görebileceğiniz gibi , 100 m de 10 atıştan 8 inde soda şişesini dağıttığımı biliyorum.Bu benim için yeterli.Yetmediği noktada ise o çok güçlü tüfeğe ihtiyacım olduğunu görüp onun siparişini verdim 300 m için.Alınabilecek fiyat/kalite oranına göre Türkiye'de en güçlü tüfek de budur.Yabancı üreticiler ise ürünlerinin çoğunu 240-280 m/sn arasında üretim yaparlar.Ör:Diana,HW,AA , Gamo gibi.Hatsan ise güçlü ve ekonomik olarak üretim yapar.Aynı zamanda sağlam olmasına dikkat eder.İstikrarı sağlamak için gücünü düşürdüğü tüfekler de vardır.Mod 99,95 veya AirMax gibi.Torpedo ise revize aşamasına girdi.O da bu duruma gelecektir.Sabit namlulu olarak bu segmentte 2 adet üretileceğini biliyorum.O zaman biraz daha düşük güçlü ve daha istikrarlı tüfek ile bu ihtiyaca cevap verir.Ama kendi adıma , sahip olduğum yaylılarda Optima , Mod 125 , Mod 140 , Webley Patriot 1. Nesil , Webley Domin8tor dahil olmak üzere attığımı vurabiliyorum ve problem yaşamıyorum.Servis konusunda sıkıntı olunca da fabrikaya götürüyorum düzeltip geri alıyorum.Derseniz ki 100 m de 3 cm grup yapsın , bunu yaylılar grubunda yapmak çok zor hangi marka olursa olsun.Dolayısıyla üretimde standartı yakaladığını gördüm ve attığımı da vuruyorum kendi adıma.Kendi adıma beğendiğim yönleri olması sebebi ile övgülerimi yazıyorum.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• sayin seniyor74 ve deger arkadaslar cok guzel paylasim icin tesekurler benim daha once yurt disindan getirdigim ama kolleksiyonumun tamamen kaybettigimden bir kac sene sonra tekrar mustafa beyden hw97 ile başladim (daha once ki seride gamo,daina,crosman,brazilyave guney afrikadan )kullandigim tufeklerden cok memnundum ,
    simdi birazda bu konuda gelisen yerli imalati destekleme amaci ile sizlerin forumdaki goruslerinize cok deger vererek okumaktayim ,tabiiki hemfikir olasiligi az olmakla beraber en azindan senyor 74 gibi kendi sahsi deneyimlerinizin paylasimi daha isbetli olur ve bizlere daha istikrarli atis olanagi verir ;şrofls;. .
    senyor 74 100mt 8/10 isabet yaylida idiali atistir ve bunu yerli tufekle birr cok modelde olmasi sevindirici baska arkadaslarda yerlilerle olmlu olumsuz sahsi denemelerini paylasirlarsa bizede secerek yerli kolleksiyonu yapmak duser.
    hepinize tesekur ederim
    saygilarla

• Ne kadar ekmek o kadar köfte diyorlar ya, bana göre Hatsan minimum ekmek ile en çok köfteyi veren marka. Nick rumuzlu abi de bu yönünü anlatmak istemiş bence.

I. Nesil Webley Patriot .22 cal. Tüfek - Hawke Sport HD IR 3-9x40 AO Dürbün
    Daisy Powerline 617x .177 cal. Tabanca
    Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• ilker arkadaşımız bence doğru söluyo, okadar kesin mod99 alıcaksınız demek yanlış bence.
    hatsan okadar iyi bi marka madem neden mod99dan başka bir modeli tavsiye edilmiyo diğer yaylıları hakkında kötü yorumlar yapılıyo, demekki bir istikrar yok belli bir kalite yok diye düşünürüm ben bu durumda.

servisi iyi diyolar demekki silahlar sürekli servise gidiyo, şimdi burda ben şölede düşünebilirim adamlar ucuza mal ediyo kaliteden ödün veriyolar ama bu kusurlarını örtmek için servise ağırlık vermişler zaten servis dediğiniz şeyde napıyolarki bi yay değiştirir bakımı yapar yollarlar, onlara bunun maliyeti nasılsa çok düşük .

mod99 evet diğer modellerine göre biraz daha sağlam cabuk dagılmıyo daha isabetli bi tüfek diye kesin hatsan mod99 demek bence yanlış. o tüfekle çekılmıs vıdeolar var 200mt şişe kırmış ama bunu herkezın yapamıyacagı ortada, çunku 200mt atışında silahtan daha önemli faktorler var bence, silahı kullanın bilgisi tecrubesi zekası hesaplaması nereye atıcagını bilmesi gibi, o atışı yapan abimize sapan dahi versek o bence 200mt gene harikalar yaratır:))

o yüzden 300tl gibi fiyatlara illa alınacak yaylı mod99 degildir, ama hep dediğim gibi bu birazda kişisel bi zevk begeni tercih olayı

• sayin seniyor74 ve deger arkadaslar cok guzel paylasim icin tesekurler benim daha once yurt disindan getirdigim ama kolleksiyonumun tamamen kaybettigimden bir kac sene sonra tekrar mustafa beyden hw97 ile başladim (daha once ki seride gamo,daina,crosman,brazilyave guney afrikadan )kullandigim tufeklerden cok memnundum ,
    simdi birazda bu konuda gelisen yerli imalati destekleme amaci ile sizlerin forumdaki goruslerinize cok deger vererek okumaktayim ,tabiiki hemfikir olasiligi az olmakla beraber en azindan senyor 74 gibi kendi sahsi deneyimlerinizin paylasimi daha isbetli olur ve bizlere daha istikrarli atis olanagi verir ;şrofls;. .
    senyor 74 100mt 8/10 isabet yaylida idiali atistir ve bunu yerli tufekle birr cok modelde olmasi sevindirici baska arkadaslarda yerlilerle olmlu olumsuz sahsi denemelerini paylasirlarsa bizede secerek yerli kolleksiyonu yapmak duser.
    hepinize tesekur ederim
    saygilarla

Değerli Mertgg555;

Diğer forumda bu konu ile ilgili atışlarım bulunmaktadır. Burda yayınlanmamış olması benim hatam.Ama üzerinde başka formun yazması sebebi ile eklemedim diye hatırladım.Aynı konu orda da geçmişti.Hatta o gün yanımda Orhan Bey'in AirRanger'ı olması sebebi ile AirOptima olarak da bir espri yapmıştım :) Efeler Grubu buluşmalarından bunu görebilirsin.Hatta şişeler biteceği için de bırak artık bize de bırak tarzı espriler de meydana geldi.Bunun sebebini kısaca özetlemek gerekirse ;

-14 yaşımdan beri atış yapmaktayım.Tahmin edilenden çok daha fazla...
    -Mod 140 , Torpedo 155 , Optima ve Mod 125 TH tüfeklerin hepsi aynı kundak.Bahçemde ise bu üç kundak ile 5.000'den fazla adet atış yapınca 8/10 bile belki kötü kalıyor.Yani bir makinaya ya da teçhizata alışmak , bütünleşmek gibi...Bazen de atıcının zamana ihtiyacı olabiliyor.Mutlaka bu konuda arkadaşların da tecrübesi vardır.Pek çok değişkeni bir arada düşünmek gerekiyor malumun üzere.
    -Tabi ki ne kadar ekmek o kadar köfte anlayışı çerçevesine belirten arkadaşa hak veriyorum.Bu çalışma ile alakalı olduğu gibi aynı zamanda ;1.000 TL üzeri yaylılar için 460 Magnum ya da HW 97 veya Mod 54 de ideal tüfektir.Ama havalı tüfeğin bu kadar kitle olarak üretip fiyat rekabetini de düşünen bir firmaya ve çoğunluğun bu sayede bu güzelim hobiye alışmaları konusundaki desteğe de teşekkür etmek isterim.

Ayrıca fabrika ile modellerin eksiklikleri konusunda kızıp kötülemek yerine , kendi adıma , ilk 2 kademe ile devamlı görüşüp (İzmir'de olması sebebi ile ) yeni çıkacak modeller için nacizane öneri ,fikir ve tavsiye ile eski modellerdeki olması gereken ve istenen, iletmekte ve bu güzelim 2 forumdan alınan özet bilgiyi ileterek gelişmesi konusunda biraz da olsa destek olduğumu biliyorum.Bu geri beslemeleri alıp düzelttikleri konusunu da görüp yaşadığım için ve yerli sanayi taraftarı olduğum için yazılarımı yazıyorum.Bir tane yabancı tüfeğin siparişini verdim İngiliz diyarından o da sipariş üzerine geliyor ki o segmentte bana göre bir tüfek yok :) Umarım siz veya diğer arkadaşların ziyaret etme şansınız olur fabrikayı .Yine de bir üretimden kaynaklanan bir hata olmasına ya da tasarımdan kaynaklanan bir hata olmasına karşı da deneyip de göreceğiz dememin de sebebi budur :) Ama isabetsizliğin ana kaynağının ya da dağınık grupmanların , gücü yüksek yaylı tüfeklerdir. Bütün markalarda bu geçerlidir.Belki nitro piston sistemlerde tepmenin daha az olması sebebi ile daha istikrarlı satış sağlanabilir.O da patentli diye biliyorum ki fiyatları hayli arttırır.Hobi konusunda araştırmak ve koşturmak da ayrı bir zevk.Ben de fabrika ile görüşüp kendi adıma , işten kalan zamanlarda boş zamanlarda meşgale ediniyorum. :)

Yoksa arkadaşlar 460 Magnum ya da Mod 54 ya da HW 97 gibi ürünleri öncelikle tavsiye ederim.Daha düşük güç veya daha az tepme .Tabi ki daha yüksek fiyat.

Veya Retay da olabilir.Onda da düzenlemeler gerçekleştiyse sabit namluda ekonomik bir fiyata edinilebilir.Ama kullanmadığım için bir yorum yapamıyorum.Ama diğer ithalleri kullandığım için de yorum yapıyorum :)

Kontrol ettim ama umarım yazım hatası yapmamışımdır.Olduysa da saygısızlık olarak algılamayın lütfen.

Saygılarımla ;

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Laf cambazlarına lafım yok.. Hayatım boyunca açık ve net oldum. Bu tarz insanları muhattap almaya devam edeceğim.
    Yerli sanayi taraftarıymış!! biz neyiz düşman kuvvetlerimi !

• ....
    Kendi adıma da bu tarz insanları ben muhattap almaya devam etmeyeceğim ....
    Kem söz sahibine aittir ve eğitimin şart olduğunu bir kere daha gördüm... :)

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com