Dürbün ve Reddot takılabilen ayak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • www.ncstar.com diye bir site var... Oradan bulabilirsiniz...

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• arkadaşta o siteden linki vermiş zaten, onun haricinde bulabileceği bi siteye soruyo herhalde

• O siteden satın alınamıyor sanırım fiyat felan göremedim. Türkiyeden herhangi bir site varmdır , ben baya araştırdım bulamadım , isim olarak da ne diye geçer yada bir yerlerde raslayan varmıdır. Güzel bişeye benziyor faydalanmak lazım. Kadir abinin avatarında buna benzer bişey var sanırım kendisi kullanıyor.

• daha janjanlı bir dürbün ayağı ;grin; bunlara tactıcal scope mount deniliyor,şuan çinliler halen yılbaşı tatili yapıyor onlarda ürün yelpazesi geniş

http://cgi.ebay.com/UTG-AR-CAR…0&hash=item45f7b63bbe

http://stores.ebay.com/HALES-SPORTING-GOODS

• senin linkini verdiğin alet havalı tüfeğe olmaz,komple kalıp o,benim linkini verdiğim ayak taban kısmı 20mm bunun için 11mm den 20mm e dönüştürücü ayak alman lazım,ovakit dahada yüksek olur,
    çinli satıcılarda çeşit daha çok ancak onlar şuan yılbaşı tatilllerini sürdürmekde,ebaydaki çinli satıcının dükkanı kapalı ve bu yazıyor,çinliler bayağı abartıyor tatillerini ;kihhik,

Hi sir.
    Chinese New Year Coming.
    We will stop ship.
    thank you

• türkiye ye göndermiyor bu satıcı,bu siteden alış veriş yapabilirsin,aradığın aletler var burda,
    ben reddot almıştım burdan

http://www.dealextreme.com/search.dx/search.scope

• Bilgilendirmen için çok teşekkürler kadir abi . red dot almaya niyetim var , NcSTAR hoşuma gitmişti onun gibi bir red dot dealexreme de göremedim.http://www.dealextreme.com/p/m…le-scope-with-mount-13159 , http://www.dealextreme.com/p/a…-laser-configurable-32481 bunlardan biride olabilir ama bunlarında kanal genişiliği kaç santim bilmiyorum ama bana geniş gibi geldi. Taktım red dota sanki olmazsa olmaz gibi bişey oldu bende türkiyede ki sitelerde de 2 katı fiyatlar ;#^+. . Gözüm NcSTAR da kaldı ;hirr;;hirr;

• ben bu reddot u kullandım,gayet güzel,4 çeşit reticlesi mevcut,icabında arkadan kaldırabilirsin uzak mesafelerde clik kurtarmadığı vakit,
    son linkini verdiğin ilk reddot acog lar 20mm kızaklı,bunun 4x32 dürbün olanın yanında 12mm yedek ayak var ancak bizim tüfeklere olmaz,yine adaptör lazım,

http://www.dealextreme.com/p/1…igurable-crosshairs-12173

senin bahsaddeğin reddot hangisi holosihgt olan dan mı bahsediyorsun,şu ufacık camlı olan dan ;kihhik,

• Evet abi gözüm o ufak camlı holosihgt olanda kaldı. Burda bir dükkanda retay tüfeğin üzerinde görmüştüm hoş duruyordu , ama çok dandik bişeydi. Sordum bu lazer kaç liradır arayalım soralım dediler , aradılar ( sanırım fabrikasını ) 23 tl dediler sana 30 liraya getirtirim dedi. İnceledim biraz çok dandik , içi görünüyor kablolar elektronik kısmı görünüyor , yağmur yağsa üstüne bozulacak gibi ;kihhik,;kihhik, Zaten anladığım kadrıyla bunları tavsiye etmiyorsun. Neyse abi yukarda verdiğim linklerdeki red dotların kızakları genişmi diyorsun , bizim tüfeklere olmazmı , fiyatlarıda uygun. Al olur dersen alacam :):) Senin tafsiyerin ve 200 m videosu sonrası mod 99 aldım iyikide almışım gerçekden övgülere değer. Yine senin tavsiyenlede bir red dot alayım. ;d;;d;

• sana tavsiyem bırak reddot almayı,en dandik dürbün bile reddot dan iyi dir,hedefin ayrıntılarını göremezsin,50 100mt de şişeyi kapatır nerdeyse noktası,uzak mesafede pellet in düştüğü yeri zor görürsün,gözlerde sorun varsa heç göremezssin,göremeyince nereye atış yapmak istediğini kararlaştıramazsın,uzak mesafede yanına gözcü lazım,şuraya düştü,sağa çek,yukarı kaldır gibisin den uyarılar yapması lazım,50 60 mt ye şişelere atacam dersen o başka,linkini verdiğim reddot gayet güzel,bir üst mesajım da

• Bu bahsettiklerini hiç hesaplamamıştım haklısın. Benim sıkıntım tüfekle gelen optima dürbün canımı sıkıyor nedeni ise , her atışa gittiğimde dürbünün ayarı bozulmuş alakasız yerlere düşüyor pelet. Her seferinde sıfırlama yapıyorum. Hafta sonları hava iyi olursa genelde atışa gidiyorum dürbünü kırasım geliyor. Ayarının bozulması sanırım sarsıntıdan kaynaklanıyor. Atış yerine motosikletimle gidiyorum tüfeği arkaya bağlıyorum sarsıntıdan da ayarı bozuluyor galiba. Birde atışlardan sonra işim bittikden sonra dürbünü çıkarayım sarsılmıcak şekilde muhafaza edeyim bakalım ne olacak. Red dot işi şimdilik askıya alayım.

• ben bu reddot u kullandım,gayet güzel,4 çeşit reticlesi mevcut,icabında arkadan kaldırabilirsin uzak mesafelerde clik kurtarmadığı vakit,
    son linkini verdiğin ilk reddot acog lar 20mm kızaklı,bunun 4x32 dürbün olanın yanında 12mm yedek ayak var ancak bizim tüfeklere olmaz,yine adaptör lazım,

http://www.dealextreme.com/p/1…igurable-crosshairs-12173

senin bahsaddeğin reddot hangisi holosihgt olan dan mı bahsediyorsun,şu ufacık camlı olan dan ;kihhik,

acaba o kullandığınız reddot şuan nerde yada kimde?:) ben otomatik av tüfegimde kullanmak için optima reddot aldım ama ayakların mesafesi kısa geldi şimdi baktım bu reddotun boyu daha uzun ayak mesafeside, resimlerde gördüm otomatik tüfeklerin yuvalarına tam oturuyo, bana bu reddottan lazım yani. bu reddot sadece yabancı sitelerdemi satılıyo yoksa burdada satan yerler varmı yani ülkemizde?

birde özellik olarak optima reddotan ne farkı var? değişik reticleları olması dışında daha başka özellıkleri varmı iyi yada kötü tarafları?

• u½%; Daha önce söylemiştin dampa al diye ama hala almadım ilk fırsatta onuda alacam. Fakat abicim dürbünü sıfırladıkdan sonra çok güzel atışlar yapıyorum. 50mt ye sıfırladıkdan sonra peletler hedefi hiç şaşmıyor. 50 mt sıfırlı hali ile 100 metrede ki soda şişeri darma dağan. 50 den fazlada atış yapıyorum. Sonra toparlanıyorum eve gidiyorum 1 hafta tüfeği hiç ellemiyorum. 1 hafta sonra tekrar atışa gittiğimde ayar bozulmuş. Sorun bu işte ayakdan olacağını sanmıyorum. Ama dediğin gibi dampayı da alacam. Dürbün sarsıntıdan etkilenirmi diye düşünüyorum başka bir neden bulamıyorum açıkcası.

• acaba o kullandığınız reddot şuan nerde yada kimde?:) ben otomatik av tüfegimde kullanmak için optima reddot aldım ama ayakların mesafesi kısa geldi şimdi baktım bu reddotun boyu daha uzun ayak mesafeside, resimlerde gördüm otomatik tüfeklerin yuvalarına tam oturuyo, bana bu reddottan lazım yani. bu reddot sadece yabancı sitelerdemi satılıyo yoksa burdada satan yerler varmı yani ülkemizde?

birde özellik olarak optima reddotan ne farkı var? değişik reticleları olması dışında daha başka özellıkleri varmı iyi yada kötü tarafları?

vallah kim aldı unutdum ;kihhik, belki forum dan adımı kullanarak kişiye ulaşabilirsin ;kihhik, ateşlide hiç denemedim,pcp tüfek de sadece tek ayak dahi kullana bilirsiniz,onun dışında,en küçük noktası optima reddot dan daha ufak yapıya sahip,bu hasas atışlar için önemli bir faktör,,optima reddot dan daha kaliteli bir ürün diyebilirim,reticle seçenekleri,özellik ile çember daire içinde nokta işareti,o dış çember sayesinde ortasındaki noktayı hedef den kayarsa çabuk fark ediliyor bu durum,ateşli de kullanacağınız için bu yönden örnek vereyim dedim,en hesaplı verdiğim link de var,türkiye de varmı yokmu aynı fiyata bulabilirmisiniz orasını bilemiyorum,sökülebilinir ayak olması uzak mesafelerde clik kurtarmadığı zaman arkadan destekle kaldırırsanız,uzak mesafelerede atabilirsiniz,optima reddot sabit ayaklı aynı şeyi onda yapamazsınız,
    [Resim Engellendi: http://img163.imageshack.us/img163/3586/dsci15461024x768.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Resim Engellendi: http://img841.imageshack.us/img841/5246/dsci15891024x768.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

u½%; Daha önce söylemiştin dampa al diye ama hala almadım ilk fırsatta onuda alacam. Fakat abicim dürbünü sıfırladıkdan sonra çok güzel atışlar yapıyorum. 50mt ye sıfırladıkdan sonra peletler hedefi hiç şaşmıyor. 50 mt sıfırlı hali ile 100 metrede ki soda şişeri darma dağan. 50 den fazlada atış yapıyorum. Sonra toparlanıyorum eve gidiyorum 1 hafta tüfeği hiç ellemiyorum. 1 hafta sonra tekrar atışa gittiğimde ayar bozulmuş. Sorun bu işte ayakdan olacağını sanmıyorum. Ama dediğin gibi dampayı da alacam. Dürbün sarsıntıdan etkilenirmi diye düşünüyorum başka bir neden bulamıyorum açıkcası.

yine söylüyorum :)
    yaylı tüfekler de dampa ayak kullanma dan tüfeğin isabetsizliğin den şikayet etmeyin,genel bilgi g;$i imkanınızı zorlayın alın,yanına fx jsb pellet alın kullanın mutlaka !!
    dampa ayak kullanmazsanız yaptığınız ayar yerin de sabit kalmaz bu bir,dampa ayak şayet kayma yapıyorsa,altına çok az patex japon yapıştırıcı sürün ayağın vidalarını sıkın,( tek tüp halinde uhu gibi 2,5 tl fiyatı ),siz isteyenciye kadar yerin den oynamaz,sökeceğiniz vakit dampa nın arkasın dan yahut ön tarafın dan hafif tıkılayın o kendini bırakır