remington 870 pompalı namlu seçimi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • remington slug namlu seçerken bu ikisi arasında kaldım sanıyorum farkları hedefleme sisteminde,birinde sağ elle kullanılan tüfeklere uyumulu olduğunu belirtmişler ama bildiğim kadarıyla ülkemizde satarken sağ ele uygun solaklara uygun diye ayırmıyorlar...(gez,arpacık) tam olarak farkı nedir izah edecek birileri varmıdır aramızda?

http://www.remingtoncountrysto…ryid=0&productid=2817

http://www.remingtoncountrysto…ryid=0&productid=3027

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• rifled slug namlular satışı yok ve kullanımı yasaktır...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Bu tüfeğin aynısını 1989-2000 yılları arasında kullandım.Size yazacağım ilk şey; kasası çeliktir,magnum fişekleri hiç çekinmeden atabilirsiniz.Binlerce fişek atmışlığım vardır, bir tanesinde patlatmama veya boş kovanı sıkıştırma, tahliye etmeme problemi yaşamadım.Sadece son yıllarda çıkan '' süper magnum '' denilen daha uzun ve çok kuvvetli fişekleri atmaz.Zaten kovan tahliye deliğinden bu uzun fişekler geçmez ve namluda ki fişek yatağına da uzun gelir.Yivli setli namlular da sizin mevcut '' yivsiz av tüfeği '' ruhsatınıza uymaz.Böyle namlulu bir av tüfeği için '' yivli namlulu av tüfeği '' ruhsatı almanız gerekir.Yivli namluyu kendi başınıza getiremezsiniz.Araştırıp Türkiye Mümessilini bulup, onlar kanalı ile yasal olarak ithal ettirmeniz gerekir.Gümrük makbuzlu ve faturalı olan bu namluyu bağlı bulunduğunuz silah ruhsat şubesine beyan edip, bir dilekçe yazarak mevcut ruhsatınızı '' yivli av tüfeği '' ruhsatı olarak değiştirmek istediğinizi bildirmelisiniz.Bu tip bir ruhsat ile aynı tüfekte yivsiz setsiz namluyu da kullanabilirsiniz.Emniyet size sorar ve ne beyan ediyorsanız onu ruhsata işler.Aksi durumda arazide bir kontrol yaşarsanız kolluk kuvvetleri tüfeğinizi müsadere ederler.
    Bu tüfeği uzun yıllar kullanmış bir kişi olarak benim düşüncem;her türlü uçar av için 76 cm yivsiz bir namlu ile çulluk ve müdaffa amaçlı olarak da yasal sınır 52 cm lik ucunda şoku olmayan slug namlu en idealidir.Böyle bir namlu ile tekli şevrotin ve 9 bilyeli domuz kurşunu kullanmak yivliye göre bence daha iyidir.Silah yasası sürekli değişiyor, yivli namlulu ve otomatik atan av tüfeklerinin av-taşıma ruhsatlarını biliyorsunuz devlet iptal etti.Bu tüfekler sahiplerinde evde bulundurmaya düştü.Evde atamazsın, satsan satılmaz, kısacası bir işe yaramaz.İlerisini de düşünerek ben olsam yivliden uzak dururum.Ruhsat harcının da mevcut av tüfeği ruhsatına göre daha fazla olduğunu da bilmekte yarar var.
    Tüfeğiniz çok güzel, rastgele diyorum.

• Bu tüfeği uzun yıllar kullanmış bir kişi olarak benim düşüncem;her türlü uçar av için 76 cm yivsiz bir namlu ile çulluk ve müdaffa amaçlı olarak da yasal sınır 52 cm lik ucunda şoku olmayan slug namlu en idealidir.Böyle bir namlu ile tekli şevrotin ve 9 bilyeli domuz kurşunu kullanmak yivliye göre bence daha iyidir.Silah yasası sürekli değişiyor, yivli namlulu ve otomatik atan av tüfeklerinin av-taşıma ruhsatlarını biliyorsunuz devlet iptal etti.Bu tüfekler sahiplerinde evde bulundurmaya düştü.Evde atamazsın, satsan satılmaz, kısacası bir işe yaramaz.İlerisini de düşünerek ben olsam yivliden uzak dururum.Ruhsat harcının da mevcut av tüfeği ruhsatına göre daha fazla olduğunu da bilmekte yarar var.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ancak ben 2 namlu arasında ki farkla ilgili soruma hala cevap bekliyorum..

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Namluda fişek yatağının hemen arkasında üstten bakıldığında geriye doğru dil şeklinde bir uzantı vardır.Mekanizmada bulunan kilitleme dili bu uzantının içinde bulunan çentiğe otururarak atış anında namlu ile mekanizmanın kilitlenmesini sağlar.Atışta mekanizma ile namlu adeta yekpare olduğundan pompalı tüfekler otomatiklere nazaran biraz daha güçlüdür.Sağ el modelinde fişek tahliye deliği sağdadır ve namlu arkasında ki uzantı parçanın tüfeğe üstten bakıldığında sağ tarafı fişek tahliyesini kolaylaştırmak için traşlanmıştır.Sol el modelinde ise; fişek tahliye deliği soldadır.Fişek soldan tahliye olduğundan namlu gerisinde ki uzantının sol tarafı traşlanmıştır.Dikkat edilecek nokta budur.
    Ayrıca namluya fişek sürülü vaziyetteyken atıştan vazgeçilerek tüfek boşaltılmak istenirse tetik korkuluğunun önünde ki levye tetik parmağı ile geriye çekilirse kilit dili aşağıya mekanizma içine iner.Bu levyeyi bırakmaksızın pompalama işlemine devam ederseniz, namluda ki fişek patlamamış olarak tahliye olur.Harekete devam edilirse tüfek tamamen boşaltılmış olur.Unutmamak gerekir ki mekanizma arkasında ki ateşleme iğnesine vuran horoz geride kalkık durumdadır.Hertürlü silahta yayları tansiyon altında uzun süre bırakmak yayda yorulma ve ileride fişeği patlatmamaya yol açacağından namlunun boş olduğundan iyice emin olduktan sonra tetik düşürülmelidir.
    Bu tüfekte namluda fişek varken arazide gezerken emniyeti kapatarak dolaşmak bir çözümdür.Ancak önünüze aniden çıkan uçar veya kaçar avda heyecandan kapalı olan emniyeti çabucak açmak her zaman mümkün olmaz.Silahlar sonuçta insan yapısı, emniyet kapalı olsa dahi tüfeğin kaza ile sertçe yere vurması halinde bile horoz düşüp tüfek istenmeden ateş alabilir.
    Bana göre Remington 870 i dolu iken en ideal taşıma şekli;
    Namluya mermiyi sürün, hemen ardından tetik korkuluğunun önünde ki levyeyi tetik parmağınız ile geriye çekin.Kilit aşağı mekanizma içine girdiğine göre kundağı 5 cm kadar geri çekin.Fişek yataktan azıcık geriye çıktı ve mekanizma da çok az geride.Bu şekilde ne tetik çekilir, ne de horoz düşer.Tüfek mekanizma namluya tam olarak kilitlendiğinde ateş alacak şekilde yapılmış.Önünüze aniden bir av çıktığında kundağı azıcık ileri ittiğinizde mekanizma hemen kilitlenir ve tüfek patlar.Hem daha seri hem de yere düşse dahi patlamayacak kadar emniyetli.