hatsandan yeni pcp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,
    Baştan sona doğru konuyu okudum, takıldığım yerler oldu, Hatsandan belli güç sınırlaması istenmiş, orası bir şirket ve bu işi para kazanmak için yapıyorlar ulvi amaç için değil,ticaret ahlakı başka birşey bunla karıştırmayalım, hangi satıcı ulvi amaç taşıyor çokta merak ettim, popülarite neyse ona göre hareket ediliyor. Arz-Talep. Hatsanın fiyatları 1000 tl üzeri olsa bu güç meselesi kabul edilebilirmi olacak. Kusara bakmayın son derece adaletsiz bir yaklaşım fiyatları ucuzsa düşük güç olsun fiyatları belli seviye üstüyse fark etmez. Bir ikincisi, havalı tüfekle av yapanlar yada insan vuranların hepsi bilinçsiz elinde 300-400 tl parası olan çocuklarmı, kısa bir haber özeti; bir öğretmenin evinin balkonundan, top oynayan çocukların iki tanesini kafasından havalı tüfekle vurup çocukların komaya girmesine sebep olmuştur. Bakınız öğretmenlik mesleğine dikkat çekmiyorum bir öğretmenin minumum kaç yaşında olabileceğini hesap ediniz. Hem bu gibi kaç tane haber duydunuz ve kaç gün aralıkla duydunuz havalı tüfeklerle birinin vurulduğunu, yaşı büyük maddi imkanları son derece yüksek olan ama son derece psikopat insan yokmudur, av yasağı varken çuvallarla kuş vurduk diyen, dediğim özellikte insanları biliyorum hatta forumu yakından takip eden herkes tanıyor onu, bunu söylememin sebebi de belirli bir gelir seviyesindeki insanlarında elinde 300-500 tl si olaarak lanse edilen insanları kedi-köpeği vuran çocuklar denmesine örnek olması için yazdım, 250 tl ye 7+1 otomatik av tüfekleri satılıyor, havalı tüfekmi av tüfeğimi birilerine yada bir hayvana daha çok zarar verilebilir. Amaç birilerine zarar vermekse eğer bir şekilde zarar verirsin, ve benim kesinlikle taraftarı olduğum şey ise havalı tüfeklerinde en güçsüsüzden en güçlüsüne ruhsata tabi olması, işte o zaman bu konuşmlara yer kalmayacak, hem elinde 300-400 tl si olan psikopat çocuk tipinden milletimizde kurtulmuş olur artık geriye elinde havalı tüfeğe 5000 tl'ye kadar parası olan medeni, gelir seviyesi yüksek insanlar kalır, bu süreçten sonrda ulvi amaç taşıyan satıcıları görürüz bakalım ne kadar ulviler. Kısacası adil olmak lazım.

Son olarak Hatsanı seviyor ve destekliyorum. Ama bunun yanındada adaletten yanayım.

A-TAKIMI

• Official Post

250 tl ye 7+1 otomatik av tüfekleri satılıyor

Bu kadar para harcamaya gerek yok, 100 TL ye 9mm ateşli tüfek satılıyor ülkemde, üstelik ruhsatta istenmiyor, yaş sınırıda yok, sonra kalkıp havalı tüfeklere söz etmek ancak donkişotluk olur,

Bahsettiğim silahlar ülkemizde üretiliyor ve mahalle arası av bayilerinde satılıyor, tamamen kontrolsüz !!! Bizse SamYang .357 Recluse için içişleri bakanlığı izni onanana kadar satışa sunmadık, yasalara saygılı bir şekilde ticaretimizi hobimizi yapıyoruz, Bundan sonrası yasa uygulayıcıları, ebeveynler ve eğitimcilerin işi .

• Selamlar,
    Baştan sona doğru konuyu okudum, takıldığım yerler oldu, Hatsandan belli güç sınırlaması istenmiş, orası bir şirket ve bu işi para kazanmak için yapıyorlar ulvi amaç için değil,ticaret ahlakı başka birşey bunla karıştırmayalım, hangi satıcı ulvi amaç taşıyor çokta merak ettim, popülarite neyse ona göre hareket ediliyor. Arz-Talep. Hatsanın fiyatları 1000 tl üzeri olsa bu güç meselesi kabul edilebilirmi olacak. Kusara bakmayın son derece adaletsiz bir yaklaşım fiyatları ucuzsa düşük güç olsun fiyatları belli seviye üstüyse fark etmez. Bir ikincisi, havalı tüfekle av yapanlar yada insan vuranların hepsi bilinçsiz elinde 300-400 tl parası olan çocuklarmı, kısa bir haber özeti; bir öğretmenin evinin balkonundan, top oynayan çocukların iki tanesini kafasından havalı tüfekle vurup çocukların komaya girmesine sebep olmuştur. Bakınız öğretmenlik mesleğine dikkat çekmiyorum bir öğretmenin minumum kaç yaşında olabileceğini hesap ediniz. Hem bu gibi kaç tane haber duydunuz ve kaç gün aralıkla duydunuz havalı tüfeklerle birinin vurulduğunu, yaşı büyük maddi imkanları son derece yüksek olan ama son derece psikopat insan yokmudur, av yasağı varken çuvallarla kuş vurduk diyen, dediğim özellikte insanları biliyorum hatta forumu yakından takip eden herkes tanıyor onu, bunu söylememin sebebi de belirli bir gelir seviyesindeki insanlarında elinde 300-500 tl si olaarak lanse edilen insanları kedi-köpeği vuran çocuklar denmesine örnek olması için yazdım, 250 tl ye 7+1 otomatik av tüfekleri satılıyor, havalı tüfekmi av tüfeğimi birilerine yada bir hayvana daha çok zarar verilebilir. Amaç birilerine zarar vermekse eğer bir şekilde zarar verirsin, ve benim kesinlikle taraftarı olduğum şey ise havalı tüfeklerinde en güçsüsüzden en güçlüsüne ruhsata tabi olması, işte o zaman bu konuşmlara yer kalmayacak, hem elinde 300-400 tl si olan psikopat çocuk tipinden milletimizde kurtulmuş olur artık geriye elinde havalı tüfeğe 5000 tl'ye kadar parası olan medeni, gelir seviyesi yüksek insanlar kalır, bu süreçten sonrda ulvi amaç taşıyan satıcıları görürüz bakalım ne kadar ulviler. Kısacası adil olmak lazım.

Son olarak Hatsanı seviyor ve destekliyorum. Ama bunun yanındada adaletten yanayım.

+10000

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• Bu kadar para harcamaya gerek yok, 100 TL ye 9mm ateşli tüfek satılıyor ülkemde, üstelik ruhsatta istenmiyor, yaş sınırıda yok, sonra kalkıp havalı tüfeklere söz etmek ancak donkişotluk olur,

Bahsettiğim silahlar ülkemizde üretiliyor ve mahalle arası av bayilerinde satılıyor, tamamen kontrolsüz !!! Bizse SamYang .357 Recluse için içişleri bakanlığı izni onanana kadar satışa sunmadık, yasalara saygılı bir şekilde ticaretimizi hobimizi yapıyoruz, Bundan sonrası yasa uygulayıcıları, ebeveynler ve eğitimcilerin işi .

Yazdığım satırlardaki otomatik tüfek örneği yerine en güzel örneği siz vermişsiniz teşekkür ederim, kalibresi ne olursa olsun ateşli bir silahın ruhsatsız satılması başlıca bir muamma maalesef.

Ülkemiz hukuk devleti, yasalara uygun olan her şey yapılabilir, bu hobiden zevk alan biri olarak keşke 50 kalibre tüfeklerde gelse ülkemize yada üretilse. 357 recluse yi üreticisi hangi amaçla ürettiyse kendi bilir, ancak Yatagun bu silahı atıcılık için getirmiştir hali hazırdaki kanunlara istinaden, şimdi biri bu silahı alsa birine, birşeylere zarar verse; bunun suçlusu Sam Yangmıdır, Yatagunmudur, yoksa alan kişimidir. Satıcı atıcılık için satmış, kullanıcı amaç dışına çıkmış, aksini düşünmek art niyettir, karalamadır. İnsanın zihniyeti bozuksa seyahat amacı ile aldığı arabasıyla insan ve hayvan öldürebilir.

A-TAKIMI

• konu nerden nereye geldi :)

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Dün yazdım, sonra yine tartışma başlamasın diye yollamadan geri sildim ama dayanamayacağım: Gücünü falan bir yana, bolt action olan sentetik kundak modeller hayattımda gördüğüm en çirkin tüfekler sanırım. Tamam, zevkler izafidir muhakkak ama yani... Neyse bir şey demiyorum. :whistling:;kihhik,

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bir pcp tabanca yapamadı şöyle uygun fiyatlı.

pcp tabanca yapsınlar bende alacam

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• bt65sb yi beğendim. diğer özelliklere eksta askı kayış takılabiliyor altındada ray var laser fener yada bipod tak. atış sırasında garip sesler çıkartmıyorsa alınabilir. fiyatı nekadardır acaba?

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    SAFİR T14 m;s,S

• sadece gorselller var su anda.fiyat konusunda bi bilgi yok.adamlar mantıklı hareket ediyor.pazar sınaması yapıyorlar.havalı tufek forumlarındaki yorumları bizim gibi takip ediyorlar.tahminim 1 ay icerisinde fiyat belirleyeceklerdir.

WEBLEY

• Long modelinin ilk çıktığındaki fiyatından çok fazla olacağını sanmıyorum. Umarım bu tüfekle beraber bir kampanya da yaparlar. Yeni PCP alana, kırmalı yaylı hediyesi gibi.

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• Sanırım sonunda bekleneni yaptı hatsan.resmi sitelerinde de yayınladıkları yeni BT serisi tüfeklerini kullanıcıdan gelen istek ve şikayetler doğrultusunda geliştirdiklerini söylüyorlar.
    http://www.hatsan.com.tr/pdf/pcp_air_rifles_2011.pdf buyrun burda da ürünlerin bilgi ve ölçüm tabloları mevcut.Şimdiden herkese hayırlı olsun.
    Saygılar..

Hatsan mod 99 (5.5 cal)+ Optima 3-9x32 Dürbün
    Stoeger x20 combo (4.5 cal) +Optima 1x40 Red-Dot Sight

• Long modelinin ilk çıktığındaki fiyatından çok fazla olacağını sanmıyorum. Umarım bu tüfekle beraber bir kampanya da yaparlar. Yeni PCP alana, kırmalı yaylı hediyesi gibi.

pence tam set satış yapsalar daha çok gider Türkiye de.Bizim insanımız çok alengirli işi sevmez tüfek alacak pompa alacak dürbün alacak,kılıf alacak,saçma alacak ,çok ses çıktığını görünce moderatör alacak,bunları tek tek seçecek filan uzun iş.Uygun bir fiyattan tüfek pompa dürbün kılıf yanında bir kaç kutu saçma vs gibi bir kampanya yapsalar satışlarının çok daha yüksek olacağını düşünüyorum.

Ankara TR

• Bence tam set satış yapsalar daha çok gider Türkiye de.Bizim insanımız çok alengirli işi sevmez tüfek alacak pompa alacak dürbün alacak,kılıf alacak,saçma alacak ,çok ses çıktığını görünce moderatör alacak,bunları tek tek seçecek filan uzun iş.Uygun bir fiyattan tüfek pompa dürbün kılıf yanında bir kaç kutu saçma vs gibi bir kampanya yapsalar satışlarının çok daha yüksek olacağını düşünüyorum.

aynı kanaatteyim :)

+1 :)

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• tufekler Iwa nurnberg 2011 fuarı için hazırlanıyormuş.iç piyasaya çıkması en az 3-4 ay sürermis.Yani biraz beklemek gerekiyor.

Ayrıca sentetik kundakli model hayatımda gördüğüm en şekilsiz ve estetik mahrumu model.Evrene katılıyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• sanki bazı parçalar longlarla uyumlu gibi. acaba bizim longları modifiye ederlermi? bt65sb kundağı hiç fena durmuyor

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    SAFİR T14 m;s,S

• Google da aratirsaniz tufegin bazi av bayilerinin stoklarina girdigini goruceksiniz, satis fiyati ise sadece tufek ceviz olani 900tl imis :)..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• stokta yok ama...

WEBLEY

• Walnut versiyon suanda stokta yok ama digerleri stokta gorunuyor..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• arkadaşlar tam emin değilim ama yinede sizinle paylaşmak istiyorum.. biliyorsunuz hatsan birçok kaliteli firmanın parça bitir işini yapıyor.. yani gamo gelip namlu fx gelip kundak namlu vs vs.. yani teknolojıleri iyi ..dikkat etiyseniz at44 ler de paslanma ve tüp içi yağ birikimleri mevcut.. yani 2. sınıf.. biz yerli malı niye alırız ..ucuz parça sıkıntısı yok ve kalite orta üstü diye değilmi.. bence hatsan diğer tüm yerli fabrikalar gibi buna herşey dahil ne fabrikası olursa olsun iç piyasaya 2. sınıf mal sürüyo...yoksa bir tüfekte namlu sabit değil.. paslanma oluyo zamanla .. kurma kolu arıza veriyo vs vs.. diye şikayet gelmez.. yurt içine değil dışarıya önem verdiği içinde siteleri bile yabancı dil daha ..gerçi yapım aşamasında ama olsun... teşekkürler