pistonlu tüfekte 37.5 fpe???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://www.youtube.com/watch?v=lvUtLRxkXFE Bu videodaki adamın testinde patriotun 20grn pellet ile ortalama 910fps ilk hıza ulaştığı gücünün ise 37.5fpe lere çıktığı görülüyor... Şimdi işin garip kısmı;patriotlar 14.3 grn pelet ile ortalama 930fps yani yaklaşık 285m/s lik hızlara ulaşıyordu bu bilgi webleyin ilk geldiği yıllarda çokça söylenmiş birazda referans olarak alınmış bir bilgiydi eğer bu bilgi doğruysa ki tahminim o yönde, videodaki test normalde 27fpe civarında olan patriotun gücünün 37fpe çıkartan şey yani 10fpe lik güç farkı aşırı dizel etkisimi...
    Aslında patriotun krono verilerini farkıl peletler ile bi arkadaşımız test etse(ayrıntılı) ;şrofls;. böyle sorular ortaya çıkmayacak süreki 300m/sn lik hızla bahsedilen mod 125 furyasının aşırı dizel etkisi geçtiğindeki hız verilerini bi zamanlar tozkoparan arkadaşımız yapmıştı ordaki veriler;
    20 grn high power=680fps
    14.6 grn prohunter=820fps idi. Bu şekide bi krono testide patriota yapılsa güzel olurdu doğrusu...
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Yay ı güçlendirmiş, yay ucu ağırlığı eklemiş ve pellet in eteğini yağlamışsa olabilir diye tahmin ediyorum. Yalan da olabilir, tüfeğe koyduğu pellet in ne olduğu belli değil görünmüyor tam olarak.

• Arkadaşlar yapılmayacak şey değil bunlar.performans setleri var.eskiden pcp furyası yokken biz neylerle oynuyorduk sanki..
    Eskiden millet tüp hacmi yok namlu boyu modifiyesi yerine yay ve piston modu yapıyordu yurt dışından yok maccariydi yok v-match di performans kit leri geliyordu.
    Uzaklara gitmeye yok Mustafa Serdar amcam bana bir mod 54 yapmıştı(eskiler bilir) sizin bahsettiğiniz modlu patriota nal toplatırdi hemde büyük farklarla..
    Forumda Bactery için mod 54 modifiyesi diye aratirsaniz bulabilirsiniz.
    Aklıma gelmişken o tüfek kimde acaba yaa...

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Evet mustafa serdarın modifiyelerini iyi hatırlıyorum sizinkini olmasada kendi mod54 ünü ilk defa modifiye ettği, transfer deliğini genişlettiği ve prometeus pelletler ile muazzam hızlara ulaştığı geçmiş zamanları hatırlıyorum hatta transfer deliği açma işleminin moda olduğu zamanlarda(yanlış hatırlamıyorsam 2005 2006 dönemlerinde) bizde mod 125 ilk çıktığında alıp transfer deliğini 1mm açmış bolca gers sürüp ilk atışlarımızda namlusundan 50cm ye yakın alev çıkışını seyretmiştik(arka arkaya 3 soba borusunu gamo rocketlerle delmiştik) ama benim videoyu koyma niyetim birazda elinde krono olan arkadaşların patriotla ilgili ayrıntılı bir test yapması düşüncesiyledir. Videoya gelince; modifiyeden bahsedilmemiş gördüğüm kadarıyla benim tahminim 20grn lik peleti patriotun 235 240m/sn hızla atması(maksimum) ama 37.5 fpe lik bir enerjiyi hemde aşırı dizel etkisi olmadan bu tüfek her hangi bir modifiyeyle atabilirse bu modifiyeyi yapmak isterim doğrusu.
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Video baştan aşağı modifikasyon ile ilgili. Yapan amca ise http://www.capairgunresearch.com/ adresinde görülebilir.

O silah o kadar güce kaç atış dayanır, merak ettim doğrusu.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Orası da bir sorun.
    Orjinal haliyle bile tetik korkuluğundan gövdeye giren vida çevresinden kundak çatlatıyor.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• o kadar hızlı atamıyan bir patriot vardı bir zamanlar,forumun derinliklerinde bir yerde,yayı sabitlemek için ana gövdeye takdığımız kalın pim yatağı (deliği) arkaya doğru açılmış genişlemişti,birazdaha atışa devam etse imiş arkadaşımız sanırım,tüfek yüzünde dağılacaktı!!
    standart hali ile kundak vidaları gevşeyip duruyordu,bu hali ile kundak,piston contası filan dayanmaz çatlatır patlatır,