23 ŞUBAT 2008 CUMARTESİ ANKARA BULUŞMASI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu proje modülermidir? sökülüp başka bir yere transferi mümkün olursa daha iyi olur kanaatindeyim .saygılarımla

• Official Post

Yanal kuvvetleri biliyordukta yapmadıkmı ?

Gerekli statik dinamik hesaplarını biliyordukta yapmadıkmı ?

Tabiki yanal salınımlarıda biliyoruz ama salına salına yürüyor demeyin diye edepli yürümeye gayret ettik. ;kihhik,

• Emre eline emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş. yanlara çapraz profil atmanın eksi ve artıları neler olur , aynısı olmasada ona yakın bi mukavemeti direkler arasına atacağımız ekstra dikmelerle sağlayabilirmiyiz ? giriş çıkışlarda engellenmemiş olur ?( böyle bişey mümkünmüdür? çizimini azıcık kurcaladım umarım kusura bakmazsın u½%;

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/8410/poligonbz7.th.jpg]

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serdarhavsut ().

• Emre eline emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş. yanlara çapraz profil atmanın eksi ve artıları neler olur , aynısı olmasada ona yakın bi mukavemeti direkler arasına atacağımız ekstra dikmelerle sağlayabilirmiyiz ? giriş çıkışlarda engellenmemiş olur ?( böyle bişey mümkünmüdür? çizimini azıcık kurcaladım umarım kusura bakmazsın u½%;

Açıklıklar çok büyük değil, mevcut çizimdeki elemanlar yeterliyken böyle birşey yapmak fazladan maliyet doğurur. Zaten çatıyı teşkil eden elemanlar ve zemin betonu içindeki bağ profilleri yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kolon dikmeleri için kullandığım çelik borular da hatrı sayılır mukavemette olduğu için yanal yük salınım burulma ve burkulma gibi tsirleri karşılayacak güçtedir, serdar'cım

Ayrıca çizime dokunman hiç sorun değil :) fikirlerini sunman çok güzel, ellerine sağlık

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• hafta sonu olsada atış yapsak ..

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• tamam o zaman sen sıkıntı olmaz diyosan problem yok mühendis sensin g;$i benimki sadece fikirdi :)

peki şimdi ölçülerimiz ne olacak atış yollarının ayrımını nasıl yapıcaz ?

AA S410 5,5

• Yanal kuvvetleri biliyordukta yapmadıkmı ?

Gerekli statik dinamik hesaplarını biliyordukta yapmadıkmı ?

Tabiki yanal salınımlarıda biliyoruz ama salına salına yürüyor demeyin diye edepli yürümeye gayret ettik. ;kihhik,

Tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz. ;d;

ankarateam.png

• Arkadaşlar işlerim yoğun olduğu için belki biraz geç kaldım ama poligon için çıkardığım komple anahtar teslim fiyatı 2610 YTL .Değerlendirelim ok derseniz havalar biraz düzelince yapımına başlayabiliriz.
    Sponsorumuz Mustafa Serdar Bey'ede şimdiden teşekkür ederiz.. ;d;;d;

ankarateam.png

• tamamının bize maliyeti bumu olacak ?( hepsini Mustafa abiye yüklemek ayıp olur g;$i

AA S410 5,5

• Yok Mustafa Serdar Bey den istiyoruz diye birşey yok, sadece Mustafa Bey bi hesabını yapın bende yardımcı olur, sponsor olurum demişti o kadar, yardım edip etmemesi kendi insiyatifindedir.

Ayrıca Mustafa Bey belki yılda bir kere kullanacak o poligonu ama biz neredeyse her hafta kullanacağız, bunu kendi konforomuz için yapıyoruz, tabiki olursa...

ankarateam.png

• valla Emre ben dün bizim inşaatçı arkadaşlara projeyi ve ölçüleri kaba taslak verdim fiyat istedim , 4200 ytl fiyat çıkardılar sen baya uygun hesaplamışsın ;) hafta sonu oturup konuşalım bu konuyu ne yapıcaz nasıl yapıcaz

AA S410 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serdarhavsut ().

• valla Emre ben dün bizim inşaatçı arkadaşlara projeyi ve ölçüleri kaba taslak verdim fiyat istedim , 4200 ytl fiyat çıkardılar sen baya uygun hesaplamışsın ;) hafta sonu oturup konuşalım bu konuyu ne yapıcaz nasıl yapıcaz

Serdar, ben şantiyedeki imkanları kullanacağım, mesela kaynak makinesi şantiyeden getirteceğim, nakliye için şantiye araçlarını kullanıp nakliye ödemeyeceğim, kaynak elektrotlarını, kalıp tahtalarını keresteyi şantiyedeki mevcuttan kullanacağım para ödemeyeceğim, fiyatı geriye çekmek için bu şart, çünkü sonuçta bu hepimizin isteği ve hepimizin hobisi, o poligona bende para vereceğim ve bende orda atış yapacağım, o nedenle minimal fiyatta tutmaya çalıştım haliyle.

Saygılar dostum

ankarateam.png

• Arkadaşlar yaptığınız buluşmalara göz gezdirirken rastladım bu konuya. Ben çizimlerden çok anlamam ama eğer yoksa atış istikametine, örneğin 120cm yükseklikte bir set yapabilirsiniz. Tam anlatamadım ama bar masaları gibi boydan boya bir set hem atış sırasında silahlara dayanak olur hem de herkesin aynı atış cizgisinde olmasını ve yanlışlıkla çizgiyi geçip kazalara sebebiyet verilmesini önleyebilir.

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanırsınız umarım. ;d;

• olurda şayet poligon yapılırsa masa restlerde yapılacak zaten. atış yollarıda ayrılacak herkes kendi bölümünde rahatca atış yapabilecek :thumbup:

AA S410 5,5

• bizde tamamlamayı umut ediyoruz ama şartlar neyi gösterir bilemeyiz tabi, yapabilirsek inşallah atışa bekleriz :thumbup:

AA S410 5,5

• Herkezin bu konu başlığını ve detayları takip ettiği aşikardır. 2 gündür kimseden ses çıkmaması da bir gerçektir.
    Bu iş olmaz sanırım çamura devam.Yakında havalar düzelir zaten yerlerde kurur sorun kalmaz. :thumbup:

ankarateam.png

• Official Post

Arkadaşlar sizin bir araya gelip,50 lira 100 lira ortaya koyup birşeyler oluşturmanız gerekiyor,yetişmediği noktada da geri kalanına ben destek vereceğim,ve bir 60 santime 300 santim profil çerçeve hazırlayıp üzerine kontraplak vidalanıp bu kontraplağada " AIRGUNTÜRK FORUM ATIŞ ALANI " Yazarsınız. ;)

• bizim zaten sizden böyle bi talebimiz olamaz Mustafa abi, burayı sonuçta kullanacak olan bizleriz ama kimse bi yorum yapmayınca açıkçası biraz üzüldüm. ben kendi şahsıma üzerime ne düşerse yaparım benim gibi düşünen bi kaç arkadaşımın olduğunu biliyorum ama herkes en azından bi yorum yapsa daha iyi olurdu ;(

AA S410 5,5

• Arkadaşlar,
    "söz gümüşse sükut altındır" ve "lafla peynir gemisi yürümez" diye atasözlerimiz var, ayrıca "sabreden derviş muradına ermiş" deyişimiz var.
    Sağolsun Emporto ve Skyplume projeyi ortaya koydular, bende Paintsign'ın ortaklarından biriyle bugün telefon görüşmesi yaptım, daha önceki görüşmemiz üzerine kendi aralarında yüzeysel olarak görüşmüşler ve prensipte olabileceğini söylediler. Paintsign'ın yaklaşık 1500-1600 m2 yerini istiyoruz, az buz değil. Çocuklar gibi şen gidip, yere bakarak geri dönmemek lazım.
    Bu arada Mustafa Serdar abiylede görüştüm, taktik aldım ;)
    Sonuçta kalıcı ve her iki tarafıda memnun eden bir anlaşma yapmamız lazım, aklımıza ve ağzımıza gelenleri söylemeden önce süzgeçten geçirmek lazım. 3 gün sonra "a siz bunu söylememiştiniz, böyle olmaz" konuşmalarını yapmamamız lazım. Ben bugün kendilerine "orası sizin yeriniz" kendi kurallarınızı belirleyin, bizde "kendi kurallarımızı-şartlarımızı" belirleyip sizinle görüşmeye geleceğiz dedim. Olumlu bakıyorlar, inşallah halledeceğiz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png