tüfeği yağlamak için sökmeye gerek varmı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hatsan optima modeli tüfeğimle alır almaz 200 den fazla atış yaptım

yaplamak istiyorum

sökmeme gerek varmı acaba

sökersem eğer tornavida pense den falan başka bi alete gerek varmı yayını filan takmak için

bide nasıl temizlicem ve yağlıcam tüfeği forumda araştırdım pek bişey anlamadım

yağ filan almam lazım galiba

sprey yağ sorun çıkarırmı illa gresmi olması lazım

• Sprey yag ilk bi 50 atista dizel etkisi ile guzel atislar yapar sonrasinda gucu duser tufegin, dizel etkisi olmadan yayli tufeklerin gucu ortada gress kullanin ve ayrica yildiz tornavida ve pense belki isinizi gorsede yayi cikarmak cok tehlikeli olabilir kafaniza falan firlayabilir mazallah cok dikkatli olmanizi tavsiye ederim..Daha bi 800 atis yapmadan da tufeginizi yaglamanizi pek onermem yeni bir tufek zaten..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• silahı söküp takmada bu linkten yardım alabilirsiniz.çok benzer sistemlerdir. yalnız ben aynı silahı yaklaşık 4000 atıştan sonra söktüm pek acele etmeyin bu konuda.
    Hatsan mod 125 detaylı incelemesi "Avcıhoca"

pistonlu tüfeklerde silah kurulu olmasa dahi yay belirli bir gerilim altında olduğundan gerekli sökme aparatı olmadan yayı tehlikelide!! olsa sökebilirsiniz ama geri takabileceğinizi pek sanmıyorum (hele ki yeni bir silah). yay sökme aparatlarını forum içinden ve yabancı video sitelerinden "Air Rifle Spring Compressor" adı altında araştırıp kendiniz bir tane yapabilrisiniz.

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..