Torun Magnum 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selam
    bende torun magnum 5.5 havalı tüfek var. bunun nişanını bir türlü ayarlayamadım. tüfeği sabitliyorum sıkıyorum tam hedef vurmuyor. ayarına hiç karışmadan tüfeği yerinden oynatmadan aynı konumda yine sıkıyorum bu defa daha farklı yere atıyor. dürbün taktım yine aynı bir türlü ayarlayamadım.sizce bu neden kaynaklanıyordur.
    tüfeğin adiliğinden mi yoksa mermi 5.5 olduğundanmı
    yardımcı olursanız sevinirim

• ayarlamayı nasıl yapıyosun ? pellet nereye gidiyor?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• tüfeğin henüz yeni ise normaldir sen bol bol pratik yap tüfeğinle....tüfeğini iyice bi tanı..gezden bakarken arpacığı nasıl görmen gerektiğini öğrenmek gerek..her tüfek bir olmaz..ben optima550 yi ilk aldığımda 10 metreden bira şişesini vuramadım biliyonmu..sonrasında yaptığım pratik atışlar ardından gezden baktığımda arpacığı ne kadar görmem gerektiğinin farkına vardım....dürbün ayarlamak ise ayrı bir sorun daha önce hiç kullanmamışlar için..ayrıca sendeki dürbün ne marka bilmiyorum eğerki o 20 ytl lik lerden ise hiç takma daha iyi atış yaparsın dostum...

• dostum torunların cogunda fabrıkasyon hata var eger namlu içine bakarsan bir setin olmadıgını gorursun.buda isabetlilik konusunda cok onemlıdır.ama yınede namluyu temızle güzel oturan bırde pellet bul ve öyle dene.kolaygelsin.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Süper bir tüfek bencede.bende de var.Fakirin 1 numaralı silahı bence.

• 2 nolu tüfeğide Feinwerkbau her genç fakirin rüyası :thumbup:

• Feinwerkbau lar sudan ucuz.

bizim köye suyu daha fazla fiyata getirmişlerdi

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• 2 nolu tüfeğide Feinwerkbau her genç fakirin rüyası :thumbup:

abi yani feinwerkbau , torun 5,5 dan kötümü?

• herkese selam
    bende torun magnum 5.5 havalı tüfek var. bunun nişanını bir türlü ayarlayamadım. tüfeği sabitliyorum sıkıyorum tam hedef vurmuyor. ayarına hiç karışmadan tüfeği yerinden oynatmadan aynı konumda yine sıkıyorum bu defa daha farklı yere atıyor. dürbün taktım yine aynı bir türlü ayarlayamadım.sizce bu neden kaynaklanıyordur.
    tüfeğin adiliğinden mi yoksa mermi 5.5 olduğundanmı
    yardımcı olursanız sevinirim

Bunların sebebi hepsi olabilir. Benim ilk aklıma gelen kullandığın mermi ve dürbün.
    Kullandığın mermi eğer şu 1 ytl lik mermilerden ise 1. sorun burda. Bu mermilerin uç kısmı ile etek ölçüleri farklı. Namluya girdiğinde uç kısmı namluya tam oturmadığı için mermi yiv set'den tam anlamıyla faydalanamaz ve kafasına göre hareket eder. Kullandığın mermiyi silaha koy. İnce bir şişle namlu ucundan çıkana kadar ittir. Çıkan mermiyi incele sonucu görürsün.
    Arkadaşın dediği gibi 4X20 dürbünlerden pek hassasiyet beklenemez. Bi ikinci konuda Torun magnum herhalde hızı 300 mt/sn ulaşan ve tepen bir tüfek. bu tepmeden dolayı dürbünün yerinden oynuyorsa bu da isabetsizliğe neden olur. Birde Torun'dan nasıl bir performans bekliyorsun onuda bilmiyorum. Bu silahla 25 metrede 2 cm.lik bir grup bekleyemzsin. ama 25 metrede soda şişesini vurup kırman lazım. Eğer bunuda yapıyorsa zaten tamamdır. Silahın 5.5 mm olmasıda bir şeyi değiştirmez.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• torun magnum benim edindiğim ilk havalı silahtı, ama hepsi 4.5 idi. silahtan öyle memnun kaldımki abartısız belki 7-8 tane almıştırım yazlıkta , köyde birer tane var kaç kişiyede hediye ettim hatırlamıyorum,

torun magnumun bana göre en büyük eksilerinden bitanesi gezin kalitesizliği ve üst ayar vidasının kısa olması , gezlerin durumu silahtan silaha değişiyor vidayı en üst seviye çıkarsanız bile pellet yukarı vurabiliyor.

ama ben genelde silahı kendime göre değil kendimi silaha göre ayarlayıp atışlarımı ona göre yapıyodum.

arkadaşlarla 15 m den sigaraya yaptığımız atışlarda kazandığım takım elbiseleri hala giyiniyorum :thumbup:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5