AA S410 Xtra - 210 Atışlık Seri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Müdürümün bana hafta içi 1 gün izin sözü vardı, bugün izni koparttım ve saat 11:00 gibi paintsign'a gittim. Hedefleri taktığımız yerde sanki benim için hazırlanmış bir atış kağıdı takılı duruyordu kim bıraktıysa teşekkürler. Mesafe 50 metre, tüfek AA S410 SL FP, pelletler JSB 14,3 exact ve Crosman Pointed 14,3. Atışlar tüfek yarım güçte, oturarak, atış çantası ile önden destekli ve 190 - 100 bar aralığında 70'er atış şeklinde 3 seri yapıldı, her yuvarlağa 10 atış şeklinde, atışlar arasında ara verilmedi. Dürbün BSA 8-32X44 ve 16 büyütme kullanıldı. Hava hafif rüzgarlı, konsantrasyon iyi, kimi zaman dolaşan köpek ve inekler yüzünden bazen sıkıntılı :) . İlk 140 atış JSB ile son 70 atışta crosman pelletler kullanıldı (16 grain pelletim malesef kalmamış) Sol üst köşedeki 2 hedef sıfırlama için kullanıldı en son 4 hedefe atış yapılmadı. Hedeflerin orta beyaz bölümü 25 kuruş kadar olup tam büyüklüğü 1 TL'de biraz büyüktür. Sonuçları ben beğendim, JSB pelletlerle neredeyse 100 bara kadar atış noktası çok az değişti. Crosman pelletler 100 bara yaklaşırken diğerine göre biraz düşüş yaptı ama ideal basınçta diğerinin gerisinde kalmadı. Rüzgar bazen hızlandı bazen durdu atış noktası arasıra değişti ama tüfek hiç mahçup etmedi. Sonuçta keyifli bir 2 saat geçirdim ve sevgili AA S410'um kendini ispat etti :love:. Resim yüklemeyi beceremezsem diye link ve resim olarak yükledim, Selamlarımla

[Resim Engellendi: http://s7.tinypic.com/o949wh_th.jpg]

http://tinypic.com/view.php?pic=o949wh&s=7

• Çok iyi olmuş,,, Birisi hedef kağıdını kim hazırlayıp bıraktı diye soruyor herhalde :him:s#hims ,,,benden başka kim olabilir,,dün uğradım,herşeyi hazırladım,yağmur başladı toparlanıp geri döndüm...iyiki senin işine yaramış.iy bir gün geçirmişin senin adına sevindim. ½bay£bay`;:D

A Takımı Üyesi

• Çok iyi olmuş,,, Birisi hedef kağıdını kim hazırlayıp bıraktı diye soruyor herhalde ,,,benden başka kim olabilir,,dün uğradım,herşeyi hazırladım,yağmur başladı toparlanıp geri döndüm...iyiki senin işine yaramış.iy bir gün geçirmişin senin adına sevindim.

He he, abi sen olduğunu tahmin etmeliydim. ½bay£bay`; Teşekkür

• Ellerinize, nefesinize ve özellikle de sabrınıza sağlık. Yaptığınız atış çalışmasında 50 m gibi bir mesafede rüzgarın etkisi açık seçik belli oluyor.
    Benim 50 m, neredeyse kapalı atış alanımda yaptığım atışlar ile açık alanda ve değişken rüzgarlı havada yaptığım atışlarda da bunu çok net gördüm.
    Bence 50 m ye rüzgarlı havada grupman çalışmamak lazım.
    En azından tüfeğin rahatlıkla tek delik yapabileceği mesafede bunu göremeyince ben üzülüyorum.
    Ellerinize sağlık.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Güzel atışlar tebrik ediyorum.Gurup çalışmalarının sağlıklı sonuçlar verebilmesi için tamamen rüzgarsız ortamlarda yapılması şart bende bu görüşe katılıyorum.Ama bu ortamı sağlayabileceğimiz poligonlara sahip değiliz maalesef.Açık havada her ne kadar pelet çok fazla etkilenmiyor görüşü hakim olsa da bunun böyle olmadığı gün gibi açık.Yeri gelmişken değinmek istiyorum 50 metrede tek delik olayı var.Ben bu güne kadar bunu beceremedim becerebilene ne denilebilirki?Helal olsun...Selamlar.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Bende çok iyi değilim henüz. Tüfekle şöyle hoş-ılık/sıcak bir havada atış yapmadım, hep soğuktu ama neredeyse kapalı alanda atış yaptım.
    Henüz tek delik değil ama hedefim önce 50 m de sonra 100 m de tek delik. 50 ile 100 m arasında tek delik açısından öyle aman-aman fark yok. ince detayların hepsini yerine getirmek gerekli. (standart pellet, hafif kirlenmiş namlu, rüzgarsız hava, sarsıntısız bir atış masası, güzel bir deri kum torbası ve tabiki iyi nefes kontrolü vs.) hatta 150 m ye kadar çok ta imkansız değil mesela, 130 m de 3,5 cm grup yaptım.
    bu da 50 m de 3 lü.
    [Resim Engellendi: http://i51.tinypic.com/2d1ajio.jpg]

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• keyifli bir gün geçirdiğin belli ama kullandığın pelletler özelliklede crosman pointedlar bu işe uygun değil. havada rüzgarlıymış zaten. uzun mesafe grupman için 18g JSB tavsiye ederim, 210 atış aynı karta konsantrasyonu bozar ayrıca bu kadar uzun süre konsantrasyonda korunamaz.

ben olsam bu havada bu pelletlerle plinking yapardım. genelde güneş doğarken rüzgar olmuyor bizim atış yaptığımız yerlerde.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Murat abi belliki guzel bir gun gecirmissin , aksam üstü bende uğrayayım dedim ama isim çıkınca gelemedim. Grupları 5 er atis seklinde çalışırsan faydasını görürsün :)

Arkadaslar tek delik diye bahsi gecen şey tam anlamıyla pelletlerin aynı noktadan geçmesi ise , açık havada ve regulatorsuz silahlarla bu mesafelerde cok zor. Ufak tefek güç degisiklikleri ve milimetrik sapmalar vuruş noktasında degisiklik yapacaktır. Ama tam manasiyla tek delik olmasada buna cok yakın gruplar gordum. Hatta birtanede benim vardı ama eski konulardan bulamadım :)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Güzel temennilere çok teşekkürler, Osman abi sayesinde boş atış kağıdı bulunca doğaçlama takıldım biraz :P aslında sağa sola atacaktım namluyu bile temizlemedim. Amacım ideal basıçta 5'er atış yapıp en iyi grubu seçip çıkartmak değil uzun bir seride kendimin ve tüfeğin durumunu merak ettim. Bu hafif pelletleri bende sevmiyorum hele tam güçte gereksiz hızlara çıkıp hassasiyetten uzaklaşıyorlar, ama malum bu ara kaliteli pellet sıkıntısı var memlekette :(

• cumartesi gelinde 100m yapalım :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Şaka maka sırtım tutulmuş iki büklüm 210 atış yapacam diye ;şrofls;.

Ne günler,,PCP Yokken Yaylılar ile günde 1 kutu 500 atış yaptığımız zamanları hatırladım.. :rolleyes:

A Takımı Üyesi

• tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş,
    190 - 100 bar arası tüfek yarım güçte iken kaç tane atış yapabiliyorsunuz ? bu tam güç olsa kaç tane yaparsınız ?

Teşekkür ederim, tam güçte galiba en çok 45-50 atış gibi oluyordu emin değilim, tüfek en düşük güçte iken hava sarfiyatı hepsinden az olmuştu. Tam güçte ağır pellet kullanılırsa hassasiyet çok iyi oluyor bendekiler hafif olduğu için yarım güçte attım.

O gün Paintsign'da çalışan gençlerden Emre benden görüp özendi al at dedim koştu 8-1o tane kalem pil buldu özenle dizdi, yarım güçte 50 metrede destekli her atışta bir kalem pili havalandırdı mikrobu aldı ^^