Windy City Hava Kaçağı Sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,

Bugün Ankara'da bir bayiiden Windy City aldım ve aldığım yerdeki skubadan 150 bar hava doldurdum sorunsuz bir şekilde. Eve geldim ve boş sarjör ile bir kaç atış yaptım sesine bakmak için. Ardından skuba ile hava bastım tam 200 bar. Hortumu tüfekten ayırdıktan sonra güçlü bir tıslama sesi geldi. Dolum aparatının takıldığı yerdeki delikten hava kaçırmaya başladı. Önce baya korktum ve tüfeği yatağa bırakıp içeri koştum. Ardından tıslama sesi kesilince tekrar tüfeğin yanına gittim ve içerisinde hiç hava kalmamıştı.

Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Tüfek sıfır ve daha bir günlük bile değil.

Saygılar

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• bence NAZAR dan kardeşim :) hallolur sen kendini üzme. güle güle kullan inşallah.

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Abi sağolasın, hallolur elbet ama perşembe gününe kadar sınavlarım olacak. Yani cuma günü tüfeği versem, tamire gitti-geldi derken ben ancak iki hafta sonra kullanabileceğim tüfeğimi...

• Dolum ucunun bağlandığı sibop oringi yırtılmış veya tutukluk yapmıştır.garanti kapsamında ilgili firmaya söyle gereğini yapsın..geçmiş olsun.

A Takımı Üyesi

• merhaba yeni tüfeğin hayırlı olsun ıyı bır secım yapmısın güle güle kullan ..Bende de var cok memnunum..

bahsettıgın tıslama sesı normal bı nevi uyarma gibi düşünebilirsin tüpün içinde az hava olunca yapar tüpün gerisinide bosaltır.30 40 bar seviyelerine düşme zaten o seviyelerde tüfeğin sesi değişiyor anlarsın bendede bir kez yaptı

dediğim gibi korkulcak bişey yok bas havayı güle güle kullan

hoscakal :thumbup:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ayk ().

• Dolum ucunun bağlandığı sibop oringi yırtılmış veya tutukluk yapmıştır.garanti kapsamında ilgili firmaya söyle gereğini yapsın..geçmiş olsun.

Sağol Osman Abi, en yakın zamanda tüfeği aldığım yere götürmeye çalışacağım.

• Teşekkürler öncelikle. Epeydir beğendiğim bir modeldi sonunda almış oldum. Bu arada tüfeğin içindeki hava az değildi ki. 200 bar hava basmıştım. Sanırım Osman Abinin de dediği gibi o-ring sıkıntılı.

Saygılar.

evet tüpü dolu ıken yaptıysa Osman abiye bende katılıyorum..

• dolum esansında valfın içerisine toz vs. kaçmış ve valfı kapatamamış olabilir,tekrar doldurmayı denediniz mi?

• Tekrar hava basmayı deneyin, belki valf takılmıştır. Kaçırırsa tekrar servise götürürsünüz. Her pcp silahta bahsettiğiniz sorun yaşanabilir. Mesela benim HW100 de dolum yerinde plastik bir toz kapağı vardır. Dolumdan sonra kapağı kapattım, hafif hafif hava kaçıyormuş. Birden kapak patladı, 2 ye ayrıldı ;kihhik, Yani hepsinde olabilir. Toz pislik gelmiş olabilir. Tekrar hava basınca düzelebilir. Ben mesela tüpün kafasını söküp deliğinden 1 damla sıvı silikon yağı (özel bir yağdır, bilmediğiniz yağ ile denemeyin) damlatıp tekrar hava bastığımda kaçak kaybolmuştu.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tekrar doldurmayı denedim ve sonuç aynı. Hava kaçırmaya devam etti. Aldığım yere götüreceğim artık.

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

• Bendeki tüfekte de oldu. Dolum kısmını söktünce içinde bir vida var ve altında da sübap. Sübap ın üstündeki vida gevşediği için hava kaçırıyordu.