Oksitlenme ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar kendimden bile iyi baktığım tüfeğimin gövdesinin üst kısmına ve namlusuna elimi sürdüğümde kiremit rengi gibi iz kaldı. Oksitlenmiş gibi gözüküyor. Acaba Adana'nın neminden mi kaynaklanıyordur ? Bir de bu işin çözümü nedir lütfen yardım edin..

- Hatsan Mod60 SAS 5.5 mm
    - Unique BCF 66 7.65 mm
    - Şahin 2000 Light 9x19 mm

• Bildiğim kadarı ile hatsan tüfekleri asit karartma şeklinde boyanıyor. Kiremit rengini veren şey pas dır. Pas sökücü ile iyice silince tamamen eski haline gelir. Kullandıktan sonra hafif yağlı bez ile tüfeği silmek bu tür paslanmaların önüne geçebiliyor.

• Teşekkürler cevabınız için öyle yapmayı deniym bir. Tüfeği alalı 20 gün oldu daha böyle paslanması beni şaşırttı

- Unique BCF 66 7.65 mm

• Tüfeginizi her kullanimdan sonra temizlemesseniz bu normaldir.İnsan teri özellikle cok cabuk korozyona sebeb verebiliyor. Saygilar.

• Peki tabanca yağıyla temizlesem sorun olur mu ? yani tabanca yağı işimi görür mü ?

- Unique BCF 66 7.65 mm

• Silah yagi neticede tabanca tüfek diye bir ayrima rastlamadim. Pas sökücü kullanirsaniz mutlaka daha sonra yaglamak süretiyle tüfegi pas sökücüden arindirin.

• Teşekkür ederim yardımınız için..

- Unique BCF 66 7.65 mm

• Ben yeni aldıgım tüfekleri ilk işim kundagını söküp yeşil gres ile yağlayıp sonradan hafif bişekilde gresden arındırmak olur ayrıca uzun süre kullanmıyacaksamda gresli bırakırım özellikle iç silindir kısmını namluyada 20 / 50 yağ doldurup uçlerini körlerim bu şekilde yıllarça sorunsuz bekleyebilir askerdede depoda eski silahları gresli şekilde tutduklarını gördüm ama netür bir gres bilmiyorum rengi portakal sarı idi .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Ben de 1 saat önce silah yağıyla yağlayıp üstünü kuru bezle sildim, az da olsa geçirebildim pası..

- Unique BCF 66 7.65 mm

• Bu tür hafif pasları almanın en iyi yolu bulabilirseniz 4 sıfır yoksa herhangi bir çelik yün(bulaşık ovma teli olarak sokak tezgahlarında bulabilirsiniz)pasın üzerine ince yağ veya varsa pas sökücü (yoksa gazyağı benzin vs de olur) sürüp bu yünle bastırarak ovma şeklinde,daha sonra kağıt havluyla kurulayıp havluya pas lekesi çıkmaz olana kadar işleme devam, en son olarak ince yağla yağlamak.

• Bunu da deniyecem bir ara. teşekkür ederim

- Unique BCF 66 7.65 mm

• her kullanmadan sonra tüfeğini yağlarsan sorun ortadan kalkacaktır.

• wd40 veya benzeri yağlar koruyucu filim tabakası oluşturur.butür yağlarla temizlerseniz daha iyi olur bence