at44 çekiç yayı (yardım)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • üstadlar merhaba.

pcp konusunda hiç teknik bilgim yok. forumdan okuyup arastırıp örenmeye calısıyorum. herneyse ilk pcp tüfegimi aldım . hatsan at 44 tekli .177 cal (4.5) .güç konusunda biraz sorun yasıyorum.gamo magnum paletler ile 18mm suntalam a 50-60 cm den yaptıgım atıslarda palet anca yarıya kadar iniyor.çok emin konusmayımda, sanırım tüfek fabrika ayarlarında ondan dolayı böyle. herneyse forumda bu emniyetin altındakı cekiç vidalarından bahsedilmis. bu cekiç vidası ayarları at44 teklide de aynımı ,yoksa şarjorlu (at44 10) lar içinmi gecerli vede bu tüfegin gücünü nasıl arttırabilirim...

bu konuda yardım ederseniz sevinirim saygılar...

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• ben 5.5mm kullanıcısıyım ve bu durum 4.5mm de çok anormal degil diye biliyorum
    yinede ustalar duruma el atacaktır

bence de anormal, nedeni torun k101 5.5 ile aynı suntaya deniyorum o bile daha derine iniyor, kuzenimin at44 .177cal ini kullanmıstım ve birkaç tahribat denemeleri yapmıstım. o tüfek 18 mm suntayı delebiliyordu.
    çekiç yayı ayarlarından bahsediliyor , üstadların veya pcp konusunda teknik bilgisi olanların yardımı olursa biseyler yapmaya çalısacagım, tüfegin vidalarını söktüm ama kundaktan mekanizmayı bile ayıramadım anlıycanız durum biraz vahim :)
    yardımlarınızı beklıyorum saygılar...

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177