tlg mmc adlı kullanıcının mesajları

aynen yeni kasa mercedesin videosunu izlemiştim. hatta c180 alanlar pişman olacaklar aynı paraya daha güzel bir tasarımla cıkıyor piyasaya .

bu arada e36 bende aşktır :) yeni model arabalar , uzay kasalar falan bana pek hitap etmiyor.bu makınayı alıp bayagı emek verecegim kesin

2010 3.16 yakın bir arkadasımda var. pek incelemedim ama motor kasayı tasımıyor haliyle biraz fazla yakıyor demişti. mesela ben 2012 model arabayı satıp 1995 e36 kasa bmw satın alacam .bayagıdır arastırıyorum 3.18 yani ara motor 1.8 tavsiye ediyolar. parcasına gelince piyasada bol, ucuz ararsan yan sanayide bol.

Evet 1.3 multijet punto çok tutuldu araba secimi gercekden zor 3 aydır arac bakıyordum onun sapı bunun çöpü derken iyice sitres oldum hermarkanın avantajı dez avantajı var bu aracda brc simit depo lpg var sıralımı bilmiyorum maksat zaten ekonomi gerisi renk ve zevk secimine bakıyor .

araba seçimi konusunda yaşadıgınız sitrese yabancı degilim :) gercekten zor. hatta işin içerisine çevrenizdeki insanların tavsiyeside girince daha cok zorlasıyor. aldiginiz arac cok güzel iyi bir seçim yapmıssınız kazasız belasız kullanmak nasıp olsun. bendede fiorino var 1.3 multijet. 75 b. yakıt konusunda iyi ama vazgecilmezim hayatımın aşkı 1994 bmw 3.20 e36 , cokta yaksa ,azda yaksa parcasıda pahalı olsa bu aşktan vazgecmem yakında kavuşacam inşallah :love:

benimde ilk havalı tüfegim torun du. kalite sıfır ama cok isabetli ve isabetine hayran oldugum bir tüfekti .7-8 metreden bahcedeki fideleri indiriyordum. ince mehmet sacmaları namluya rahat oturur ama itahal sacmalarda sorun yasayacaksın ite kaka zor giriyor baş parmagın biraz yara olacak, zamanla kullandıkca dolum portunda genişleme olacak ozaman rahatlarsın . o tüfekte gamo paletleri öneririm, fiyatıda uygun.

kral yayı uyar diye biliyorum. k101 ilk tüfegimdi halıyle bir zaman sonra kobay oldu mod 125 yayı kestirip takmıştım. bu arada torun un fabrikası var eyvallah ama servisi falan unut derim :)

pipet tüfek fişeğinin kalitesizliğinden dolayı kullanışsız. adam gibi mühimmat olsa en az 400-500 bar basınç oluşması muhtemel. o kalibreye bu güç çok güzel atışlar yaptırır.

36ga tek kırma alırsanız ali tekin arkadaşımızın dediği gibi dürbün rayı takar keyifle atarsınız. onunda sıkıntısı adam gibi fişek federal marka. kazık fiyata

51 namlu Kral çelik kasa kullanıyorum. Fişek yatağı etli olduğu için DX den aldığım dürbün ayağını taktım çok sağlam oldu. Tüfeği açıp katladığınız zaman taşımak için bayağı küçülüyor.

yorumlarınız için teşekkür ederim
    sanırım aradıgımı buldum. ali tekin beyin dedigi gibi 36.cal tek kırma bir xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. dürbün rayı monte ettirip ve özel olarak cevizden th kundak yaptırmaya bakacam. biraz maliyeti olacak ama umarım hayalde kalmaz :)

Yönetici Notu: Yasal mevzuat dışı modifiye ile ilgili yazılardan kaçının.

yorumunuz için teşekkürler.
    pipet tüfeklerin boyu biraz kısa oldugundan dolayı kolay taşıma acısından tercih etmiştim .peki boy olarak aynı 36.cal öneriniz varmı?

herkeze merhaba
    bu aralar zevkine atışlar için 9 mm pipet tüfeklerden almayı planlıyorum, .birkaç sorum olacak.
    birincisi forumda kullanan arkadaslardan iyi bir marka uzun süre sorunsuz kullanabilecegim bir tüfek tavsiyenizi bekliyorum .ikincisi ise bu tüfege nasıl modifiye yapabilirim? üzerine dürbün rayı kaynnattırabilirmiyim vb. gibi fikirlerinizi ve düsüncelerinizi iletirseniz sevinirim.

benim mod 125 in yayını degiştirmek istiyorum hatta sipariş ettim geldide. herneyse tetik tertibatı nı sökmeden ,dagıtmadan yayı degiştirmem mümkünmü?
    geçenlerde hammerli fire hornet e kundak modifiyesi yapmak için kundagı söktüm tetik pimleri yerınden çıktı ,dagıldı yerine takamam 2 saatimi aldı :) bidaha aynı şey basıma gelsın istemem

herkeze merhaba
    hammerli firehornet ve 4x20 dürbün ile, uzun mesafe olmasada ev içerisinde gurupman denemsi yapmaya calıstım , mesafe ise 8.5 adım. kullandıgım paletler H&N finale match .177 ve ince mehmet .177 :thumbup:

finale match ile yaptıgım atıslar

http://a1111.hizliresim.com/r/8/dnnk.jpg

hedefe 10 cıvarı palet atılmıstır

http://a1111.hizliresim.com/r/8/dnq9.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/8/dnrm.jpg

buda ince mehmet ile yaptıgım atışlar :)

http://a1111.hizliresim.com/r/8/dnsl.jpg

30 m de işinizi görebilir. tahribat konusunda fazla verim beklemeyin . hatsanın modellerinede bakın isterseniz.hatsanın yeni yaylıları bana göre oldukça tatmın edici .mesela hatsan striker kullandım kurması kolay ,gücü yeterli 3 kg civarı yarı pro. bir havalı tüfek diyebilirim.

merhaba
    benım at44 ünde hava tasarrufu için setuskur vidası biraz sıkılmış, benim pcp konusunda pek teknik bilgim olmadıgı için sokmeyi göze alamıyorum tüp dolu 120 barda allah korusun bi sakatlık cıkabilir.herneyse bu sekustur vidasına ulasmak için kaclık ve nekadar büyüklükte bir alyan kullanmamız gerekıyor vede emniyetin altındaki delikten bahsetmıssınız imkanınız varsa bir fotorafını paylasabılırseniz cok memnun olurum.Saygılar...

ben 5.5mm kullanıcısıyım ve bu durum 4.5mm de çok anormal degil diye biliyorum
    yinede ustalar duruma el atacaktır

bence de anormal, nedeni torun k101 5.5 ile aynı suntaya deniyorum o bile daha derine iniyor, kuzenimin at44 .177cal ini kullanmıstım ve birkaç tahribat denemeleri yapmıstım. o tüfek 18 mm suntayı delebiliyordu.
    çekiç yayı ayarlarından bahsediliyor , üstadların veya pcp konusunda teknik bilgisi olanların yardımı olursa biseyler yapmaya çalısacagım, tüfegin vidalarını söktüm ama kundaktan mekanizmayı bile ayıramadım anlıycanız durum biraz vahim :)
    yardımlarınızı beklıyorum saygılar...

üstadlar merhaba.

pcp konusunda hiç teknik bilgim yok. forumdan okuyup arastırıp örenmeye calısıyorum. herneyse ilk pcp tüfegimi aldım . hatsan at 44 tekli .177 cal (4.5) .güç konusunda biraz sorun yasıyorum.gamo magnum paletler ile 18mm suntalam a 50-60 cm den yaptıgım atıslarda palet anca yarıya kadar iniyor.çok emin konusmayımda, sanırım tüfek fabrika ayarlarında ondan dolayı böyle. herneyse forumda bu emniyetin altındakı cekiç vidalarından bahsedilmis. bu cekiç vidası ayarları at44 teklide de aynımı ,yoksa şarjorlu (at44 10) lar içinmi gecerli vede bu tüfegin gücünü nasıl arttırabilirim...

bu konuda yardım ederseniz sevinirim saygılar...

tavsiyeleriniz için tesekkür ederim.
    renault clio hatçhback 1.2 16V 75hp satın aldım.sansıma cok cok temızdı , cok müsterisi vardı ama sanslı olan bendim :) biraz borç harç sıkıstırdı beni ama kacırılacak bir araç deildi. hayırlı,kazasız belasız kullanmak nasıp olur isallah.

Ben Reanult'çuyum. 11 sene Clio ullandım. Şu an Otomatik Scenic II, 2.0 16V kullanıyorum. Eşimde de Modus 1.6 16V otomatik var. Renault işçilik kalitesi olarak VW gurubunda daha düşüktür ama sağlamlık konusunda, VW gurubunda kesinlikle daha aşağı değildir. Bu araçta kullanılan parçalar içinde geçerlidir (Aks, Şanzıman, Motor, Yürüyen aksam vb.) aracın bütünlüğü olarakta. Bildiğim kadarıyla Renault'un Çarpışma testlerinden 5 yıldız almayan arabası yok. Ancak karar sizin. Umarım sorunsuz bir araç alırsınız.

inşallah . iyi bir marka alıp sansıma sorunluda cıkabilir. uzun süreli kullanmayı planladıgım icin dogru karar vermeye calısıyorum. bu arada tercıhlerimin arasında 2007 clio hatchback de var. bi oto sanayı ustası ile konustum sizin solediklerinizin aynısını soyledi .hemde yedek parca fiyatları uygunmus.