9mm pipet tüfek modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkeze merhaba
    bu aralar zevkine atışlar için 9 mm pipet tüfeklerden almayı planlıyorum, .birkaç sorum olacak.
    birincisi forumda kullanan arkadaslardan iyi bir marka uzun süre sorunsuz kullanabilecegim bir tüfek tavsiyenizi bekliyorum .ikincisi ise bu tüfege nasıl modifiye yapabilirim? üzerine dürbün rayı kaynnattırabilirmiyim vb. gibi fikirlerinizi ve düsüncelerinizi iletirseniz sevinirim.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• Paranı o tüfeğe verip hiç ziyan etme. Bulabilirsen temiz 2. el bir safir al istediğin gibi modifiye et. Nakit safire yetmezse .410 ga yani 36 lık bir tek kırma al çelik kasa onun üzerine dürbün rayı montajı yapabilirsen o da işini görebilir. 9mm pipet tüfek kullandım hiçbir işe yaramıyor.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• yorumunuz için teşekkürler.
    pipet tüfeklerin boyu biraz kısa oldugundan dolayı kolay taşıma acısından tercih etmiştim .peki boy olarak aynı 36.cal öneriniz varmı?

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• pipet tüfek fişeğinin kalitesizliğinden dolayı kullanışsız. adam gibi mühimmat olsa en az 400-500 bar basınç oluşması muhtemel. o kalibreye bu güç çok güzel atışlar yaptırır.

36ga tek kırma alırsanız ali tekin arkadaşımızın dediği gibi dürbün rayı takar keyifle atarsınız. onunda sıkıntısı adam gibi fişek federal marka. kazık fiyata

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• 51 namlu Kral çelik kasa kullanıyorum. Fişek yatağı etli olduğu için DX den aldığım dürbün ayağını taktım çok sağlam oldu. Tüfeği açıp katladığınız zaman taşımak için bayağı küçülüyor.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• pipet tüfek fişeğinin kalitesizliğinden dolayı kullanışsız. adam gibi mühimmat olsa en az 400-500 bar basınç oluşması muhtemel. o kalibreye bu güç çok güzel atışlar yaptırır.

36ga tek kırma alırsanız ali tekin arkadaşımızın dediği gibi dürbün rayı takar keyifle atarsınız. onunda sıkıntısı adam gibi fişek federal marka. kazık fiyata

51 namlu Kral çelik kasa kullanıyorum. Fişek yatağı etli olduğu için DX den aldığım dürbün ayağını taktım çok sağlam oldu. Tüfeği açıp katladığınız zaman taşımak için bayağı küçülüyor.

yorumlarınız için teşekkür ederim
    sanırım aradıgımı buldum. ali tekin beyin dedigi gibi 36.cal tek kırma bir xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. dürbün rayı monte ettirip ve özel olarak cevizden th kundak yaptırmaya bakacam. biraz maliyeti olacak ama umarım hayalde kalmaz :)

Yönetici Notu: Yasal mevzuat dışı modifiye ile ilgili yazılardan kaçının.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• Bir tanıdığım 9 mm pipet tüfeğe xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx tek kırma acaip birşey olmuştu , xxxxxxxxxx, pxxxx göxxxe xxxxxx? yxxxxlır. g;$i

Yönetici Notu: Yasal mevzuat dışı modifiye ile ilgili yazılardan kaçının.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bende 9mm pipet tüfeği vardı sonuç olarak tam bir hüsran onun yerine tek kurma al geç hem bütün cal. lerin kısa namlusu mevcut kendin modifiye edersen cezası ağır olur.orjinal kısa namlulu araştır bulursun zaten.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• bende var 9mm diğer evde çürümeye yüz tutulmuş vaziyette bekliyor,sapan ( kuş lastiği ) yap at daha etkili 8o

ha birde ateş ederken yüzüne sıçrıyan barut parçaları mevzusu var,,kör olmak istiyorsan karar senin,,

• bende var 9mm diğer evde çürümeye yüz tutulmuş vaziyette bekliyor,sapan ( kuş lastiği ) yap at daha etkili

ha birde ateş ederken yüzüne sıçrıyan barut parçaları mevzusu var,,kör olmak istiyorsan karar senin,,

Kadir, zamanında senden aldığım pellet ve condor rail ilanında araya onu da sıkıştırsaydın keşke. Ben talip olabilirdim. 8o

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• tek kırma için ruhsat çıkartmak lazım netice itibarı ile biraz derlenip toparlanıp bir otomatil alabilirsiniz

• 50 cm den kısa ateşli silah namlusu yasak. tek kırma tüfeğe ruhsat almak 30-35 tl maliyetli, bolt kollu olan bir model görmüştüm nasıldır bilmiyorum ama mauser zevki verebilir.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• namlunun kısaltılması suç-yasa dısı oldugunu bilmiyordum kusura bakmayın. umarım bana hitap eden birsey bulurum, suanlık arastırıyorum.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• Sayın tlgmmc;
    Sanırım adaşız :)
    Sana tavsiyem, 20 cal. tek kırma alman. Hem etkili hem de kurşun atışı daha zevkli. Ama sanırım Derya firmasının bolt action sistem bir 36 cal si var.250 - 300 gibi fiyatı vardı. İnternette bir araştır derim.
    Ama asla namlu kısaltmaya çalışma. Yasal olmaması dışında ateşli silahlarda namlu kesimi çok ciddi kazalara ve yaralanmalara sebep olabilir.
    Selamlar

• bugun bende eglence amaclı bı 9mm tufek aldım sesı etkısı konusunda hıcbı fıkrım yoktu atıs ıcın yerımız olmadıgından bızım atolyenın arkasındakı musaıt alanda denemeye karar verdık ama onceden anlastık ustayla atıp ıcerı kacıcaz ve rahatsız komsulardan oturu ıcerden cıkıp ya yapmayın cocuklar deyıp habersız davranıcaz :thumbup::thumbup:
    tahrıbatınıda olcmek amaclı 18mm mdf parcasını yaklasık 10mt ye hedef yaptık bılmeyenler ıcın gurgen agacına cıvı cakmak mdf ye gore cok daha kolaydır..
    ve atıs mdf 9mm capında bır delık sahıbı oldu ve tabıkı bız hemen dukkana kactık ama kacıp kacmamak arasındayız cunku cıkardıgı ses bıldıgınız kırmızı kapsullu oyuncak revolver tabancalardan az fazla 8o
    komsulardada ses yok ve atısa devam aksama kadar 50 mermı attık ve ınanın ne bınadan ne etraftan kımsenın sesı cıkmadı
    tahrıbat denemesınde 36mm mdf parcayı arkasını patlatacak kadar gırebıldı ama cıkmadı
    36mm sunta parcayı ıse deldı gectı
    aksam ustude denız kenarına gıttık ve denıze dogru atıslarda gordumkı 250 300metrelere kadar mermı etkılı bı bıcımde ılerlıyo
    tek sorun muhımmatın kalıtesız olusu her kursun bırbırını tutmayabılıyo
    sonuc olarak eglence amaclı kullanılabılınecek zevklı pıyasadakı her pcpden cok daha etkılı ucuz dusuk gıderlı ve sıfır tepmesız sessız bı tufek cokta hafıf
    arkadasların yazılarınıda okudum ama benım gıbı hedef atısı yapacaksan ve sessız kımseyı rahatsız etmeyecek bısey arıyosan kullanım amacına gore uygun olabılır.. saygılar
    not: durbun takabılmek ıcın bı arkadas cozum bulursa benıde haberdar edın

• ne yaptın sen kardeş,9mm ile 250 300 mt den bahsediyorsun,hemide denize doğru atış yapmışsınız.. :) mesafe ölçümünde bir yanlışlık olmasın..aynı tüfek bende var..10mt de minik saçmalı fişeği soda şişesini kıramamıştıda..ben taş ile atıp vurup kırmıştım bizim ağa atış yaparken #hims normal ateşli yivsiz tüfek o mesafeye zor ulaşır,, 12 calibre yivsiz tüfek tek kurşun..zorlasan 150mt de etkili olabilir.oda bazıları..hepsi deyil..fişekde önem taşır...ha birde 150mt de kurşun ne kadar düşme yapıyor..onun hesabını önceden bilmen gerek..hedefi vurabilmen için..

• Hobi amaçlı olarak alınabilecek bir silah, yivsiz av tüfek ruhsatnameniz varsa satın alma belgesi çıkartıp ruhsata ekletirsiniz olur biter. Her şeyin yeri ayrı, 20 numara bir av tüfeğiyle bunu karşılaştırmamak lazım, fişekleri çok ucuz, zamanınız var da fişeklerini kendiniz doldurursanız sonucu tatmin edici olur. Kadir abi senin tüfek horozu elle kurulan modelden mi?

• ne yaptın sen kardeş,9mm ile 250 300 mt den bahsediyorsun,hemide denize doğru atış yapmışsınız.. :) mesafe ölçümünde bir yanlışlık olmasın..aynı tüfek bende var..10mt de minik saçmalı fişeği soda şişesini kıramamıştıda..ben taş ile atıp vurup kırmıştım bizim ağa atış yaparken #hims normal ateşli yivsiz tüfek o mesafeye zor ulaşır,, 12 calibre yivsiz tüfek tek kurşun..zorlasan 150mt de etkili olabilir.oda bazıları..hepsi deyil..fişekde önem taşır...ha birde 150mt de kurşun ne kadar düşme yapıyor..onun hesabını önceden bilmen gerek..hedefi vurabilmen için..

uzun sure pcp kullandım mesafe tahmını yapabılırım burada bı yanlıslık yok bence ve bahsettıgım mesafe bana gore dogru tahmındır tabıkı metre ıle olcmedım sızınde o mınık sacmalarla sıseyı kıramamanız normal ben 7.5 grm tek kursundan bahsedıyorum yanı benım kullandıgım muhımmat bu.. o mesafedekı etkı konusundada bı ıddıam yok ama 100 mtreye kadar bı ınsana cıddı zarar verebılır ınanmıyan gereklı proseduru ımzaladıktan sonra gonullu olabılır.. sadece etkılı bı bıcımde suya dustugunden bahsettım tam denıze 0 noktadan ayakta ve 10derece gıbı bı acıyla.. hedef vurma konusundada 20-30 metrelerden sonra tesebbus bıle etmemelısın cunku yok boyle bı ıstıkrarsızlık
    sımdı bıde herhangı bır ateslı yıvsızın 33derece acıyla ateslendıgınde 600mt kadar ılerıye dusecegını soylesem heralde sıze gore atıyo olurum oyuzden bence arastırın kendınız gorun