Walther Talon Magnum .22 - Optima 3-9X32 Problemleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar,

yakınlarda walther talon magnum .22 satın aldım. dürbünsüz atışlarda tüfekten çok memnunum. fakat tüfeğin yanında verilen dürbünden hiç memnun kalmadım, kalibrasyonu çok hızlı bozuluyor ve her atış sonrasında vidaları gevşeme yapıyor. Bu sorun dürbünün adiliğinden mi kaynaklanıyor yoksa bu tip yüksek geri tepmeli/sarsıntılı tüfeklerde kaliteli dürbün kullansamda aynı sorunu yaşarmıyım?
    bu arada son olarak, scope-stop aparatı bir işe yarıyor mu? bunun montajı ile ilgili pek bir bilgi bulamadım, elimde bir tane var ve işe yarayacaksa nasıl takılacağını anlatabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler.

Hatsan Mod 125 5.5mm - Optima 3-9x32 - Barska 1X22x33 RED DOT (Emektar)
    Hatsan BT65 LW 5.5mm - Optima 3-12x44 AOE
    Kral Canas 12.Cal Kinetik Slug
    Gamo PT-80
    Crosman 1088

• mod 125 gibi tüfeklerde yayın oturması için 1000 kadar atıs yapıp, sonra dürbün ile kullanman daha saglıklı olur. bu arada dampa ayak şart , dürbünün güvenligi ve sabit durması için.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• yanıt için teşekkürler, dampa ayak kullanmayı deneyeceğim. fakat ne yaparsam yapayım bu tüfekte dürbün yüzde yüz sağlıklı olmayacak gibime geliyor.

Gamo PT-80
    Crosman 1088

• bugün bir arkadaşımın dampa ayağını denedim, epey farkettirsede bu tüfekte dürbün kullanmaktan fazla zevk almadım. ama herşeye rağmen gayet isabetli bir tüfek, sadece gez-arpacıkla 60 m'ye kadar güzel atışlar yapıyor. oldukça zevkli bir tüfek.

Gamo PT-80
    Crosman 1088

• Ben, Airmax yaylı tüfeğimde, 0 aldığım andan itibaren hep dürbün kullandım. Fakat son keşfettiğim taktiğe kadar bahsettiğin dürbün sorunları benimde başıma gedli.

Taktik şu. Tek parça ayağa dürbünü oturtmadan önce, ptt bandı denilen bantla dürbünü 2 kat sardım ve aşırı sıkmadan ayağa monte ettim. O bant yapışkan değil fakat, uzatıp kendi üzerine sarınca enteresan bir şekilde kenetleniyor. Kalın ve elastiki oluşundan dolayı da titreşimlerin bir kısmını absorbe edip ayarın bozulmamasına yardımcı oluyor. Bu işlemden sonra 35-40 m den ayakta desteksiz soda şişelerini neredeyse %90 oranla rahatlıkla patlatıyorum. Denemeni tavsiye ederim.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition