tasko 3*9*56 gittigidiyor'dan almalı mıyım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bence hiç bılaşma biraz beklemeni tavsiye ederim.yurda cok güzel nikkolar gelecek fiyatları belli degil ama herkez üç aşagı beş yukarı tahmin ediyor.Eğer gercekten aciliyet arz etmiyorsa bekledine degecek.Hepimiz bu yollardan gectik coğumuz bu taskoları aldıda tabi ozamna dürbün de yoktu piyasada fenada iş görmedi değil.bütceni birazdaha zorlayabilirsen sorunsuz cok daha iyi bir dürbün sahibi olursun.

• Bence hiç bılaşma biraz beklemeni tavsiye ederim.yurda cok güzel nikkolar gelecek fiyatları belli degil ama herkez üç aşagı beş yukarı tahmin ediyor.Eğer gercekten aciliyet arz etmiyorsa bekledine degecek.Hepimiz bu yollardan gectik coğumuz bu taskoları aldıda tabi ozamna dürbün de yoktu piyasada fenada iş görmedi değil.bütceni birazdaha zorlayabilirsen sorunsuz cok daha iyi bir dürbün sahibi olursun.

ben aynı durbunun 50E sını adım ve kullanıyorum gıttıgıdıyor dan. cok da guzel ıs goruyor acıkcası. nıkkolara gelınce hakıkaten mukemmel durbunler ama butcenı tasko lara gore epey bı zorlamalısın hemde oldukca. turkıyede nıkko satan yerler var ancak ben sımdıye kadar 250 - 300 den asagı gormedım buda en dusuk fıyat. o yuzden bence alınabılır bı durbun baktıgın durbun. fıyatı da yanılmıyorsam 90 YTL, yalnız ben sana sunu onereyım:
    benim aldığım gittigidiyor dukkanın adı " ithalmallar " dı hemen yolladılar. 2 gunde geldı. hatta ben 3x9-50E yı 70 YTL ye almıstım sımdı aradım ama kalmamıs malesef aynı fıyata. daha gecen gun vardı oysakı. ben tekrarlıyım cok uzatmadan. ben kullanıyorum, hatsan mod 125 ımın ustunde var ve cok menunum. yaklasık 3 ay oldu hıcbır sorun yok. mmnun kalcagını fusunuyorum. umarım yardımcı olmusumdur...

;tufey# Webley Patriot .22 (1.Nesil) 3-9x 40 MD Remington (İlk Göz Ağrısı)

+;tuftabV# Hatsan Mod 125 .22 3-9x 50E Tasco

• herkese yorumundan dolayı teşekkür ederim arda erdem arkadaşım sana ayrıca teşekkür ederim bende de mod 125 var umarım memnun kalırım

• kardeş mod 125in üstünde kesinlikle bu dürbün olmaz.hadi dürbünü kaydırmadan sabitledin diyelim tepmeden dolayı kısa zamanda dağılır.

• 3 aydır kullanan arkadaşımız varmış
    kısa zamandan kastınız nedir?

Hatsan Mod.125 5.5 2.version

• Büyük mercek çaplı olduğu için bir süre sonra tepmeye dayanamayarak kırılabilir yani, ayrıca zamanla iç göbekteki küçük merceklerin bulunduğu bölümün bilezik vidaları gevşiyor, bu dürbün ağır olduğu için daha hızlı gevşeme olabilir gibi?

Mesela Togay abimin dürbünlerini inceledim, dediğim gibi iç mercekleri tutan bilezik vidanın birisi gevşemişti, onu taktım görüntü verir durumda idi ama ayar bölümündeki yayı yerine takmak çok zor orada kaldık.

• 3 aydır kullanıyor olması demek 2-3 sene kullanacağı anlamına gelmez.aynı dürbünün bende 40 mercek olanı vardı(3-9x40) aşşağı yukarı 1 sene cfx in üzerinde kullandım ve çok memnundum ama ne kadar gider bilemem.mod 125 tepmesi çok yüksek bir silah hatta onunla bir süre atış yaptıktan sonra cfx le atmaya başlayınca sanki pcp silahla atıyormuşum gibi geliyordu.bir dürbünün ideal ömrü konusunda herhangi bir fikrim yok daha düğrusu bu dürbünün fiyatı ve hangi silahta kullanıldığı ile alakalı bir durum ama 3 aydır kullanıyor olması ölçüt değil hatta benim bir sene kullanmış olmamda ölçüt değil.Bence mod125in üzerinde en fazla 40 mercek olabilir belki o da çok fazladır.bizden daha tecrübeliler bu konuda yardımcı olurlar inşallah.

• 3 aydır kullanıyor olması demek 2-3 sene kullanacağı anlamına gelmez.aynı dürbünün bende 40 mercek olanı vardı(3-9x40) aşşağı yukarı 1 sene cfx in üzerinde kullandım ve çok memnundum ama ne kadar gider bilemem.mod 125 tepmesi çok yüksek bir silah hatta onunla bir süre atış yaptıktan sonra cfx le atmaya başlayınca sanki pcp silahla atıyormuşum gibi geliyordu.bir dürbünün ideal ömrü konusunda herhangi bir fikrim yok daha düğrusu bu dürbünün fiyatı ve hangi silahta kullanıldığı ile alakalı bir durum ama 3 aydır kullanıyor olması ölçüt değil hatta benim bir sene kullanmış olmamda ölçüt değil.Bence mod125in üzerinde en fazla 40 mercek olabilir belki o da çok fazladır.bizden daha tecrübeliler bu konuda yardımcı olurlar inşallah.

evet 3 ay dayanması 3 yıl dayanabileceğinin garantisi değildir,katılıyorum. Ayrıca 3 ayda 300atışmı yapılmış, yoksa 3000atışmı yapılmış? önemli olan atış sayısıdır. Bizim bazı uzun atış buluşmalarında bir günde 400-500 pellet attığımız bile oluyor. Bazıları ise 6 ayda 500 pellet atıyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• +2 belirleyici olan atış adedidir.saygılarımla

• evet 3 ay dayanması 3 yıl dayanabileceğinin garantisi değildir,katılıyorum. Ayrıca 3 ayda 300atışmı yapılmış, yoksa 3000atışmı yapılmış? önemli olan atış sayısıdır. Bizim bazı uzun atış buluşmalarında bir günde 400-500 pellet attığımız bile oluyor. Bazıları ise 6 ayda 500 pellet atıyor.

kesinlikle bende katııyorum. tufegı alalı 3 ay oldugunu zaten soylemıstım 4 kutu mermı attım toplam 3 ayda. mermıler de gamo rocket , gamo pro hunter ve gamo expander. sanırım 1000 civarı edıyo aldıgımda yanında esantıyon verılenlerı de dahıl edınce. su anda 5. kutudayım hala devam edıyorum. onceden yanı ılk 4 kutuda tufegımın uzerınde ayrık 2 ayak vardı. cunku gelen durbundekı ayaklar 25mm lık ayaklar oturmuyo. bende tufegı aldıgımdakı durbunle cıkan ayakları kullandım. gecen gun gamo ts-250 ayak aldım ve monte ettım. bu arada sunu da belırteyım durbunu aldıgım ve monte ettıgımde sıfırladıgım gunden soora sıfırlama bile yapmadım. ayarları bozulmadı cunku. sadece ayagı degıstırdıkten soora yaptım tekrardan. bu arada aldıgım ayagı da durbunler bolumune upload edıyorum, belkı bakmak ısteyen olur benım de soracaklarım var zaten... bunun dısında tabıı kı durbune hıcbısı olmaz, kesseler acımaz demıyorum :):):) ancak belkı sansımdan belkı de durbunun ucuz olmasına ragmen sandıgımızdan daha kalıtelı cıkmasından hıcbır problem yok sımdılık... umarım da cıkmaz... herkese tekrar saygılar...

;tufey# Webley Patriot .22 (1.Nesil) 3-9x 40 MD Remington (İlk Göz Ağrısı)

+;tuftabV# Hatsan Mod 125 .22 3-9x 50E Tasco

• Ben 125 ile 2 ayda 2000 mermi attım. Dürbün tam dağılacakken Am 77'ye transfer ettim. Dürbün de derin bir ohhhhhh dedi.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png