H&N Diablo Hollow Point

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar at44s-10la birlikte gelen iki kutu jsp exact jumboyu bitirince hemen internetten siparişi geçeyim dedim ve başladım siparişleri geçmeye; hem çeşit olsun deneyim, hem tüfeğime en uygun peleti hemde diğer pelletlerde kalite nasıl oluyor göreyim dedim. Hazır pelletlere kargo vereceğim daha sonra bidaha uğraşmayayım diye bir de bipod ekledim şöyle güzel bi liste oldu :D

- 1 Adet GAMO PRO MAGNUM 5,5 MM PELLET

- 1 Adet HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM 250 ADET SAÇMA (PELLET)

- 1 Adet HATSAN JSB EXACT JUMBO 5.5 MM 250 ADET SAÇMA (PELLET)

- 1 Adet HATSAN TORPEDO 5,5 MM HAVALI TÜFEK SAÇMASI

- 1 Adet H&N DİABOLO HOLLOW POİNT 5,5 MM 200 LÜK PAKET PELLET

- 1 Adet 21 CM UNİVERSAL BİPOD

Pelltleri heyecanla beklerken kargo paketini açtığımda yollayan arkadaşların notunu gördüm hatsan torpedo kalmadığı için gönderilemedi ücreti kartınıza iade edilecektir. Neyse dedim kutu ambalaj güzel hemen bipodu takayım, açıkçası beklediğim kadar kaliteli bir ürüne benzetemedim, biraz uğraştırsa da taktım hemen pelletleri aldım çıktım araziye peletleri denemek için, neyse sırasıyla atışları yaparken en sona bıraktığım H&N hallow poinletlerin şarjöre sığmadığını görünce şaşırdım, acaba elimdeki pellet mi büyük diye diğer pelletleri de denedim ama nafile, güç bela giriyor pelet şarjöre, belki 10-15 pellet denedikten sonra bitanesinin rahat girdiğini gördüm. onun haricindeki denediğim bütün peletler ya şarjöre hiç girmiyor yada zorla sokmaya çalışırken etekleri yamuluyor. Cehalet ve düşüncesizlikle acaba manuel koysam atarmı diye denemek için bi 5-6 tanesini tektek namluya sürüp attım. Gayet güzel atıyor, tahribat ve isabet güzel ama, şarjöre zor giren peleti namluya manuel sürerek atış yaptığımdan dolayı bu büyük pellet namluya zarar vermişmidir acaba diye üzülüyorum şimdi. Bir de hepsi 5,5 mm olan peletlerin 3 ü gayet güzel şarjöre oluyorda bu H&N neden olmuyor acaba :him:s

• Pelletler namluya zarar varmez. Senin sorunun şarjörünün problemli olması. 5 lik matkap ucuyla şarjör deliklerini orantılı olarak tesviye edersen sorunun çözüülür.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• tavsiye için teşekkürler ama şarjörü iyice kullanılmaz hale getirmeyelim tesviye edelim derken ???

• O kadarida sizin el becerinizle alakali, yanliz jsb Ve turevi kullandiginiz diger marka peletler sorunsuz giriyorsa sadece hn de sikinti varsa bence pekte matkapla girmeyin olaya, Hn hic kullanmadim bu zamana kadar ama caplari belki buyuk olabilir zaten digerleri giripte onlar girmiyorsa peletin capiyla ilgilidir. Sarjorlerinize yinede islem uygulamak istiyorsaniz ege gibi biseyle yapin belki sonra digerleride sarjorden dusmeye baslar kimbilir.

A-TAKIMI

• hollow point'lerin dış kısmı köşeli olduğundan şarjördeki o-ring'e takılıyor olabilir. çok kullandığım bir pellet olmasa da 1 kutu alıp denemiştim. ve hemen hemen bütün silahların şarjörüne zor girmişti. nedeni ise köşelerinin o-ringe takılmasıydı. şarjörün o-ringini çıkarıp deneyin , bakalım kolay girecekmi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tavsiye için teşekkürler ama şarjörü iyice kullanılmaz hale getirmeyelim tesviye edelim derken ???

Matkap ucunu matkapla çevirmeyeceksin. 1 Elinle şarjörü tutup, diğer elinle matkap ucunu şarjör deliklerinde hareket ettireceksin. Böylece kontrol sende olacak ve şarjörü mahvetmeyeceksin.
    Eski AT44 ümü bakım için fabrikaya gönderdiğimde, yanında extra 1 şarjörle gelmişti. Gelen yeni şarjör diğerlerinden daha boldu ve isabet daha iyiydi. Bende diğerlerini tesviye etmiştim.
    Saygılar.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• hollow point'lerin dış kısmı köşeli olduğundan şarjördeki o-ring'e takılıyor olabilir. çok kullandığım bir pellet olmasa da 1 kutu alıp denemiştim. ve hemen hemen bütün silahların şarjörüne zor girmişti. nedeni ise köşelerinin o-ringe takılmasıydı. şarjörün o-ringini çıkarıp deneyin , bakalım kolay girecekmi?

Bu dediğiniz nedenden dolayı girmiyor olabilir. zorlarken bariz bi şekilde oringi dışa doğru itiyor zaten pelet. Eve gidince bi de oringsiz deneyim bakalım rahat girerse öyle atarım.

Elle yapmak mantıklı, isabetide etkiliyorsa en azından bi şarjörde denemeye değer aslında.
    Saygılar.