webley lonbow 4.5 mm yorumlarınızı bekliyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • webley longbow 4.5 mm çıkış hızı 257 m/sn diyor arkadaşlar.sizce bu tüfek net 50 metrede bira şişesini kırarmı gamo nun her hangi gibi bir saçması ile?birde bu tefeği yakından gören arkadaşlar varmı aramızda?ben veli abinin sitesinde inceledim tüfeğin üzerinde ne gez gördüm ne de arpacık ayrıca bu tüfeğe dürbün takılıyormu bilenler varmı aramızda arkadaşlar?

• Sanırım sadece dürbün,red dot vs ile nişan alınıyor :) bence gayet güzel ve yakışıklı bir tüfek,herhalde bende bundan alacam kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim bende Teşekkürler

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Poligonda biraz kullandım,çok keyifli ve dengeli bir tüfek.Ayakta atışa müsait,ağırlık merkezi çok güzel,sizi fazla yormuyor.

Silah ile nişan aldığınız da hemen ele oturan güzel bir yapısı var.Poligon da atış yaptığım için güç konusıunda bişey diyemeyeceğim...

marmarateam.png

• kundak resimde göründüğü gibi parlak mı kardeş? tüfekde gez arpacık takılımıydı senin kullandığın da kardeş*

• Vallahi bir sürü tüfek aldın sattın hiç biride sana yetmedi. Bence sen hepsini sat HW100 al bidaha tüfek derdinden kurtulursun :D

Professional Shooter
    2FAN A.K.A®

Hatsan Mod 125 5.5mm .22 Caliber Air Rifle + Tasko 3-9*40E
    Hatsan Torpedo 150 TH 4.5mm .177 Caliber Air Rifle(SIRADAKİ)
    Dessert Eagle Füme Kurusıkı Ses Tabancası (x2)

Unutma kurşun her gülümsediğinde bir kalp ağlatır.

marmarateam.png

• Arkadaşım,
    Silah resim de görüldüğü gibi,gez ve arpacık yok, dürbün ile kullanılabilir.
    Çok hoş bir kundağı vardı, parlak ve ağaç damarları çok güzeldi.

marmarateam.png

• Vallahi bir sürü tüfek aldın sattın hiç biride sana yetmedi. Bence sen hepsini sat HW100 al bidaha tüfek derdinden kurtulursun :D

değerli dostum :P ben 4.5 mm düşünüyorum her havalı tüfek kullanıcısında bir adet de olsa 4.5 mm tüfek bulunması fena olmaz yani..birde her zaman araziye çıkamıyorum bahçede atış yaparken webley ile tehlileli oluyor benim için.... sert yere değdiği zaman saçma bir vızılıı yo birisinin camını kıracak diye korkuyorum...ama 4.5 mm saçma değse de taşa çabuk eziliyo çok büyük bir sekme olmuyor.bu arada elimde 10 kutunun üzerinde 4.5 mm saçma var gamonun...

• Erdem abi .177inch .22inch .25inch yazmışsınız. Bu namlu çaplarını cal.ölçü birimiyle kullanmıyor muyuz? Yada inch olarakta kullanabiliyor muyuz? Teşekkürler.

Hatsan Mod 135 xrd .177 cal. Tasko 3-9x50E Mildot
    Crosman 2100b .177 cal. Optima Red Dot
    Bülent KENAR

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen eagle ().

• 1" (inch)= 25,4mm den yola çıkarsak:

.177"x25,4mm/"= 4.5mm (inch'ler birbirini götürür)
    .22x25,4=5.5mm
    .25x25.4=6.35mm

yine 1 kalibre=0,254mm'dir.

ve örneğin 30 kalibre=7,62mm.dir

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• veli abi ye sordum bu tüfeğin üzerinde gez arpacık olayı yokmuş yanlız dürbün takılabiliyormuş tüfeğin üstüne neden arpacık gez monte etmemişler anlamış deyilim belkide şu nedenden dolayı koymamışlardır ellerindeki bütün gezleri arpacıkları webley patriot 1ci nesile taktılar bu webley longbow lar da arada piyasaya çıktı ;rofl.;

• Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.

Hatsan Mod 135 xrd .177 cal. Tasko 3-9x50E Mildot
    Crosman 2100b .177 cal. Optima Red Dot
    Bülent KENAR

• veli abi ye sordum bu tüfeğin üzerinde gez arpacık olayı yokmuş yanlız dürbün takılabiliyormuş tüfeğin üstüne neden arpacık gez monte etmemişler anlamış deyilim belkide şu nedenden dolayı koymamışlardır ellerindeki bütün gezleri arpacıkları webley patriot 1ci nesile taktılar bu webley longbow lar da arada piyasaya çıktı ;rofl.;

Tüm havalı tüfekler gez-arpacıklı değilki, çeşit çeşit model var HATSAN MOD.135 SP ve XRD'de de gez-arpacık yok.

• +1 bu arada güney av bizim tüfekçiye çeşitli havalı tüfek gönderiyormuş bir çoğuda ahşap dipçik miş sordum ne marka diye bizim mustafa abi ye dedi webleyin yeni ürünüymüş dedi bende bilmiyorum dedi yanlız bildiği tek şey var patriot dan ucuz dedi fiyatı bende merak etdim bu tüfeği nasıl bişey bu?muhtemelen bizim yakından tanıdığımız bir tüfek olsa gerek.neyse gelcek görcez bakalım..değişik birşey ise resimler forma eklerim arkadaşlar

• Tip olarak çok beğendiğim bir silah Ama hızı patriota göre düşük.
    Gez olayı belki imaj meselesidir. HW 97k larda aynı biçimde tasarlanmış.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Tip olarak çok beğendiğim bir silah Ama hızı patriota göre düşük.
    Gez olayı belki imaj meselesidir.

Ben imaj olduğuna inanmıyorum. , kundağın geze değil , dürbüne göre yüksek olduğundan dolayı arpacık ve gez koyulmamışoldunu düşünüorum.

Bir diğer konu bana hem 5,5 olucak hem çok çok isabetli olucak hem hızı 1000 fps olucak hem tepmicek bir tüfek önerebilirmisiniz.Pcp hariç .

• Diana Mod 54 veya HW 97 :thumbup:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Bir diğer konu bana hem 5,5 olucak hem çok çok isabetli olucak hem hızı 1000 fps olucak hem tepmicek bir tüfek önerebilirmisiniz.Pcp hariç .

böyle bir 5.5mm silahı standart olarak PCP haricinde bulamazsınız. PCPler bile bu hıza hafif pelletlerle ulaşabilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• güney av bizim tüfekçiye webley stringey diye bir kaç tane tüfek göndermiş bu ne yahuu hiç duymadım ?( mustafa abinin dediğine göre webley longbow a benzettim tüfeği çok kibar dedi birde namlusu alman namlu dedi kafam iyice karıştı vallahi bu nasıl bir tüfek..şimdi gidiyorum incelemeye resmi eklerim buraya