Yay Nasıl Çıkartılır ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mod135in tetiğini tamemen söktüm ama yayı sökemedim
    yay ucu ağırlığını cıkartmayı planlıyorum
    bilgisi olan var mı nasıl yayı cıkartabilirim ?

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Official Post

Silahın en arkasında kalın bir pim var,o pimi sökmen gerekiyor ama çok dikkatli olmalısın,o pimi söktüğünde yay serbest kalacak,ve çok tehlikeli sonuçları olabilir. :huh:

• onur sağolsun o konuda iyi taktikler verdi :D
    duvarı dayalı bir yatağa koydum duvara 2 tane dik şekilde yastık koydum sonrada yastığa dayadım başladım vurmaya :D
    hızlı vurmuşum pim cıktı tornavi girdi pimin yerine :D
    onu cıkarmakla uraştm neyseki sorun cıkmadı :thumbup:
    şimdi toplarken yağı yağlamak bakım yapmak istiyorum
    yarın yeşil kauçuk gres bakıcam bide başka ne almam gerekir ?
    kaucuk gres bulamazsam ne almalıyım onun yerine ?
    bunları nerelerine sürecem silahın ?
    şimdiden teşekkürler

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Official Post

Yeşil gres bulamazsan,benzeri kauçuk bazlı gres yağı istiyorum de,piston keçesinin yanların,pistonun yanlarını ve yayı gresle,silindir içine de,başlangıç kısmına bir mercimek tanesi büyüklükte gresi parmak ucuna al ve silindir iç duvarına yay.

Sonrasında silahı monte et,tetik gurubuna gres sürme,ince yağ yeterli olur.

• şuan tetiği geri takmakla uraşıorm inş
    1-2 güne biter hergün 1 parça takabilirm belki :D
    cok zor yav yapamayacağım sanırım :wacko:

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• şuan tetiği geri takmakla uraşıorm inş
    1-2 güne biter hergün 1 parça takabilirm belki :D
    cok zor yav yapamayacağım sanırım :wacko:

böle dandirik alengirli sökümler yaparken mümkünse yakın çekim kamera kaydı yapın toplarken çok faydasını görürsünüz .saygılarımla :thumbup:

• Official Post

Takılamaz,125 yayının dış çapı 22 mm civarı,oysa gamo piston iç çapı 19,5mm

• yay pıston içine kalın geldıği zaman surtunme yapıo e pek işe yaramıo ben orjınal yayı 3mm olan hw 77 ye 320 yay taktım ama eğer taktığım 3.20 lık yayın iç çapı 3mm yay kadar olsaydı daha yuksek performans alırdım yay şu an bıraz alıştı performans arttı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Official Post

Yay spir çap'ı büyüdükçe gücü düşer,

Buna şöyle bir örnek verelim ; 3mm tel kalınlıklı dışçapı 19mm bir yay'ın gücü ile tel kalınlığı 3,20mm olan dış çapı 21mm olan bir yay'ın güçleri yaklaşık aynı diyebiliriz.

• Çok teşekkür ederim MUSTAFA bey verdiğiniz bilgiler için peki stutzene maccarı veya buna benzer kuvvetli yay takılırmı saygılarımla

FEİNWERKBAU 600

• Official Post

Evet takılır,Maccaride var E2000 yay bu silahın modifiye yayıdır,

Link altta ama stokların yok şuanda, $17.00 fiyatı

http://www.airguns.citymax.com…g/item/251488/2959198.htm

• Çok sağolun MUSTAFA bey peki bu yay takıdığı zaman kaş m/sn çıkar bir fikriniz varmı orjinali 290 mt/sn diyor el kitabında

FEİNWERKBAU 600

• su videoları en kısa zamanda izleyip bir sökme girişiminde bulunsam iyi olacak..öğrenmek lazım iyice

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

El kitabını dikkate almayın,krono ölçümünde orijinal hali ile 620fps hız verisi var,bu yay ve benim hazırlattığım bir kit var,birlikte %12 - 20 arası bir güç artışı sağlanabilir.

• valla videoda onur programlanmış söküp takıo :)
    özellikle takarken metal parçaların arasına yayları koymak cok zor

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• 620 fps kaç mt/sn yapıyor sizde bulunan kit sizin tüfeğiniz içinmi yoksa fazladanmı sizdeki kit takılırsa kaç mt/sn olur bu konulardan fazla anlamadığım için bilgisizliğimi maruz görün saygılarımla

FEİNWERKBAU 600

• Official Post

620 fps kaç mt/sn yapıyor sizde bulunan kit sizin tüfeğiniz içinmi yoksa fazladanmı sizdeki kit takılırsa kaç mt/sn olur bu konulardan fazla anlamadığım için bilgisizliğimi maruz görün saygılarımla

620fps kaç metre yapar konusun da altta verdiğim link forumumuzda ve buradan kontrol edebilirsiniz,en azından bilgilerinizi geliştirmiş olursunuz.

Türkçe Hesap Tablosu

Bu benim yaptırdığım kit 20 takım idi ve sanırım 7 kit kaldı,tüm gamo larda kullanılabilir,yay tutucu ve piston içi ağırlığı.