Hatsan Bana Şakami Yapiyor?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hepinize güzel bir haftasonu diliyorum öncelikle..bu mesajı dün yazacaktım fakat çok kızgın olduğum için saçmalamak istemedim..sorunum şu;iki hafta kadar önce bi kaza nedeniyle eğilen namluyu değiştirmeleri için fabrikaya yolladığım 1 aylık mod 125 sniper model silahı değiştireceklerini söylediler. dün yeni silah elime geçti bir heves kutuyu açtım..oda ne???yolladıkları silah HATSAN "RANGER" MOD 125 SNİPER" biraz daha hafif gibi geldi ağırlığı,tetik siyah değil altın renginde(metal)asıl farklılık dürbün kızağı yolladığım silahta hem 11 hem 22 mm ye uyumlu idi bunda sadece 11 mm göre kızak mevcut????(bana hiç 3-9x44 lük dürbünü tutacakmış gibi gelmiyor,22.mm dürbün stoperi uymadı mesela :(ayrıca üzerindeki yazılar farklı ve yan tarafında "one year guarantee in İRAN " yazıyor..fabrikayı aradım ..ellerinde benimkinden olmadığını bununda aynısı olduğunu,dürbünün kesinlikle uyacağını,benim beceremediğimi söylediler.kavga etmemek için susup kapattım..şimdi ne yapmalıyım sizce.??kafam karmakarışık??(sanırım kızgınlığım geçmemiş)

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün
    :rolleyes:

• İyi günler hayırlı olsun öncelikle Şans diyelim abi bayada heycanlanmıştınız galiba daha önce mod70 alıp fabrikadan mod90 alanlar duydum sizin şansınızada bu bence hoşunuza gitmediyse peşine bırakmayın yollayın değiştirsinler ...

• 22mm kızaklı olması her ayağın olacağı manası taşımaz :) çeşit çeşit dürbün ayakları var,çift parça ayak takmalısınız 22mm ,tek parça ayak elbette olmaz,mod125 gibi tüfekde zaten çift parça ayak kullanılmaz..
    tetiğine gelince,yakın mertebe bir kaç resim çekebilirmisin,yandan çapraz dan,altdan..,tetiği görsem yenimi eskimi cevap verebilirim

• tekrar telefonla görüşüp, durumu izah edip silahı geri yollayın bence, istediğiniz silahtan göndermelerini isteyin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hatsanda görevli Burhan SEL isimli bi kişiyle görüştüm cuma günü.bana yolladığım mektubu firma sahibine okuttuğunu elimin yaralanmasından dolayı bana bi yerde kıyak yaptıklarını silahı birdaha değiştirmemin mümkün olmadığını kibarca anlatmaya çalıştı..yani kısacası kardeşim sana yeni silah yolladık işte iyi kötü kullan demeye getirdi.22 mm kızakta dampa ayakla zaten zar zor duran dürbün 11 mm nasıl duracak bilmiyorum burada konuya hakim bir av bayisi bunun mümkün olmadığını söylüyor.telefonla görüştüğü hatsan türkiye genel dağıtımında sorumlu arkadaşı da..anlamadığım yolladığım silah zaten 1 aylık bir silahtı sanki 10 senelik silahta bana yeni yollayıp kıyak yapmışlar.Allahımm yaa:((

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün

• Ben hatsanın altın tetigi siyah tetiginden daha iyi diye biliyorum
    Kızak meselesinide 11mmyi 22mmye dönüştürücüler var internette çok bir parada degil ondan alıp rahatça halledebilirsiniz
    Bence altın tetik ve tüfegin daha hafif olması + özellikler ,kızak meseleside kolayca halledilebilir ama yinede sizin tüfeginiz içinize sinmesi önemli

• 11mm kızakta optima 3-9x44e dürbün sabit kalırmı sizce dönüştürücü kullanmamıza rağmen??

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün

• Bu daha sorunun başlangıcı.
    Diyelimki fabrikayı ikna ettin istediğini aldın. Dürbün zaten durmayacak, dursa bile tepme çok olacak atış hassasiyeti olmayacak, diye uzar gider...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Adaptörü ray üzerindeki paralel çizgilere setuskur ile dik olarak sabitleyip , aynı şekilde tek parça dürbün ayağını da birkaç noktadan setuskur ile adaptöre sabitlerseniz kalabilir.
    Ama 11 mm tüfek rayına uyumlu ki genelde o şekildedir tek parça dürbün ayakları , onları kullanmanız lazım , yukarıda belirttiğim şekilde adaptör kullanmadan.
    Genelde kullanılan tek parça ayaklarda 11 mm ve raylar da 11 mm dir.İlla 22 mm dürbün ayağı kullanmaya zorlamayın derim.
    Ya da en kolayı bir yaylının yanında daima bir pcp olmalı.
    Syg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• silahı bugün fabrika ile görüşüp tekrar yolladık bakalım ne olacak sonuç?silahtan soğudum desem yeridir ama..pcp için biraz erken ileride olabilir inşallah..nasıl bir çözüm üretirler bilmiyorum ama silah geldiğinde bi çaresine bakacağım.tek parça ayağın dürbünü tutan kısımlarının iç yüzeyine oto camını araca yapıştırmakta kullanılan güçlü siyah silikonlardan sıkıp dürbünü silikonun üzerine arada silikon kalacak şekilde oturtmayı planlıyorum dampa ayaklardaki gibi metal metale temas etmeyecek bu şekilde elastik silikon darbeleri emer diye düşünüyorum.bikaç gün içinde silah elime geçer sanırım:)

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün

• Ben hatsanın altın tetigi siyah tetiginden daha iyi diye biliyorum
    Kızak meselesinide 11mmyi 22mmye dönüştürücüler var internette çok bir parada degil ondan alıp rahatça halledebilirsiniz
    Bence altın tetik ve tüfegin daha hafif olması + özellikler ,kızak meseleside kolayca halledilebilir ama yinede sizin tüfeginiz içinize sinmesi önemli

silahı değişim yapılması isteği ile yollamadık bu silaha sadece 22 lık kızak monte edecekler sanırım..silah hoşuma gitti kızak dışında zaten:))

Hatsan mod 125 sniper
    optima 3.9x44e dürbün

• [quote='BulletZ','index.php?page=Thread&postID=172893#post172893']Ben hatsanın altın tetigi siyah tetiginden daha iyi diye biliyorum

silahı değişim yapılması isteği ile yollamadık bu silaha sadece 22 lık kızak monte edecekler sanırım..silah hoşuma gitti kızak dışında zaten:))[/q

öncelikle geçmiş olsun diliyorum. yeni bir gelişme varmı acaba