350 magnummu 460 magnummu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • konu başlıındakı bu tufeklerı kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını beklıyorum ben 80 metreden ısabetlı atış yapabıleceım bı tufek arıyorum fakat top atışı yapmadan dıana 350 magnum kırma namlu olması hasebiyle bı dez avantaj sağlıyormu uzak mesafeden sabıt namlu kadar ısabetlımı vede dıelım 20 000 kere sılahı kurduk namlu eklem yerlerınde sorun çıkabılırmı 460 alıcam fakat 30 metreye sıfırladıım zaman 80 metrede 40 cm gıbı asaı çekerse bı anlamı yok benım için sızce bu ıkı tufekten hangısı.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Bendeki 350 ile herhalde 5000 atış yapılmıştır ancak gayet isabetli. Ben yine de 460 derdim çünkü 350'nin ağırlık merkezi de önde ve nişan alması zor olabiliyor.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Namludan kırma tüfekler elbet birgün namlu arızası yapar. Birbirine sürten metaller söz konusu ve bunlar en olmaması gereken yer olan namlunun dibinde. 1-2 mikronluk bir aşınma bile isabeti olumsuz etkiler. Kaç atışta olur bilmem ama bozulma kesinlikle olur.Şahsen 460 derim.

• 350 5,5, 460 5,5 al derim.Ama 350 nin hızı bahriz daha fazla .Ona göre seçim senin.

• Bendeki 350 ile herhalde 5000 atış yapılmıştır ancak gayet isabetli. Ben yine de 460 derdim çünkü 350'nin ağırlık merkezi de önde ve nişan alması zor olabiliyor.

valla şimdi nişan olayı farklı bişi bende hw 77 var onlada ayakta atış zor çünkü 4100 gr durbunsuz 4600 grm durbunlu 5 atıştan sonra yoruo nişan aldımda elımde sabıt tutamıyorum kımıldayıp duruo ama 350 magnum 3850 gr yanı 250 hafıf hw den ve ele omuza bıraz daha ıyı oturuo ama atış yapmadım hw nın ısabetı muhtesem ama benım ıstedıım 80 metrede top atışı yapmadan hedefı vurmak.460 magnumla bu mumkunse onu alıyım fakat dıana 350 nın uzun kullanımda yanı 20 000 atış gıbı namlu eklem yerınde sorun olurmu şimdi olur demek ayrı bırde tecrube etmek ayrı bı şey belkıde olmuodur kesın bılgıye ıhtıacım var.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• bende 460 magnum var oldukça iyi isabet ve menzil olarak da ama diğer modeli 350 magnumu kullanmadığım duyduğum söylentilerle kıyaslama yapmam yanlış olur galiba ama görünüşede önem veriyosan 460 al derim şık bir görüntüsü var birde hw 97 de oldukça şık ve isabetli bir tüfek gücü diana 460 ve 350 den az belki biraz ama hw 97 yide düşünebilirsin

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• zaten modıfıelı 77 ım var standardından guçlu 50 60 metre gıbı peynır tenekesını çift taraflı delıp gecıo ama bana 30m ayarlı durbunle 80 metrede en fazla 7 , 8 cm asaı ceken bı tufek lazım yanı duşme fazla olmucak demek ıstedıım bun 460 magnumla yapabılırmıım.

• 350 ve 460 hemen hemn aynı kulvarda koşuyolar 350 kullanma fırsatım oldu gercekten yapılan övgüleri hakeden bir silah.Ama ben herzamn için sabit namludan yana oldum bu bakımdan oyum 460 magnumdan yana görünüş itibari ile 460 cok daha şık kullanımı birazdaha kolay,insana birazdaha profosyenel hissi katıyor bunlar gercekten benim için önemli.teknin detaylara geçince aralrında cokta bir far yok ikisde tatminkar güçte.

• Merhabalar,
    Ben 350 magnum kullanıyorum yaklaşık 3000 atış yaptım ve henüz bir sıkıntı yaşamadım,isabetliliği gerçekten mükemmel ayrıca Airgunsnipers'dan Kemal abinin 350 Magnumla 60000 bin atış yaptığını ve namnuda bir problem yaşamadığını sadece düzenli olarak yay ve keçeyi değiştirdiğini söylediğini hatırlıyorum.Aslında hangi silahı kullanırsanız kullanın önemli olan silahın bakımlarını zamanında ve düzgün yapmaktır. Ben gittiğimiz atışlarda 100 metreden şişeyi rahatlıkla kırabiliyorum (destekli).Bunun için yaklaşık olarak dürbünle 60 clik up yapıyorum (Tasko 2-8x32) ve buda sanırım 30-40 cm şişenin üzerine atmamı sağlıyor. Fakat üzerine taktığım dampa mount ve dürbün ile birlikte kilosu 4,5-5 kg'a yaklaştı bu yüzden atışlarımı destekli yapıyorum. Ayrıca 460 Magnum kullanmadığım için bilemiyorum ama 350 Magnum la birlikte dürbünde kullanıcaksanız tepme etkisini azaltmak için birde dampa mount almanız gerekecek.

Saygılar.

Erkan

• Merhaba Arkadaşım,

Bende Diana sahibiyim ve yaklaşık 10.000 atış yaptım ve hala isabetli atışlar yapıyorum. Özellikle uzak mesafe atışı düşünüyorsan (yaylı tüfekler içerisinde) 350 nin alternatifi yok. Çok düşünme bence. Bende tüfeği alırken 460 ın estetik görünüşüne kapılmıştım. Ama Kemal abinin tavsiyelerine uyarak 350 aldım. Çok da memnunum.

Saygılar

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Merhabalar,
    Ben 350 magnum kullanıyorum yaklaşık 3000 atış yaptım ve henüz bir sıkıntı yaşamadım,isabetliliği gerçekten mükemmel ayrıca Airgunsnipers'dan Kemal abinin 350 Magnumla 60000 bin atış yaptığını ve namnuda bir problem yaşamadığını sadece düzenli olarak yay ve keçeyi değiştirdiğini söylediğini hatırlıyorum.Aslında hangi silahı kullanırsanız kullanın önemli olan silahın bakımlarını zamanında ve düzgün yapmaktır. Ben gittiğimiz atışlarda 100 metreden şişeyi rahatlıkla kırabiliyorum (destekli).Bunun için yaklaşık olarak dürbünle 60 clik up yapıyorum (Tasko 2-8x32) ve buda sanırım 30-40 cm şişenin üzerine atmamı sağlıyor. Fakat üzerine taktığım dampa mount ve dürbün ile birlikte kilosu 4,5-5 kg'a yaklaştı bu yüzden atışlarımı destekli yapıyorum. Ayrıca 460 Magnum kullanmadığım için bilemiyorum ama 350 Magnum la birlikte dürbünde kullanıcaksanız tepme etkisini azaltmak için birde dampa mount almanız gerekecek.

Saygılar.

Erkan

Erkan bey ben modifiyeli 350 4.5 ile geçen hafta 70 metreden dürbünsüz şekilde Doluca şişesini kıramadım. 6-7 kere vurmamıza rağmen ne onunla ne de Gamo CFX ile kırabildik. Siz 100 metrede ne şişesi kırıyorsunuz? Silahınız kaç mm ve modifiyeli mi? Bir de hangi paleti kullandınız? Teşekkürler.

• Erkan bey ben modifiyeli 350 4.5 ile geçen hafta 70 metreden dürbünsüz şekilde Doluca şişesini kıramadım. 6-7 kere vurmamıza rağmen ne onunla ne de Gamo CFX ile kırabildik. Siz 100 metrede ne şişesi kırıyorsunuz? Silahınız kaç mm ve modifiyeli mi? Bir de hangi paleti kullandınız? Teşekkürler.

Mehabalar yataylimit arkadaşım Benim silahim modifiyeli değil standart 350 magnum 5,5 luk ve attığım pellet ise benjamindi (14,3 grain). 100 metreden attığım 4 şişeden 3 ünü tek seferde birini ise 2 defada kırdım. kırdığım şişeler rakı ve votka şişeleriydi. Atışları geçen haftasonu yaptım ve bir atışımın videosuda mevcut, isterseniz bu videoyu youtube a ekleyerek forma koyabilirim.
    Açıkçası 350 magnumla 100 metreden şişe kırabileceğimi pek sanmıyordum bu nedenle hiç denememiştim geçen haftaki airgunsnipers buluşmamızda arkadaşlarım AA s410 ile 100-150 metredeki şişeleri kırarlarken bende denemek istedim ve dürbünün 100 metre ayarını yaptıktan sonra ilk atışımda şişe kırıldı ve yaptığım diğer atışlardada şişelerin kırıldığını görünce atışlarımdandan birtanesinide videoya almak istedim çünkü 350 magnum gerçekten çok güçlü bir silah ve bunu herkese göstermek istedim.

Saygılar

Erkan

• O zaman demek ki şişe kırmada 5.5 ideal. Video bekliyor ama çılmıyor bende. Teşekkürler.

• çok teşekkur ederim kesin kararımı verdim 350 alıcam estetiğe gelince 350 nın arpacık ve gezi çıkarılınca ustunede durbun benım görusum hw 77 ve 460 dan çok daha guzel gözukuo tek korkum kırma namlu olduundan 77 kadar ısabetlı olmıcaından supe edıodum.

• Kırma namlulu silahlar hiçbir zaman sabit namlulu kadar isabetli olamaz. Başlarda belki evet ama ilerde asla. Sürtünme ve aşınma söz konusu olan bir yerde isabet ortadan kalkar. Namlu kapanırken 1 mikron bile değişik yönde kapanması işi değiştirir, suçu dürbünde ararsınız.

• 10 000 ve 60 000 atış yapmışlar sorun yok diolar

• Kimse yoğurdum ekşi demez.

Fizik bilgisi olan biri hatta olmasına gerek yok, su bile içinde aktığı kayayı oyarken birbirine sürten metallerin aşınmamasını nasıl bekleriz. Namlu açılıp kapanırken sürtüyor sonuçta eklem yerinden ve elle hissedemeyeceğiniz kadar belki aşınıyor, aşınmak zorunda. Ben bir kere aldım bir daha aynı hatayı asla yapmam. Benim şahsi fikrim bu, gerisi size kalmış.

• peki şimdi hw 77 ve 460 modelleri sabit namlu fakat alttan levyeyle kırma levyeyı kapadımızda şak dıe namlu ya değiyor yani namluya az da olsa sonuçta baskı uygulanıor zamanla buda namlunun mıkron ölçude yukarıya eğilmesıne sebeb olmazmı.