18.12.2011 AnkaraTeam Korunak Yapımı Toplantısı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bende maddi durumum elverdiği ölçüde yardıma hazırım.Saygılar...

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• abi ben profil iskelet ahşap gövde olsun derim profilleri 6m boy halinde toptan alırız bir taşlama bir matkap birde art kaynağı işimizi görür ahşap parşalarıda sitelerden uygun fiyata alırız 10 bezir yağı alır en son üste koyarız gayetde salam olur filintalar gurubuununkide aşya yukarı böyle konteynır gibi bişey düşünecek olursak standart konteynırlar pahalı eski hurda minübüslerin veya otobüslerin motorsuz hali daha ucuz oluyor hem nakliyeside kolay olur 5 kağıdı bulmadan 5 yıldan fazla dayancak birşeyler yapılabilir

• Hazır beton fiyatını araştırdım kdv dahil metrekübü 130 Tl.1 mikser 10 m3 1300 Tl.tutuyor.
    Kutu profil iskelet ve ahşap fiyatı alınıp kıyaslamak lazım.

A Takımı Üyesi

• abi 15 profil yeter 30 lira diye hatırlıyorum 450 lira tavan çinko olsun 100 lira ahşaplar sunta olursa 300 lira elektrotu boyası vidası yağı 200 lira 1000 1100 gibi bişey olur diyorum hüseyin abi sen bi sor 5cm profiln boyu kaç lira ve bir boy kaç metre

• bilmediğim bir nedenden ötürü arada sırada forum sayfası açılmadığından dolayı, konuya biraz geç vakıf oldum ve geç cevaplamak zorunda kaldım. o yüzden kusura bakmayın arkadaşlar. ancak bence de kutu demir profilden gövde olsa iyi olur. üstü de bu dalga şeklindeki plastik çatı kaplama aletlerinden olabilir. ahşap sanki çabuk deforme olur gibime geliyor. filintalar şiling tavan yapmışlar. bildiğim kadarıyla onlar pahalı. ayrıca ahşap bir çardak yapmak her zaman daha pahalıya mal olacaktır gibime geliyor. çardağı ucuza kapatıp masalara da biraz para ayrılsa, ya da zemin betonlaması vs gibi şeylere daha iyi gibi geliyor. ;kovboys;

Falcon Prairie Bull Barrel Lighthunter - Walnut - .22 thumbup.png
    Crossman C11

• projeye bayıldım zaten ankarateam e böyle biyer gerekiyor. ata mesleğim demircilik şimdi hobi olarak bu işlede uğraşıyorum. tatil olduğum bi gün kaynak makinemle alet edavatlarımı alıp gelirim. işçiliği dert etmeyin. taslak çiziminiz yeterli profil olarak yaparız tüm çevreyide naylon branda gereriz maliyeti düşük olur. 60X40mm 2,5mm kalınlıklı profil işimizi görür. 70 m ye yakın profil gider. profil fiyatları sürekli değişiyor güncel fiyatı öğreniriz. 85mkarede branda gerekir mkaresi 2,5tl.
    yapmak dert değil önemli olan şey mekan izni. bi araya geldiğimizde 2 günde herşeyi bitiririz

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• lazım gerekirse ben mehmet abinin taslaktan 3d tasarım çıkartırım cumartesi getiririm gözteririm ben brandadan ziyade sunta öneriyorum daha düzgün gözükür tavanı zaten muşamba yapamayız hem dayanıksız olur hemde bombe yaparsa su birikir tavan çinko olsun bencede 70m profil gerekir alp abi benimde elim yatkındır gerekirse işçilikte yardım ederim

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

tasarımı yaptım çatı çinko arka ve ps tarafı sunta köy tarafı tel olarak tasarladım tasarım normalde olcağı gibi 185 derecelik bir açıya sahip yani videodaki güneş gölgeleri gerçeğine oldukça yakın olması lazım

• çok güzel olmuş eline sağlık. ama bir tavsiye de bulunmak gerekirse dış cephe kaplaması asla sunta ya da mdf olmamalı kardeşim. bu kışı çıkartmadan dağılır. su değdiğinde paramparça olur bu ürünler. plastik malzeme en iyisi bence yine.

Crossman C11

• niyet maliyetin az olması sadece taslak bu suntayı vernik yada bezir yağı ile yalıtırsak su deymeyeceği için daha uzun ömürlü olur tamamı çinkoda ucuz olur ama yamurda ayrı dert rüzgarda ayrı dert yaz ayrı kış ayrı dert hele bide doluya yakalanırsan gürültüden kafayı yersin plastiklerde güneşe pek dayanımları yok mühye soğuk yer sıcaklık farkı çok oda bir yaza kağıt helva gibi olur

• Furkan eline sağlık güzel bir çalışma olmuş. Yapmayı düşündüğümüz korunağın atıcı için masa,sandalye vs dizaynı öyle olmalı ki aynı anda 8-10 atıcıya aynı anda imkan verebilmeli. Sonuçta sayımız fazla o kadar para harcayıp 5-6 kişilik bir yer olur ise amacına ulaşamaz diye düşünüyorum. Fikir vermesi açısından;

[Resim Engellendi: http://farm8.staticflickr.com/7165/6511232337_288a9c9d91.jpg]
    kesitgrn by meenet287, on Flickr

• çatı yüzeyi çok geniş, hem rüzgar, hem kar için destek krişlerini ve ayakları az çizmişsiniz. 4mX10m şuan şemsiyeden farkı olmaz. ben 70m profili ayaklar ve çatı krişleri 2,5m aralıklı olacak şekilde hesapladım. eğer çatı ve duvarda sunta yada çinko kullanacaksak aralara ekstradan destek demirleride eklememiz gerekir. yalnız yapacağımız şey göze çok batar PSnin binasından daha büyük olacak :)

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• bende fark ettim rüzgar çok önemli arka duvara 50cm ye 50 cm pencereler açılmalı ki rüzgar çok basınç oluşturmasın profiller 50mm olsa direkler arası 328 cm olsa yine taşır gibime geliyor ayakları 50cm cukur kazar betonla tuttururuz temele çatıyada bir paralel kiriş daha eklersek +10 iş görür gibime geliyor

• merhaba arkadaşlar, istanbulda bulunmama rağmen ankara team'in buluşmalarını her zaman takip ederim.
    bu konuyu mimar olan abime sordum bir çok fikir verdi bana aklımda kalan en önemli husus:
    çinko yaz sıcağında çok ısınır dolaysıyla hamam gibi yapar barınağı onun için yerine (Ondoline) kullanılabilir hem izalasyonlu hem her türlü renkte üretilyor, ankarada fiyatları sorgulanabilir.
    teknik veya başka herhangi bir soru olursa seve seve abimden destek alarak yardım etmeye hazırım.
    temennim gıbta ile resimlerini izlediğim o güzel buluşmalarınız daim olsun.

hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunarım.

• Çok teşekkür ederiz ilgi ve alakanızdan dolayı. Pazar buluşmamız da bunlarıda değerlendirmeye alacağız. Saygılar

• merhabalar üstadlar ank'ya yeni tayin oldum daha önceden beri hayrınlıkla takip ediyorum sizi ank teamle ilk buluşma ve yardım için elimden geleni yapmaya hazırım bu haftasonu ist. olacağımdan dolayı gelemeyebilirim sizler gerekenleri planlayıp tasaları hazırlasanız 24-25 aralık buluşmasında bütçem derecesinde maddi yardıma ve gücüm dahilinde fiziki desteğe hazırım

• gözümü mobilya atölyesinde açtım. 31 sene bilfill hem dükkanda, hem makine başında, hem montajda, hem ofiste çalıştım. şu kadarını söyleyebilirim ki ıslak zemide sunta, mdf ve benzeri bir malzeme kullanılmaz...lake cila bile atsan açık havada dayanmaz. başka bir malzeme kullanılması gerektiği kanaatindeyim.

Crossman C11