optima trio yay sesi ve pellet cınlaması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam
    benim optima trio nun yay önü ağırlırlığını daha hafif bir malzeden yenisini yaptırdım(ismini hatırlamıyorum ama beyaz renkli) pistonu güzelce yağladım tüfeği topladım ama tüfekten eskisiden daha cok bi cınlama sesi geliyor bana yay sesi gibi geldi onun önüne nasıl gecebilirim yada azaltabilirim

son atış buluşmamızda atış yaptıktan sonra havada pelletten cınlama sesi geldi( geri seken pellet sesi gibi) namluya baktım namlu temiz hasan abiye sordum pelletin baş kısmına diyey bi çizik yaparsan aynı sesi duyarsın dedi denemeye vaktım olmadı ama cok güzel bir sesi vardı ilk fırsatta denicem
    denemenizi tavsiye ederim cok güzel bir ses cıkarıyor

korfezteam.png

• ben webley ile ilk atışımda bende de oldu yanlız bunun paletden dolayı olduğu farkına vardım lakin ilk kullandığım palet örnek marka idi dediğin gibi palet namludan çıktığı an bir çınlama sesi oluyordu şimdi ise bazen arada bir yine oluyor örnek saçma kullandığım vakit ama biraz ağı saçma kullandığım zaman mesala ts18 gibi öyle bir ses duymadım ben...birde tüfekden yani yaydan gelen sarsıntının boyutu ne kadar? ve bahseddiğin çınlama sesi dürbün ayarlarını bozabilecek kadar varmı*yada şöyle söyleyim tetiğe bastığında tüfek üzerinde bariz titreşim oluşuyormu?

• hepeyce diğer tüfeklere göre hemen fark ediliyor ses
    yay önü ağırlığını hafiflettim ondan sonra cınlama sesi coğaldı titresimin güçü azaldı süresi arttı
    yay ve diğer parçaları kontrol ettim sağlamlar

korfezteam.png

• demek ki uyguladığın sistem optima trio ya pek uygun gelmedi....geçenlerde bir arkadaşım almış optima trio dürbünü ayarlıyamamış çağırdı beni aslında bu arkadaşım dürbünü yüzde 90 ayarlamış geri kalan yüzde 10 kısmınıda bana bırakmış yaptığım atışlar sonucunda bu tüfeğin çok fazla tepdiğini söylüyemem yani gerek yok yay ucu ağırlığını değiştirmene...zaten bu çınlama seside sen yay ucu ağırlığını değiştirince çıkmaya başlamış..sana tavsiyem kardeş eski yay ucu ağırlığını tekrardan yerine takman.....bunun yerine yay tutucusuna yayı takmadan evvel daha önceden hazırladığın 20 lik plastik su borusundan kestiğin 1.5 cm yada 2 cm boruyu yay tutucusuna tak ardından yayı tak yayıda bir güzel yeşil gres le pistonu da aynen kenar kısımlarını gres le tak...bu şekil de senin tüfeğinden muhtemenel çıkacak ses (took) diye bir ses çıkması lazım...senin bu kullanacağın plastik boru parçası yaydan gelen sitresi azaltacaktır kolay gelsin

• pıstonu yağladıın için gelıor o ses

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• pistonu yağladım ama yanlışmı yağladım acaba
    neresine yağ sürmemeliydım anlamadım biraz daha acık konuşursan sorunu gidermek daha kolay olur

korfezteam.png

• yay ucu ağırlığını eski si ile değiştirip eski güzel günlere dünücez

korfezteam.png