Mod 99 İçin Pellet? [5,5]

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüm foruma merhabalar. Mod 99 22.cal için en uygun tavsiye edebileceğiniz pelletler hangileridir? Özellikle uzak mesafeye az sapmayla atabileceğim pellet nedir? Örneğin forumda "sideprensi" nin Mod 99'la 200 metre atışında kullandığı pelleti merak etmekteyim. 200 metre atışı yapacağım için sormuyorum. 200 metreden vurduğuna ve şişe kırdığına göre hem sapma payının az olduğunu ve tahribinin de yüksek olduğunu düşünüyorum. Bir de 50-75 metrede tahrip gücü çok yüksek pellet nedir acaba? Eğer iki türde de pellet önerebilirseniz çok müteşekkir olurum..!

"Hatsan Mod 99 Limited Edition [5,5]"
    "Optima 3-9*32"

• Ben 99'umda JSB Exact Jumbo RS(14 grain),Exact Jumbo(16 Grain),Straton Jumbo(16 grain),Gamo Rocket(14,50 grain) kullanmaktayım.JSB'lerin kalitesi bakınca belli oluyor,99un namlusuna çok güzel oturuyor,isabetli atışlar yapabiliyorum,exact jumbo rs modeli 0,2mm exact jumbo modeli 0,1 mm daha geniş olması da bir avantaj mod99 için.Gamo Rocket namluya biraz zor giriyor grupman denemesi yapmadım ancak istediğim yere gönderebiliyorum saçma sapan yerlere gitmiyor,bir de dağa taşa atmak için ucuz bir pellet alayım dedim 3tlye İnce Mehmet aldım ama namluya sürmeye değmez,çapakları bıraktım pelletlerin boyutları aynı değil her biri ayrı telden 200lük kutudan 10 atılacak çıkar ancak hiç gerek yok böyle bir pellet almanıza."Sideprensi07" sanıyorum 18 grain Fx Pellet kullanmıştı.

• Hayırlı akşamlar. :) Kadir abi atışları FX 16gr ile yapmıştı.
    Saygılar...

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• bence 50 metrede gamolar keser uzak mesafeler için kaliteli pelet iyi olur (AA,Fx,JSB,H&N,crosman) diyeceğim en önemli şey şu olur ucuz peltten mümkün oldukça uzak dur hem kalitesiz hem düzgün değil hemde zararlı zararı şu peletin etekleri basınçtan doları şişiyor namluya zarar verebilir tabi isabet yönündende tatmin etmiyor 10 metreye kadar atacağım ucuz olsun dersen jet markalar var pelki hoşuna gider

• bence 50 metrede gamolar keser uzak mesafeler için kaliteli pelet iyi olur (AA,Fx,JSB,H&N,crosman) diyeceğim en önemli şey şu olur ucuz peltten mümkün oldukça uzak dur hem kalitesiz hem düzgün değil hemde zararlı zararı şu peletin etekleri basınçtan doları şişiyor namluya zarar verebilir tabi isabet yönündende tatmin etmiyor 10 metreye kadar atacağım ucuz olsun dersen jet markalar var pelki hoşuna gider

Cevaplarınız için çok teşekkürler.. Ucuz pellet peşinde değilim kesinlikle.. Ancak iyi pelletlerin ortalama fiyatları nedir, ayırt etme açısından bilmek isterim?

"Optima 3-9*32"

• Cevaplarınız için çok teşekkürler.. Ucuz pellet peşinde değilim kesinlikle.. Ancak iyi pelletlerin ortalama fiyatları nedir, ayırt etme açısından bilmek isterim?

3'e ayıracak olursak en alt kalite olanları genellikle yerli üretim pelletlerdir fiyatı ile orantılı olarak fazla kalite beklenmez haliyle, kutusu 2-3tl
    Orta kalitede Gamo pelletler sizin işinizi görecekti. Prohunter ve promagnum'u aratın iş görür pelletlerdir.
    Çok hassas atış yapıcam, grupman yapıcam pelletin şekil ve geometrisi balistik özelliği benim için önemli derseniz ithal pelletler mevcut bunlar da JSB, FX(piyasada yok) Air Arms gibi markalar 4,5mm'de kutusu 20-25 tl arası (500 adet)
    Dünya çapında kabul görmüş H&N, RWS, Diana, Daystate pelletler bunlar şahsen benim bütçemin üstünde belki bayramda seyranda atarım diyerekten bi kutu bulundururum ama atmaya kıyamam pek :

Şimdi pahalılık ucuzluk kavramına gelecek olursak bunlar da kişiden kişiye bu hobiye ayırdığı bütçeye göre değişir ucuz pellet aramak abes olmaz.
    Ben size uygun fiyata en iyi randımanı alabilmek için Gamo Prohunter ve promagnum pelletleri öneririm. Eğer daha fazla meblağ ayırabilirim pellet için derseniz. Orijinal JSB (Hatsanın ürettiklerinden değil) veya Air Arms alın derim.
    Keyifli paylaşımlar, emniyetli atışlar.

• Hocama katılıyorum bence mümkün mertebe gamo gibi orta sınıf peletler kullan ben silahı aldığım bayi ile pek iyi anlaştım 5,5 gamoları 5tlden veriyor 5 kutu aldım 250*5=1250 pelt eder kaliteli pelet almaya kalksam fx 500lük alamazsın crosman h&n den en fazla bi paket yani demek istediğim çok profesyonel atış yapmayacağım derseniz orta sınıf peletlere yoğunlaşın çünki bu hobiyi uzun süre devam eddirenler kullandıkları peletlere baktığına bu işin sadece silah almakla bitmeyip 1000-1500 tl civarı pelete para gittiğini fark ediyor büçye önemli bence hesap kitap yap ekonomi eğlenceden önce gelir 8|

• Anlaşılan o ki bu işi ilerletene kadar Gamolarla yürüteceğiz. Kısa süre sonra JSB ve Air Arms'a yönelirim ama. JSB internette bulamadım ancak. Hatsan-JSB var hep..!

"Optima 3-9*32"