Bu Tüplerde 200 Bar Basinçli Hava Kullanilabirmi??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Co2 için üretilmiş alüminyum alaşımlı bu tüpleri basınçlı hava tankı olarak kullanabilirmiyiz?Ya da halihazırda kullanan varmıdır.Özelliklere dikkat ettiyseniz 250 bar test edilmiş bu değer 200 bar hava kullanımı için yeterli bir oranmıdır.Cevaplarınızı bekliyorum ..

[Resim Engellendi: http://www.seacylinders.com/images/stories/gazli_icecek_tupu/tubex.jpg]

CO2 Capacity 0,45 kg

Water Capacity 0,6 lt

Diameter 60 mm

Length 332 mm
    Weight 0,64 kg

Test Pressure 250 bar

Filling Ratio 0,67 kg/lt

Thread M18x1,5

Specification 99/36/EC

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen recep794 ().

• Benim bildiğim, pcp lerde kullanılan 200barlık tüpler 300-350 bar ile test ediliyor. 300 bar lık scuba tüpler ise 450bar ile test edilmekte. Mantıken; tüp kullanım basıncına ek olarak +100-150 bar bir basınç eklemek gerekiyor. Bu durumda 250 biraz riskli olabilir. Saygılar

• [Resim Engellendi: http://www.seacylinders.com/images/stories/scuba_tupler/05scuba.png]

Scuba tüp kullanmamız lazım o zaman .Peki bu tüp uyğun olurmu hava tankı için.

Su Hacmi: 0,5 lt.
    Gaz Tipi: Air

Çap(mm): 70

Uzunluk(mm): 230

Ağırlık(kg): 0,70

Çalışma Basıncı(Bar): 200

Test Basıncı(Bar): 300

Diş: M18x1,5

Şartname: 97/23/EC

• Böyle 200 barlık yarım litrelik bir tüpüm olsa tüfeğime monte eder, en az 50 stabil atış yaparım:)

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• Bu tüpü hava tankı olarak kullanmanızda basınç olarak bir sakınca yok ancak hava hacmi çok küçük kalır. Bu tüple ancak 1-2 dolum yapabilirsiniz.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Talut tam da aklımdaki şeyi yazmışsın :D Aslında yanlış izah ettim hava tankı olarak derken tüfeğe monte edip o şekilde kullanmayı kastetmiştim..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen recep794 ().

• Tüfeğin altına monte edilebilir. Hızlı dolum aparatını tüfeğe takarak ve tüplerdeki havayı eşitleyerek iki tüpüde(hem tüfeğin hemde scuba tüpünün) aynı anda kullanabilirsiniz diye düşünüyorum ama kullanım sırasında dolum hortumuna çok dikkat etmek gerekir. Benim düşünceme göre tek sorun dolum yapmak, 12-15lt scuba veya kendinize ait bir kompresörünüz yoksa pompayla dolum yapmak çok enerji gerektirir. Ama iyi kas yaparsınız:) Üstatlarımızdan tecrübe almak daha faydalı bu konularda. Size yanlış fikirler vermek istemem, bunlar yalnızca benim nacizane düşüncelerim. Çünkü işin ucunda 200bar lık bir basınç söz konusu. Tüpte durduğu gibi durmuyor dışarı çıkınca mübarek 8o
    Saygılar.

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• Evanix Windy City silahlarda takılı olan 400 cc lik tüpün aynısı sanırım.. değerlerde eşit gibi..

A Takımı Üyesi

• Arkadaşım doğru söylüyorsun malum 200 bar basınç söz konusu olunca dikkatli olmak gerekiyor.Bende bu yüzden forumdaki benden daha tecrübeli üyelerle fikir alışverişi yapıyorum. :thumbup:

• Test basıncı işletme basıncının 1.5 katı olmalıdır. Yani 200 bar basılacaksa, 300 bara test edilmiş olmalıdır. Ayrıca test tarihi geçmişse tüpün yeniden test edilmeden kullanılmaması gerekir.

• Bu tip CO2 tüplerine ihtiyacım var. Hem kapasitesi, hemde dişlerinin 18x1.5 mm olması dolayısı ile kullanabileceğim bir tüp. Test basıncı 250 bar ise, izin verilen maksimum işletme basıncı 165 bar olabilir. Nereden temin edebileceğime dair bir bilgi verebilirmisiniz?

• AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• öncelikle slm.ben bi konu hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden.
    foruma yeni katıldım bayagı bi araştırdım benimde pcp tüfk alma ihtimalim var ama dolum ile ilgili sorum olcaktı bu tüfeklerde hava tüpünü doldurmak için scuba tüp ve pompa yerine tüfeğin tüpünün havasını kompresör ile doldurulabilirmi?bunu sormamın sebebi kendi pompasıyla doldurulması ama uzunsürmesi.cevap için şimdiden teşekkür ederim.

• öncelikle slm.ben bi konu hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden.
    foruma yeni katıldım bayagı bi araştırdım benimde pcp tüfk alma ihtimalim var ama dolum ile ilgili sorum olcaktı bu tüfeklerde hava tüpünü doldurmak için scuba tüp ve pompa yerine tüfeğin tüpünün havasını kompresör ile doldurulabilirmi?bunu sormamın sebebi kendi pompasıyla doldurulması ama uzunsürmesi.cevap için şimdiden teşekkür ederim.

okadar basınç üreten bi kompresor kolay kolay bulamazsınız
    zaten scuba tüplerde bu kompresorlerle dolduruluyor

>>Gamo CFX<<

• cevap için sağol yanlız neden tüfeğin hava tüpü el pompasıyla doluyorda kompresör ile dolmuyor?

• bunlar özel el pompaları
    200 bar basınca kadar basabiliyor

piyasadaki standart kompresorler 10 bar civarıdır.
    özel yüksek basınçlı kompresorler 300 bara kadar basabilirler ki bu kompresorlerin fiyatları diğerlerinin 20- 30 katıdır

>>Gamo CFX<<