Yivsiz Av tüfeklerine susturucu takılabilinirmi.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • havalı tüfeklerdeki susturucular sadece havalı tüfeğin basıncına dayanabilir. Hatta modifiye edilen bazı pcp lerin bunları parçaladığını biliyorum. Siz onu çelikten ve ateşliye dayanacak şekilde yaparsanız ceza o zaman işler. Çalışma prensipleride aynı sayılır. Ateşlilerde biraz daha kalın ve teferruatlı oluyor. Dom dom kurşunuda yanlış hatırlamıyorsam 600-650 m/sn hızla çıkıyor. Namluya göre farklılıklar olabilir. Bendeki tüfek 76 namlu, arkadaşımda 71 namlu var ve ondaki daha yavaş çıkacaktır. Ses hızı ~340 m/sn

Sizdeki namlu 76, arkadaşınızdaki namlu 71 derken bu sayılarla namlu uzunluğunumu kastettiniz ? Eğer öyleyse sizdeki 76cm lik namludan çıkan mühimmatın hızı, 71 cm lik namluya göre nanlu içi sürtünmelerden dolayı daha düşük olması gerekmezmi ? Yoksa benmi yanlış biliyorum ?

egeteam.png

• tek saçma bile atılsa tapa takılabilir ikinci mermide tüfeği parçalar ,boyutununda işe yayara olması için araba ekzozu kadar olması lazım ½bay£bay`; filimlerde gördüğümüz herşey yalan ;kihhik,

• Tapa kesinlikle takılır cünkü zaten çıktığı anda genişleyen birşey. Dediğiniz gibi ikinci mermi paramparça eder.

76-71 derken namlu uzunluklarını kastettim. Yivsiz kaval namludan bahsediyoruz. Yivlide olsa belli bir noktaya kadar arkadaki barutun gücü yettiği sürece uzun namlu yüksek hız sağlar. Ama av tüfeği kaval namlu. Yivliye göre sürtünme çok çok az. O yüzden arkadaki basıncı en uzun süre kullanan mermi en hızlı çıkar. Bu da ne kadar uzun namlu o kadar yüksek hız demek. Ha belli bir seviyeden sonra uzunluk dezavantaja dönüşür tabiki. Ama kaval namluda bu çook uzun bir namlu olmalı bence. Hele av tüfeği gibi bir silahta 2-3 metreden önce olumsuz etki oluşmaz bence.

• susturucu hele hele kendi yaptığınız bir susturucunun ağır cezası var. silahı yakalat susturucuyu yakalatma.. !! tavsiyem..

• Açıklama için teşekkürler.

Yivsiz av tüfeği ile tek kurşunda atılabilmektedir. tesirli menzili 100-150 metre arasındadır. Susturucunun ses hızından daha hızlı çıkan kurşun karşısında bir işe yaramayacağını belirtmişsiniz. Peki tabanca ve uzun menzilli tüfeklere takılan susturucuları görüyoruz, onlarda gayet işe yarıyorlar. Bu silahlar ile atılan mermiler ses hızının en az 10 katı fazla hızda çıkmaktalar. Bunun ses hızı ile değilde, yüksek basınçlı sıcak havanın namluyu terk etmesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadar işin temel mantığını biliyorsunuz. biraz daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

ses hızı 360 m/s sanıyorum.bunun 10 katı 3600 m/s yapar.o hızda atan tüfek yok ki.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• yivsiz silah için mümkün olmaz. diyelimki yapıldı o zaman hassas yapılamaz. mermi çapı çeşitli markalara göre yapı ve çap farklılığı olduğundan ya namluyu yada silenceri parçalar. üretilen büyük basıncı (12 lik için) absorbe edecek silencer ise çok kocaman kaba bir şey olur.yani dünyada üretilen bu şekil bir şey duymadım görmedim.ama bir atımlık diyorsan kocaman bir pet şişeyi(8-10 lt lik ) içini metal talaşı ile doldurup ortadan bir delikli boru olabilir belki ;kihhik,

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Hocam sayfanın en başında verilmiş aynı resim ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Anaa işe bak, hiç görmemişim :him:s

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...