Armsan Phenoma Camo ve karanlık taraf yolcusu bendeniz..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar av yapma isteğime karşı gelemedim ve sonunda karanlık taraf yolcusu olmaya karar verdim.
    Tamam havalı ayrı bir zevk ama av yasak olduğu için sadece atış yapıyorduk.yıllarca av sevgimi saklamak zorunda kalmıştım.Çok sevdiğim bir kaç arkadaşımın ve abimin geçmesi sonucunda bu hırs iyice kanıma girdi.
    Zaten çalıştığım yerdeki arkadaşların çoğu da o tarafa çekmeye çalışıyorlardı beni olan oldu sağolsunlar.
    Uzun zamandır hangi tüfeği alacağıma karar vermeye çalışıyordum.otomatik mi poze mi derken otomatikte karar kıldım ve çok yüksek ihtimal ile Armsan phenoma camo almayı düşünüyorum.
    Sizlerin bu tüfek ile ilgili görüşleri izlenimleri ya da duydukları neler benimle paylaşırsanız sevinirim.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Togay hadi hayırlısı, fakat av mevsimi kapandı bildiğim kadarıyla...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Kapandı abi kapanmasına da ben askerliği bitirinceye kadar yenisi açılır. puhaha.gif.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Güzel silah kardeşim güle güle kullan , ama ben olsam camo almazdım.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Sanırım av merakı olmayan kişilerin bakış açıları seni karanlık taraf yolcusu yapmış. Sen rahat ol; av daha spor, daha zevk, daha tatmin, daha zor, daha beceridir. En önemlisi tetiği çekeceğin anı sen belirlemiyorsun ;)

• Camo yu bende tavsiye etmiyorum her ortamda kullanamazsın sırıtır ama zevkler ve renkler tabiki.Phenoma oldukça estetik bir model.Üretim hatası olabilir bizim "Rainman" Oktayın sıfır phenoması ilk bir kaç atıştan sonra kundak çatlatmıştı.Onun dışında on numara silah hiç düşünme.Selamlar.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Togay Bey;
    Bence avcının tüfeği çiftedir. Yanlış anlamayın aklınızı çelmeye çalışmıyorum ama çift fişek ve sorunsuz av için çifte derim. Zaten yarı otomatiklerde 2+1 değil 1+1 kullanmak yasal zorunluluktur. İster alt alta ister yan yana bir çifte on numara keyiftir. Ama derseniz ki domuz avına merak sardım bir şey diyemem tabii ki
    Hakkınızda hayırlısı olsun
    Bu arada otomatik kararınız kesin ise kesinlikle Hatsan'a da bakın derim.
    Saygılarımla

• ben 2 sezon oldu armsan 612 fonex modelini alalı, ortalama 2000 üzerinde fişek attım ve hiçbir tutukluk yapamadı.şiddetle tavsiye edebilirim.birçok marka model denedim ama armsan da karar kıldım.
    poze ve çiftenin yeri ayrıdır ama otomatiklerde oldukça güzel.her üçündende bulundurmak lazım :)
    bu arada yasal zorunluluk da fişek kapasitesi 2+1 dir.

armsan fonex 5+1
    huğulu s.poze
    sarsılmaz concorde 5+1
    yavuz16 compact
    kırıkkale (kısa dokuz)
    + türlü çeşit bıçak ve kuru sıkı ;şrofls;.

• Görüşler için çok teşekkürler arkadaşlar benim otomatik seçmenmdeki neden arda arda fişek atmak değil zaten en baştan beri 1+1 olmasını savunanlardanım bu yüzden biliyorum yasal düzenlemeyi.benim tercih nedenin tamamen estetik olarak bana daha hoş görünmesi.tamam poze ve çifte de güzel ama özellikle çifte almam çünkü el kundağınin ince yapısı yüzünden sol elle tutarken namluya parmak uçları değiyor.ben tüfeğin metal aksanına dokunulması taraftarı değilim.
    Camo yu nden tercih etmiyorsunuz merak ettim.hep ortamda kullanılamaz derken nedemek istediğinizi anlayamadım :)
    camo yu seviyorum çünkü tüm av kıyafetlerim,mataram sapkam falan herşey moasy oak camo o yüzden tercih sebebim.Benim hoşuma gidiyor çok.eğer bu camo kaplama hemen herşeye dökülmüyorsa sorun yoktur benim için.
    Tüfeğin mekanizması hakkında ki görüşleriniz neler.
    Ayrıca Serdar ya buluşma organize edin de bir sucuk yiyelim yaa.Nasıl ev sahibisiniz siz he he :)

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Senin ortalarda göründüğün mü var kardeşim, biz nerdeyse herhafta buluşuyoruz bir kere göründün sonra fıs!!! Ankarada mısın? , Ağrıda mı? Belli değil. Saygılar

• Senin ortalarda göründüğün mü var kardeşim, biz nerdeyse herhafta buluşuyoruz bir kere göründün sonra fıs!!! Ankarada mısın? , Ağrıda mı? Belli değil. Saygılar

+100

A-TAKIMI

• Artıları:

Namlu ucuna optima şok teknolojisini kullanarak grupman derecesini bir adım daha ileriye sürmüş bulunmaktadırlar.

Ağırlık olarak asistlerinize uygun olarak düzenlenen bir kiloya sahip.

Yüksek gramaj atmayı sevenler için 76mm Magnum yatak ve bunu destekleyen kundak içine gizli magnum piston bulunmakta.(Bence değişime gerek yok olsada olur olmasada olur ) :)

Eksileri:

Namlu et kalınlığı yada kullanılan materyallerden kaynaklanan bir eksiğin olduğu tartışılır.Seri atışlarda namlu nedense biraz fazla ısınıyor.

Üst bant biraz daha kalın tutulabilirdi.

Dipçik pedi biraz daha yumuşak yapılabilirdi.

Türkiyede üretilen yarı otomatik av tüfekleri arasında armsan ve ata kendini kanıtlamış birer firma oldukları kesin.Seçmiş olduğun tüfeği arkadaşıma ilk çıktığı gün aldık ve bu sezon her avda deneme imkanımız oldu benim kanaatim bu tüfeğe verilen para hakkıdır hiç düşünmeden almanı tavsiye ederim.

Ayrıca ördek avı yapıyorsan Saz desenli Camo modelini tavsiye ederim. :thumbup:

• Özkan im sağol inceleme ve diğer bilgiler için.ayrıyetten hoşbulduk.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Arkadaşlar sürekli aklımda gelmek yalnız ışte asker olunca her istediğim gün çıkamıyorum sizde genelde cumartesi buluşuyorsunuz.Ayrıca burda akrabalar da olunca onları da ziyaret etmeden olmuyor.neyse o sırayı savdım şimdilik.Kar tipi derken o da engel oldu.ilk fırsatta geleceğim ...de bu hafta yine yattı sanki organizasyon varsa,hava nedeni ile.varmı birşeyler bu hafta sonu?

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• ben 2 sezon oldu armsan 612 fonex modelini alalı, ortalama 2000 üzerinde fişek attım ve hiçbir tutukluk yapamadı.şiddetle tavsiye edebilirim.birçok marka model denedim ama armsan da karar kıldım.
    poze ve çiftenin yeri ayrıdır ama otomatiklerde oldukça güzel.her üçündende bulundurmak lazım :)
    bu arada yasal zorunluluk da fişek kapasitesi 2+1 dir.